METACON STÅLBYGG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 1 033 827 NOK |
| 2016 | 1 295 071 NOK |
| 2017 | 2 423 763 NOK |
| 2018 | 2 650 710 NOK |
| 2019 | 1 123 205 NOK |
| 2020 | 161 752 NOK |
| 2021 | 206 498 NOK |
| 2022 | 905 401 NOK |
| 2023 | 1 866 817 NOK |
| 2024 | 439 191 NOK |
| 2025 | 7 609 423 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller5
Formål
Oppføring av bygninger i hovedsak logistikkbygninger.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 7 609 | 439 | 1 867 | 905 | 206 | 162 | 1 123 | 2 651 | 2 424 | 1 295 | 1 034 |
| Sum kostnader | 9 961 | 732 | 1 006 | 244 | 217 | 53 | 839 | 2 853 | 2 397 | 1 309 | 963 |
| Driftsresultat | −2 352 | −293 | 860 | 661 | −10 | 109 | 285 | −203 | 27 | −14 | 71 |
| Sum finansinntekter | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 21 | 1 | 2 | – | 51 | 46 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| Netto finans | −18 | −0 | 0 | 0 | −51 | −46 | 3 | −1 | −0 | −1 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | −2 370 | −293 | 861 | 662 | −62 | 63 | 287 | −203 | 26 | −15 | 71 |
| Årsresultat | −1 824 | −229 | 671 | 516 | −48 | 49 | 224 | −159 | 20 | −11 | 52 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 824 | −229 | 671 | 516 | −48 | 49 | 224 | −159 | 20 | −11 | 52 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 641 | 94 | – | – | – | – | – | 42 | – | 2 | – |
| Sum varige driftsmidler | 500 | 720 | 44 | – | – | 6 214 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 140 | 814 | 44 | 0 | 0 | 6 214 | 0 | 42 | 0 | 2 | 0 |
| Sum fordringer | 1 377 | 427 | 671 | 270 | 1 | 3 | 47 | 375 | 545 | 393 | 393 |
| Sum omløpsmidler | 1 627 | 529 | 1 715 | 917 | 121 | 269 | 224 | 440 | 670 | 421 | 557 |
| Sum eiendeler | 2 767 | 1 343 | 1 759 | 917 | 121 | 6 484 | 224 | 483 | 670 | 423 | 557 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 413 | 411 | 639 | 468 | −48 | 0 | 26 | −98 | 61 | 41 | 52 |
| Sum egenkapital | −1 383 | 441 | 669 | 498 | −18 | 30 | 56 | −68 | 91 | 71 | 82 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 10 | 10 | 2 | 16 | 19 | – | 2 | – | 2 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 4 476 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 10 | 10 | 2 | 4 492 | 19 | 0 | 2 | 0 | 2 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 150 | 902 | 1 080 | 408 | 137 | 1 962 | 148 | 550 | 577 | 353 | 474 |
| Sum gjeld | 4 150 | 902 | 1 090 | 418 | 139 | 6 454 | 168 | 550 | 579 | 353 | 476 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 767 | 1 343 | 1 759 | 917 | 121 | 6 484 | 224 | 483 | 670 | 423 | 557 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −30,9 % | −66,6 % | 46,1 % | 73,1 % | −5,1 % | 67,1 % | 25,3 % | −7,6 % | 1,1 % | −1,1 % | 6,9 % |
| Resultatmargin | −24 % | −52,1 % | 35,9 % | 57 % | −23,3 % | 30,2 % | 20 % | −6 % | 0,8 % | −0,9 % | 5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,39 | 0,59 | 1,59 | 2,24 | 0,88 | 0,14 | 1,51 | 0,8 | 1,16 | 1,19 | 1,18 |
| Gjeldsgrad | – | 2,05 | 1,63 | 0,84 | – | 215,06 | 2,99 | – | 6,37 | 4,99 | 5,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | 131,9 % | −51,9 % | 100,3 % | 103,6 % | 266 % | 162,9 % | 399,2 % | 233,8 % | 22,2 % | −15,9 % | 63,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1 632,6 % | −76,5 % | 106,2 % | 338,5 % | 27,7 % | −85,6 % | −57,6 % | 9,4 % | 87,2 % | 25,3 % | – |
| Arbeidskapital | −2,5 mill kr | −373 808 kr | 635 364 kr | 508 217 kr | −16 048 kr | −1,7 mill kr | 75 609 kr | −110 209 kr | 93 005 kr | 68 685 kr | 83 487 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · KONGSVINGER |
Selger du til selskaper som METACON STÅLBYGG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.