MEDI-TOOLS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 985 333 NOK |
| 2015 | 1 754 670 NOK |
| 2016 | 2 163 286 NOK |
| 2017 | 2 414 826 NOK |
| 2018 | 3 043 129 NOK |
| 2019 | 3 047 560 NOK |
| 2020 | 2 981 520 NOK |
| 2021 | 3 023 048 NOK |
| 2022 | 3 558 120 NOK |
| 2023 | 4 681 219 NOK |
| 2024 | 6 190 307 NOK |
| 2025 | 4 521 131 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Import/salg av medisinsk utstyr, forbruksartikler og andre produkter som faller naturlig sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 521 | 6 190 | 4 681 | 3 558 | 3 023 | 2 982 | 3 048 | 3 043 | 2 415 | 2 163 | 1 755 | 985 |
| Sum kostnader | 3 874 | 5 067 | 4 093 | 3 601 | 2 603 | 2 747 | 3 055 | 2 939 | 2 256 | 1 780 | 1 539 | 638 |
| Driftsresultat | 647 | 1 124 | 588 | −42 | 420 | 235 | −8 | 104 | 159 | 383 | 216 | 347 |
| Sum finansinntekter | 78 | 70 | 49 | 37 | 12 | 46 | 21 | 19 | 11 | 8 | 14 | 5 |
| Sum finanskostnader | 32 | 67 | 56 | 36 | 25 | 27 | 9 | 16 | 10 | 21 | 17 | 12 |
| Netto finans | 46 | 3 | −7 | 1 | −13 | 19 | 12 | 3 | 1 | −13 | −3 | −7 |
| Resultat før skattekostnad | 693 | 1 127 | 582 | −42 | 407 | 254 | 4 | 108 | 160 | 371 | 213 | 341 |
| Årsresultat | 549 | 883 | 469 | −42 | 317 | 186 | −8 | 57 | 89 | 278 | 155 | 249 |
| Sum overføringer og disponeringer | 549 | 883 | 469 | −42 | 317 | 186 | −8 | 57 | 89 | 278 | 155 | 249 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 218 | 435 | 544 | 680 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 | 0 | – | 0 | 10 | 10 | 10 | 10 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 3 | 0 | 0 | 0 | 10 | 10 | 10 | 10 | 218 | 435 | 544 | 680 |
| Sum fordringer | 779 | 832 | 883 | 589 | 376 | 398 | 312 | 493 | 194 | 199 | 214 | 143 |
| Sum omløpsmidler | 3 347 | 2 947 | 2 784 | 2 130 | 1 943 | 1 565 | 1 443 | 1 585 | 1 066 | 653 | 616 | 726 |
| Sum eiendeler | 3 349 | 2 947 | 2 784 | 2 130 | 1 953 | 1 575 | 1 453 | 1 594 | 1 284 | 1 088 | 1 160 | 1 406 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 858 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 181 | 1 633 | 1 750 | 1 281 | 1 323 | 1 006 | 820 | – | 771 | 682 | 404 | 249 |
| Sum egenkapital | 2 211 | 1 663 | 1 780 | 1 311 | 1 353 | 1 036 | 850 | 858 | 801 | 712 | 434 | 279 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 138 | 1 284 | 1 004 | 819 | 600 | 540 | 603 | 736 | 483 | 376 | 726 | 1 127 |
| Sum gjeld | 1 138 | 1 284 | 1 004 | 819 | 600 | 540 | 603 | 736 | 483 | 376 | 726 | 1 127 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 349 | 2 947 | 2 784 | 2 130 | 1 953 | 1 575 | 1 453 | 1 594 | 1 284 | 1 088 | 1 160 | 1 406 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,3 % | 18,2 % | 12,6 % | −1,2 % | 13,9 % | 7,9 % | −0,3 % | 3,4 % | 6,6 % | 17,7 % | 12,3 % | 35,3 % |
| Resultatmargin | 12,1 % | 14,3 % | 10 % | −1,2 % | 10,5 % | 6,2 % | −0,3 % | 1,9 % | 3,7 % | 12,8 % | 8,8 % | 25,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,94 | 2,29 | 2,77 | 2,6 | 3,24 | 2,9 | 2,39 | 2,15 | 2,21 | 1,74 | 0,85 | 0,64 |
| Gjeldsgrad | 0,51 | 0,77 | 0,56 | 0,62 | 0,44 | 0,52 | 0,71 | 0,86 | 0,6 | 0,53 | 1,67 | 4,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,8 % | 53,1 % | 26,3 % | −3,2 % | 23,5 % | 17,9 % | −1 % | 6,7 % | 11,2 % | 39 % | 35,8 % | 89,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −27 % | 32,2 % | 31,6 % | 17,7 % | 1,4 % | −2,2 % | 0,1 % | 26 % | 11,6 % | 23,3 % | 78,1 % | – |
| Arbeidskapital | 2,2 mill kr | 1,7 mill kr | 1,8 mill kr | 1,3 mill kr | 1,3 mill kr | 1 mill kr | 840 252 kr | 848 547 kr | 583 580 kr | 276 492 kr | −110 005 kr | −401 183 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers · OSLO |
Selger du til selskaper som MEDI-TOOLS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.