MELHUUS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 1 043 198 NOK |
| 2013 | 3 854 254 NOK |
| 2014 | 4 738 207 NOK |
| 2015 | 5 700 238 NOK |
| 2016 | 6 509 715 NOK |
| 2017 | 7 851 190 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 10 395 451 NOK |
| 2020 | 9 410 382 NOK |
| 2021 | 7 930 983 NOK |
| 2022 | 9 506 944 NOK |
| 2023 | 9 575 953 NOK |
| 2024 | 9 079 778 NOK |
| 2025 | 8 559 067 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Hovedsakelig å drive innen fotobransjen, samt deltagelse i andre virksomheter.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 8 559 | 9 080 | 9 576 | 9 507 | 7 931 | 9 410 | 10 395 | – | 7 851 | 6 510 | 5 700 | 4 738 | 3 854 | 1 043 |
| Sum kostnader | 7 233 | 8 105 | 8 338 | 8 251 | 6 533 | 7 008 | 8 010 | 6 648 | 7 500 | 5 350 | 4 249 | 3 904 | 3 379 | 1 107 |
| Driftsresultat | 1 327 | 975 | 1 237 | 1 255 | 1 398 | 2 403 | 2 385 | 1 849 | 351 | 1 160 | 1 452 | 834 | 475 | −64 |
| Sum finansinntekter | 26 | 34 | 36 | 12 | 7 | 12 | 18 | 10 | −1 | 5 | 5 | 3 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 106 | 107 | −116 | 94 | 71 | 61 | 20 | 36 | 41 | 22 | 33 | 33 | 34 | 30 |
| Netto finans | −80 | −73 | −81 | −82 | −64 | −50 | −2 | −26 | −42 | −17 | −28 | −30 | −34 | −30 |
| Resultat før skattekostnad | 1 246 | 902 | 1 157 | 1 173 | 1 334 | 2 353 | 2 383 | 1 823 | 309 | 1 142 | 1 423 | 804 | 442 | −94 |
| Årsresultat | 971 | 703 | 902 | 915 | 1 029 | 1 835 | 1 859 | 1 401 | 231 | 852 | 1 017 | 586 | 320 | −94 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 703 | 902 | 915 | 1 029 | 1 835 | 1 859 | 1 401 | 231 | −852 | −1 017 | −586 | −320 | 94 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 82 | 83 | 75 | 67 | 84 | 109 | 96 | 53 | 43 | 27 | 25 | 2 | 2 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 682 | 706 | 1 008 | 1 354 | 1 103 | 632 | 486 | 598 | 558 | 413 | 432 | 616 | 487 | 504 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 2 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 60 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 765 | 791 | 1 082 | 1 421 | 1 187 | 740 | 582 | 651 | 601 | 440 | 458 | 678 | 489 | 504 |
| Sum fordringer | 203 | 150 | 287 | 208 | 213 | 257 | 531 | 232 | 191 | 285 | 224 | 129 | 214 | 71 |
| Sum omløpsmidler | 2 659 | 2 559 | 3 233 | 3 548 | 3 582 | 5 046 | 5 294 | 3 809 | 2 579 | 2 671 | 2 494 | 1 574 | 867 | 244 |
| Sum eiendeler | 3 424 | 3 350 | 4 316 | 4 969 | 4 769 | 5 787 | 5 876 | 4 460 | 3 180 | 3 112 | 2 951 | 2 252 | 1 355 | 748 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 977 | 6 | 3 | 101 | 386 | 358 | 523 | 1 664 | 1 263 | 1 032 | 730 | 262 | 226 | −94 |
| Sum egenkapital | 1 177 | 206 | 203 | 301 | 586 | 558 | 723 | 1 864 | 1 463 | 1 232 | 930 | 462 | 426 | 106 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 848 | 944 | 1 381 | 1 834 | 1 677 | 1 342 | – | – | 442 | 193 | 282 | 371 | 263 | 425 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 944 | 1 381 | 1 834 | 1 677 | 1 342 | 0 | 0 | 442 | 193 | 282 | 371 | 263 | 425 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 399 | 2 200 | 2 732 | 2 834 | 2 506 | 3 887 | 5 154 | 2 596 | 1 275 | 1 687 | 1 740 | 1 419 | 666 | 217 |
| Sum gjeld | 2 247 | 3 144 | 4 113 | 4 668 | 4 183 | 5 229 | 5 154 | 2 596 | 1 717 | 1 880 | 2 022 | 1 790 | 929 | 642 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 424 | 3 350 | 4 316 | 4 969 | 4 769 | 5 787 | 5 876 | 4 460 | 3 180 | 3 112 | 2 951 | 2 252 | 1 355 | 748 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,5 % | 10,7 % | 12,9 % | 13,2 % | 17,6 % | 25,5 % | 22,9 % | – | 4,5 % | 17,8 % | 25,5 % | 17,6 % | 12,3 % | −6,1 % |
| Resultatmargin | 11,4 % | 7,7 % | 9,4 % | 9,6 % | 13 % | 19,5 % | 17,9 % | – | 2,9 % | 13,1 % | 17,8 % | 12,4 % | 8,3 % | −9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,16 | 1,18 | 1,25 | 1,43 | 1,3 | 1,03 | 1,47 | 2,02 | 1,58 | 1,43 | 1,11 | 1,3 | 1,12 |
| Gjeldsgrad | 1,91 | 15,29 | 20,27 | 15,49 | 7,13 | 9,37 | 7,13 | 1,39 | 1,17 | 1,53 | 2,17 | 3,87 | 2,18 | 6,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 82,5 % | 341,8 % | 444,4 % | 303,6 % | 175,4 % | 329 % | 257,2 % | 75,2 % | 15,8 % | 69,2 % | 109,4 % | 126,7 % | 75,1 % | −88,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,7 % | −5,2 % | 0,7 % | 19,9 % | −15,7 % | −9,5 % | – | – | 20,6 % | 14,2 % | 20,3 % | 22,9 % | 269,5 % | – |
| Arbeidskapital | 1,3 mill kr | 358 152 kr | 501 736 kr | 714 250 kr | 1,1 mill kr | 1,2 mill kr | 140 683 kr | 1,2 mill kr | 1,3 mill kr | 984 594 kr | 754 116 kr | 155 014 kr | 200 038 kr | 26 893 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Fotografvirksomhet · TRONDHEIM | 9 ans. |
Selger du til selskaper som MELHUUS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.