MESTERBLIKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 31 589 840 NOK |
| 2021 | 35 754 322 NOK |
| 2022 | 39 075 426 NOK |
| 2023 | 39 446 144 NOK |
| 2024 | 42 735 648 NOK |
| 2025 | 44 743 257 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drive produksjon av blikkenslager- og ventilasjonsprodukter. Salg og montering av egenproduserte blikkenslager- og ventilasjonsprodukter. Samt annet som står i forbendelse med dette. Samt å engasjere seg i lignende firma.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 44 743 | 42 736 | 39 446 | 39 075 | 35 754 | 31 590 |
| Sum kostnader | 44 062 | 41 598 | 39 201 | 38 562 | 36 224 | 31 244 |
| Driftsresultat | 681 | 1 138 | 245 | 513 | −470 | 345 |
| Sum finansinntekter | 53 | 3 | 46 | 9 | 9 | 10 |
| Sum finanskostnader | 25 | 51 | 91 | 72 | – | 13 |
| Netto finans | 28 | −49 | −45 | −63 | −110 | −3 |
| Resultat før skattekostnad | 709 | 1 089 | 200 | 450 | −580 | 342 |
| Årsresultat | 549 | 846 | 158 | 352 | −424 | 266 |
| Sum overføringer og disponeringer | 549 | 846 | 158 | 352 | −424 | 266 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 159 | 283 | 382 | 226 |
| Sum varige driftsmidler | 126 | 181 | 246 | 310 | 151 | 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 358 | 275 | 1 116 | 275 | 262 | 250 |
| Sum anleggsmidler | 484 | 456 | 1 521 | 868 | 795 | 675 |
| Sum fordringer | 5 941 | 3 963 | 6 675 | 5 712 | 8 802 | 7 057 |
| Sum omløpsmidler | 9 762 | 8 922 | 10 982 | 9 048 | 12 092 | 10 631 |
| Sum eiendeler | 10 246 | 9 378 | 12 503 | 9 917 | 12 887 | 11 307 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 087 | 2 087 | 2 087 | 2 087 | 2 087 | 2 087 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 968 | 2 419 | 1 652 | 2 001 | 1 649 | 2 073 |
| Sum egenkapital | 5 055 | 4 505 | 3 738 | 4 088 | 3 736 | 4 160 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 9 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 247 | 273 | 835 | 1 209 | 4 016 | 1 019 |
| Sum langsiktig gjeld | 256 | 288 | 835 | 1 209 | 4 016 | 1 019 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 936 | 4 584 | 7 930 | 4 620 | 5 135 | 6 128 |
| Sum gjeld | 5 192 | 4 873 | 8 765 | 5 829 | 9 151 | 7 147 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 246 | 9 378 | 12 503 | 9 917 | 12 887 | 11 307 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,5 % | 2,7 % | 0,6 % | 1,3 % | −1,3 % | 1,1 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 2 % | 0,4 % | 0,9 % | −1,2 % | 0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,98 | 1,95 | 1,38 | 1,96 | 2,35 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 1,03 | 1,08 | 2,34 | 1,43 | 2,45 | 1,72 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,9 % | 18,8 % | 4,2 % | 8,6 % | −11,3 % | 6,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | 8,3 % | 0,9 % | 9,3 % | 13,2 % | – |
| Arbeidskapital | 4,8 mill kr | 4,3 mill kr | 3,1 mill kr | 4,4 mill kr | 7 mill kr | 4,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Takarbeid · TILLER | 28 ans. |
Selger du til selskaper som MESTERBLIKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.