METERVARE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Produksjon av kjøtt og pølseprodukter, samt virksomhet som står i forbindelse med dette. Selskapet skal også kunne delta i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 44 525 | 37 412 | 26 163 | 22 817 | 21 357 | 13 045 |
| Sum kostnader | 45 012 | 35 029 | 25 235 | 23 073 | 19 037 | 11 701 |
| Driftsresultat | −487 | 2 384 | 929 | −256 | 2 320 | 1 344 |
| Sum finansinntekter | 69 | 4 | 5 | 6 | 4 | 1 |
| Sum finanskostnader | 19 | 14 | 59 | 89 | 96 | 65 |
| Netto finans | 50 | −10 | −54 | −83 | −92 | −64 |
| Resultat før skattekostnad | −437 | 2 374 | 875 | −339 | 2 228 | 1 280 |
| Årsresultat | −349 | 1 850 | 678 | −267 | 1 735 | 1 120 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −349 | 1 850 | 678 | −267 | 1 735 | 1 120 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 0 | 0 | 678 | −267 | 0 | 1 120 |
| Sum overføringer og disponeringer | −349 | 1 850 | 678 | −267 | 1 735 | 1 120 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 446 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 4 066 | 949 | 796 | 875 | 963 | 744 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 | 103 | 289 | 440 | 220 | 8 |
| Sum anleggsmidler | 4 528 | 1 052 | 1 085 | 1 315 | 1 183 | 752 |
| Sum fordringer | 3 467 | 723 | 1 069 | 1 015 | 756 | 701 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 6 765 | 7 328 | 5 675 | 5 276 | 6 442 | 4 304 |
| Sum eiendeler | 11 293 | 8 380 | 6 761 | 6 591 | 7 625 | 5 056 |
| Sum innskutt egenkapital | 446 | 446 | 446 | 446 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 818 | 4 871 | 3 021 | 2 344 | 2 611 | 876 |
| Sum egenkapital | 5 264 | 5 317 | 3 467 | 2 790 | 2 811 | 1 076 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 65 | 69 | 75 | 82 | 84 | 71 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 002 | 0 | 935 | 1 744 | 2 182 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 002 | 69 | 1 010 | 1 826 | 2 266 | 2 133 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 962 | 2 993 | 2 284 | 1 975 | 2 548 | 1 847 |
| Sum gjeld | 6 029 | 3 062 | 3 293 | 3 801 | 4 814 | 3 980 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 293 | 8 380 | 6 761 | 6 591 | 7 625 | 5 056 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 6,4 % | 3,6 % | −1,1 % | 10,9 % | 10,3 % |
| Resultatmargin | −0,8 % | 5 % | 2,6 % | −1,2 % | 8,1 % | 8,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 2,45 | 2,48 | 2,67 | 2,53 | 2,33 |
| Gjeldsgrad | 1,15 | 0,58 | 0,95 | 1,36 | 1,71 | 3,7 |
| Egenkapitalrentabilitet | −6,6 % | 34,8 % | 19,6 % | −9,6 % | 61,7 % | 104,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19 % | 43 % | 14,7 % | 6,8 % | 63,7 % | – |
| Arbeidskapital | 1,8 mill kr | 4,3 mill kr | 3,4 mill kr | 3,3 mill kr | 3,9 mill kr | 2,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · OSLO | 31 ans. |
Selger du til selskaper som METERVARE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.