MIKALSENS MALERSERVICE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Malerservice, samt hva dermed står i sammenheng. Selskapet skal også kunne drive handel, investering og drift av fast eiendom, samt investere i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 738 | 1 436 | 1 517 | 796 | 1 071 | 1 286 | 1 085 | 1 095 | 1 092 | 1 377 | 1 249 | 1 049 | 1 327 |
| Sum kostnader | 1 648 | 1 364 | 1 098 | 584 | 1 072 | 1 138 | 1 013 | 1 033 | 987 | 1 226 | 999 | 924 | 1 137 |
| Driftsresultat | 90 | 72 | 418 | 212 | −1 | 148 | 72 | 63 | 105 | 151 | 250 | 125 | 190 |
| Sum finansinntekter | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 7 | 6 | 10 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – | – | 1 |
| Netto finans | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 7 | 6 | 9 |
| Resultat før skattekostnad | 92 | 74 | 418 | 212 | −1 | 149 | 73 | 63 | 105 | 154 | 257 | 131 | 198 |
| Årsresultat | 69 | 56 | 326 | 164 | −2 | 114 | 54 | 46 | 77 | 110 | 183 | 94 | 143 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | 326 | 164 | −2 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 110 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 56 | 326 | 164 | −2 | 114 | 54 | 46 | 77 | 110 | 183 | 94 | 143 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 8 | 31 | 6 | 8 | 10 | 13 | 15 | 9 | 4 | 9 | 12 | 15 | 10 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | – | – | – | 2 | 5 | 54 | 102 | 183 | – | – | 33 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | −2 | 2 | 11 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 8 | 31 | 6 | 8 | 10 | 15 | 20 | 63 | 105 | 194 | 22 | 15 | 43 |
| Sum fordringer | 328 | 234 | 371 | 150 | 71 | 118 | 57 | 69 | 39 | 39 | 139 | 52 | 16 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 840 | 679 | 862 | 631 | 444 | 656 | 513 | 587 | 479 | 494 | 710 | 611 | 731 |
| Sum eiendeler | 849 | 709 | 867 | 638 | 454 | 671 | 533 | 650 | 583 | 688 | 732 | 626 | 774 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 426 | 357 | 458 | 132 | 168 | 170 | 256 | 202 | 306 | 235 | 275 | 192 | 247 |
| Sum egenkapital | 526 | 457 | 558 | 232 | 268 | 270 | 356 | 302 | 406 | 335 | 375 | 292 | 347 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 323 | 253 | 309 | 406 | 186 | 401 | 178 | 349 | 178 | 353 | 357 | 334 | 427 |
| Sum gjeld | 323 | 253 | 309 | 406 | 186 | 401 | 178 | 349 | 178 | 353 | 357 | 334 | 427 |
| Sum egenkapital og gjeld | 849 | 709 | 867 | 638 | 454 | 671 | 533 | 650 | 583 | 688 | 732 | 626 | 774 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,2 % | 5 % | 27,6 % | 26,7 % | −0,1 % | 11,5 % | 6,7 % | 5,7 % | 9,6 % | 11 % | 20 % | 11,9 % | 14,3 % |
| Resultatmargin | 4 % | 3,9 % | 21,5 % | 20,7 % | −0,2 % | 8,9 % | 5 % | 4,2 % | 7 % | 8 % | 14,7 % | 9 % | 10,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 | 2,68 | 2,79 | 1,55 | 2,39 | 1,64 | 2,89 | 1,68 | 2,69 | 1,4 | 1,99 | 1,83 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,61 | 0,55 | 0,55 | 1,75 | 0,69 | 1,48 | 0,5 | 1,16 | 0,44 | 1,06 | 0,95 | 1,15 | 1,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,2 % | 12,3 % | 58,4 % | 70,8 % | −0,9 % | 42,4 % | 15,2 % | 15,3 % | 19 % | 32,8 % | 48,9 % | 32,4 % | 41,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 21 % | – | 90,6 % | −25,7 % | −16,7 % | 18,6 % | −1 % | 0,4 % | – | 10,3 % | 19 % | −20,9 % | – |
| Arbeidskapital | 517 339 kr | 425 743 kr | 552 199 kr | 224 618 kr | 257 604 kr | 255 626 kr | 335 405 kr | 238 557 kr | 301 000 kr | 140 979 kr | 352 510 kr | 276 522 kr | 304 345 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Maler- og glassarbeid · MALVIK |
Selger du til selskaper som MIKALSENS MALERSERVICE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.