MOELVEN LØTEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 82 293 494 NOK |
| 2012 | 74 832 368 NOK |
| 2013 | 78 714 000 NOK |
| 2014 | 88 564 401 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 101 046 973 NOK |
| 2017 | 96 115 000 NOK |
| 2018 | 103 417 000 NOK |
| 2019 | 104 221 000 NOK |
| 2020 | 106 238 000 NOK |
| 2021 | 147 891 000 NOK |
| 2022 | 132 021 000 NOK |
| 2023 | 109 966 000 NOK |
| 2024 | 117 605 000 NOK |
| 2025 | 107 635 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjon av trevarer og trebearbeiding.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2023, 2021, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 107 635 | 117 605 | 109 966 | 132 021 | 147 891 | 106 238 | 104 221 | 103 417 | 96 115 | 101 047 | 88 564 | 78 714 | 74 832 | 82 293 |
| Sum kostnader | 124 602 | 120 768 | 114 658 | 116 385 | 104 363 | 98 954 | 102 579 | 100 730 | 97 349 | 101 426 | 90 012 | 76 373 | 75 305 | 80 188 |
| Driftsresultat | −16 967 | −3 164 | −4 693 | 15 636 | 43 528 | 7 284 | 1 642 | 2 687 | −1 234 | −379 | −1 448 | 2 341 | −473 | 2 106 |
| Sum finansinntekter | 329 | 396 | 811 | 494 | 686 | 169 | 37 | 18 | 23 | 693 | 622 | 690 | 531 | 67 |
| Sum finanskostnader | 127 | −63 | 663 | 601 | 1 | 48 | 24 | 211 | 257 | 1 575 | 874 | 650 | 963 | 466 |
| Netto finans | 202 | – | – | – | – | – | 13 | −193 | −234 | −881 | −253 | 40 | −431 | −399 |
| Resultat før skattekostnad | −16 765 | −2 705 | −4 544 | 15 528 | 44 213 | 7 405 | 1 655 | 2 494 | −1 468 | −1 261 | −1 700 | 2 381 | −905 | 1 707 |
| Årsresultat | −13 077 | −2 110 | −3 548 | 12 112 | 34 486 | 5 768 | 1 281 | 1 892 | −1 138 | −984 | −1 277 | 1 662 | −677 | 1 193 |
| Sum overføringer og disponeringer | −13 077 | – | – | – | – | – | 1 281 | 1 892 | −1 138 | −984 | −1 277 | 1 662 | −677 | 1 193 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 843 | 155 | 340 | 804 | 262 | 767 | 558 | 377 | 322 | 557 | 1 295 | 946 | 813 | 932 |
| Sum varige driftsmidler | 4 000 | 18 571 | 15 972 | 10 549 | 6 521 | 4 107 | 4 717 | 6 415 | 7 330 | 9 593 | 12 357 | 12 618 | 13 762 | 15 218 |
| Sum anleggsmidler | 7 843 | 18 726 | 16 312 | 11 353 | 6 783 | 4 874 | 5 275 | 6 792 | 7 652 | 10 151 | 13 652 | 13 564 | 14 575 | 16 150 |
| Sum fordringer | 30 144 | – | – | – | – | – | 15 028 | 17 565 | 15 431 | 15 420 | 9 451 | 15 293 | 6 975 | 6 427 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 20 | 4 |
| Sum omløpsmidler | 34 810 | 51 658 | 55 746 | 56 638 | 78 949 | 39 419 | 34 600 | 34 047 | 32 144 | 28 996 | 26 460 | 27 249 | 25 549 | 25 716 |
| Sum eiendeler | 42 653 | 70 384 | 72 057 | 67 991 | 85 732 | 44 293 | 39 875 | 40 839 | 39 796 | 39 147 | 40 112 | 40 813 | 40 124 | 41 866 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 000 | – | – | – | – | – | 12 000 | 25 281 | 12 000 | 24 278 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 27 433 | – | – | – | – | – | 12 612 | – | 12 929 | – | 10 756 | 11 831 | 12 353 | 12 138 |
| Sum egenkapital | 39 433 | 52 510 | 51 853 | 50 225 | 38 113 | 26 481 | 24 612 | 25 281 | 24 929 | 24 278 | 22 756 | 23 831 | 24 353 | 24 138 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 651 | 945 | 1 493 | 2 446 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 0 | 2 650 | 3 279 | 3 907 | 5 164 | 5 000 | 5 144 | 5 312 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 650 | 3 279 | 3 907 | 5 815 | 5 945 | 6 637 | 7 757 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 220 | 17 874 | 20 204 | 17 766 | 47 619 | 17 812 | 15 263 | 12 908 | 11 588 | 10 961 | 11 541 | 11 037 | 9 134 | 9 971 |
| Sum gjeld | 3 220 | 17 874 | 20 204 | 17 766 | 47 619 | 17 812 | 15 263 | 15 558 | 14 867 | 14 868 | 17 356 | 16 982 | 15 771 | 17 728 |
| Sum egenkapital og gjeld | 42 653 | 70 384 | 72 057 | 67 991 | 85 732 | 44 293 | 39 875 | 40 839 | 39 796 | 39 147 | 40 112 | 40 813 | 40 124 | 41 866 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −1 043 | 6 274 | 34 212 | 8 059 | 2 987 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −4 133 | −6 274 | −4 912 | −3 059 | −487 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 5 176 | 0 | −29 300 | −5 000 | −2 500 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −15,8 % | −2,7 % | −4,3 % | 11,8 % | 29,4 % | 6,9 % | 1,6 % | 2,6 % | −1,3 % | −0,4 % | −1,6 % | 3 % | −0,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −12,2 % | −1,8 % | −3,2 % | 9,2 % | 23,3 % | 5,4 % | 1,2 % | 1,8 % | −1,2 % | −1 % | −1,4 % | 2,1 % | −0,9 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 10,81 | 2,89 | 2,76 | 3,19 | 1,66 | 2,21 | 2,27 | 2,64 | 2,77 | 2,65 | 2,29 | 2,47 | 2,8 | 2,58 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0,34 | 0,39 | 0,35 | 1,25 | 0,67 | 0,62 | 0,62 | 0,6 | 0,61 | 0,76 | 0,71 | 0,65 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | −33,2 % | −4 % | −6,8 % | 24,1 % | 90,5 % | 21,8 % | 5,2 % | 7,5 % | −4,6 % | −4,1 % | −5,6 % | 7 % | −2,8 % | 4,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −8,5 % | 6,9 % | −16,7 % | −10,7 % | 39,2 % | 1,9 % | 0,8 % | 7,6 % | −4,9 % | – | 12,5 % | 5,2 % | −9,1 % | – |
| Arbeidskapital | 31,6 mill kr | 33,8 mill kr | 35,5 mill kr | 38,9 mill kr | 31,3 mill kr | 21,6 mill kr | 19,3 mill kr | 21,1 mill kr | 20,6 mill kr | 18 mill kr | 14,9 mill kr | 16,2 mill kr | 16,4 mill kr | 15,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Saging og høvling av tre · LØTEN |
Selger du til selskaper som MOELVEN LØTEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.