Mecca AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drift av hoteller, restauranter, kurs og konferansesentre, eie og leie ut eiendom samt annen virksomhet i tilknytning til dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 131 065 | 127 453 | 144 181 | 140 243 | 87 607 | 68 666 |
| Sum kostnader | 154 960 | 146 322 | 119 034 | 155 059 | 136 269 | 96 569 |
| Driftsresultat | −23 895 | −18 868 | 25 147 | −14 816 | −48 661 | −27 902 |
| Sum finansinntekter | 666 | 939 | 1 317 | 592 | 118 | 108 |
| Sum finanskostnader | 6 447 | 2 104 | 1 699 | 1 897 | 654 | 253 |
| Netto finans | −5 781 | – | – | – | – | – |
| Resultat før skattekostnad | −29 677 | −20 034 | 24 765 | −16 120 | −49 197 | −28 048 |
| Årsresultat | −23 192 | −15 634 | 19 309 | −12 584 | −38 378 | −21 883 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −23 192 | – | – | – | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 27 668 | – | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 910 | 2 353 | 2 263 | 1 842 | 2 012 | 2 061 |
| Sum varige driftsmidler | 125 187 | 46 307 | 32 685 | 11 301 | 10 140 | 14 168 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Sum anleggsmidler | 126 109 | 48 672 | 34 960 | 13 154 | 12 164 | 16 241 |
| Sum fordringer | 74 925 | – | – | – | – | – |
| Sum investeringer | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 76 197 | 27 378 | 15 749 | 23 036 | 60 650 | 38 812 |
| Sum eiendeler | 202 306 | 76 049 | 50 709 | 36 191 | 72 814 | 55 053 |
| Sum innskutt egenkapital | 35 883 | – | – | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | 3 675 | – | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 39 558 | 11 889 | 11 924 | 8 215 | 7 538 | 7 306 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 162 748 | 64 160 | 38 785 | 27 976 | 59 890 | 47 747 |
| Sum gjeld | 162 748 | 64 160 | 38 785 | 27 976 | 65 276 | 47 747 |
| Sum egenkapital og gjeld | 202 306 | 76 049 | 50 709 | 36 191 | 72 814 | 55 053 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 68 461 | 39 787 | 13 142 | −498 | −38 738 | −43 051 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −88 461 | −19 798 | −30 140 | −3 939 | 11 | −3 664 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 20 000 | −20 000 | 17 000 | 4 413 | 38 727 | 46 714 |
| Netto endring i likvider | 0 | −11 | 2 | −23 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 15 | 15 | 26 | 24 | 48 | 48 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −18,2 % | −14,8 % | 17,4 % | −10,6 % | −55,5 % | −40,6 % |
| Resultatmargin | −17,7 % | −12,3 % | 13,4 % | −9 % | −43,8 % | −31,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 0,43 | 0,41 | 0,82 | 1,01 | 0,81 |
| Gjeldsgrad | 4,11 | 5,4 | 3,25 | 3,41 | 8,66 | 6,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | −58,6 % | −131,5 % | 161,9 % | −153,2 % | −509,1 % | −299,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,8 % | −11,6 % | 2,8 % | 60,1 % | 27,6 % | – |
| Arbeidskapital | −86,6 mill kr | −36,8 mill kr | −23 mill kr | −4,9 mill kr | 759 496 kr | −8,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (4)
Drift av hoteller · SKIEN | 38 ans. |
Drift av hoteller · OSLO | |
Drift av hoteller · OSLO | 46 ans. |
Drift av hoteller · OSLO | 62 ans. |
Selger du til selskaper som Mecca AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.