MBO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 0 NOK |
| 2015 | 1 174 001 NOK |
| 2016 | 1 054 053 NOK |
| 2017 | 1 063 850 NOK |
| 2018 | 1 130 224 NOK |
| 2019 | 1 112 912 NOK |
| 2020 | 1 125 221 NOK |
| 2021 | 1 020 975 NOK |
| 2022 | 1 077 335 NOK |
| 2023 | 482 839 NOK |
| 2024 | 776 805 NOK |
| 2025 | 902 331 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Investere i aksjer, eiendom og øvrige investeringer.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 902 | 777 | 483 | 1 077 | 1 021 | 1 125 | 1 113 | 1 130 | 1 064 | 1 054 | 1 174 | 0 |
| Sum kostnader | 1 088 | 728 | 633 | 924 | 874 | 890 | 915 | 794 | 799 | 790 | 887 | 6 |
| Driftsresultat | −186 | 49 | −150 | 154 | 147 | 235 | 198 | 337 | 265 | 264 | 287 | −6 |
| Sum finansinntekter | 31 646 | 933 | 5 937 | 4 400 | 1 290 | 2 253 | 74 | 1 062 | 1 155 | 228 | 309 | 0 |
| Sum finanskostnader | 28 | 35 | 111 | 533 | 13 | 35 | 0 | 34 | 0 | 1 | 211 | – |
| Netto finans | 31 618 | 898 | 5 826 | 3 867 | 1 277 | 2 218 | 74 | 1 027 | 1 155 | 228 | 98 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 31 432 | 947 | 5 676 | 4 021 | 1 425 | 2 453 | 272 | 1 364 | 1 420 | 491 | 385 | −6 |
| Årsresultat | 31 276 | 947 | 5 676 | 4 018 | 1 393 | 2 404 | 220 | 1 268 | 1 323 | 388 | 222 | −5 |
| Sum overføringer og disponeringer | 31 276 | 947 | 5 676 | 4 018 | 1 393 | 2 404 | 220 | 1 268 | 1 323 | 388 | 222 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 2 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 67 | 67 | 120 | 120 | 120 | 745 | 1 373 | 1 368 | 2 352 | 8 051 | 8 137 | 11 807 |
| Sum anleggsmidler | 67 | 67 | 120 | 120 | 120 | 745 | 1 373 | 1 368 | 2 352 | 8 051 | 8 137 | 11 809 |
| Sum fordringer | – | 62 | 5 706 | 4 501 | 1 297 | 2 302 | 102 | 87 | 90 | 100 | 85 | 2 |
| Sum investeringer | 33 793 | 9 519 | 3 548 | 1 060 | 2 055 | 271 | 240 | 194 | 229 | 179 | 259 | – |
| Sum omløpsmidler | 34 223 | 10 793 | 9 687 | 8 579 | 3 844 | 4 277 | 582 | 1 135 | 894 | 1 278 | 3 156 | 32 |
| Sum eiendeler | 34 290 | 10 859 | 9 807 | 8 699 | 3 964 | 5 022 | 1 956 | 2 503 | 3 247 | 9 329 | 11 293 | 11 841 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 1 648 | 1 548 | 1 548 | 1 548 |
| Sum opptjent egenkapital | 33 883 | 10 606 | 7 764 | 4 088 | 2 470 | 2 577 | 1 673 | 2 114 | 1 345 | 7 223 | 9 434 | 10 254 |
| Sum egenkapital | 33 913 | 10 636 | 7 794 | 4 118 | 2 500 | 2 607 | 1 703 | 2 144 | 2 994 | 8 771 | 10 982 | 11 803 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 377 | 223 | 2 013 | 4 581 | 1 463 | 2 415 | 252 | 359 | 253 | 558 | 310 | 38 |
| Sum gjeld | 377 | 223 | 2 013 | 4 581 | 1 463 | 2 415 | 252 | 359 | 253 | 558 | 310 | 38 |
| Sum egenkapital og gjeld | 34 290 | 10 859 | 9 807 | 8 699 | 3 964 | 5 022 | 1 956 | 2 503 | 3 247 | 9 329 | 11 293 | 11 841 |
Konsernregnskap (2015, 2014)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2015 | 2014 |
|---|---|---|
| Sum inntekter | 63 809 | 103 800 |
| Sum kostnader | 59 309 | 91 601 |
| Driftsresultat | 4 499 | 12 199 |
| Sum finansinntekter | 727 | 1 614 |
| Sum finanskostnader | 897 | 1 510 |
| Netto finans | −170 | 104 |
| Resultat før skattekostnad | 4 329 | 12 303 |
| Årsresultat | 2 861 | 8 892 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2015 | 2014 |
|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 20 663 | 19 489 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 667 | 5 796 |
| Sum anleggsmidler | 27 330 | 25 285 |
| Sum fordringer | 31 846 | 23 809 |
| Sum investeringer | 259 | 1 107 |
| Sum omløpsmidler | 51 402 | 49 697 |
| Sum eiendeler | 78 733 | 74 982 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 548 | 1 548 |
| Sum opptjent egenkapital | 39 220 | 39 326 |
| Sum egenkapital | 40 768 | 40 874 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 407 | 9 593 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 124 | 6 469 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 530 | 16 062 |
| Sum kortsiktig gjeld | 28 434 | 18 046 |
| Sum gjeld | 37 964 | 34 108 |
| Sum egenkapital og gjeld | 78 733 | 74 982 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −20,6 % | 6,3 % | −31 % | 14,3 % | 14,4 % | 20,9 % | 17,8 % | 29,8 % | 24,9 % | 25 % | 24,4 % | – |
| Resultatmargin | – | 121,9 % | – | 372,9 % | 136,4 % | 213,7 % | 19,7 % | 112,2 % | 124,4 % | 36,9 % | 18,9 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 90,75 | 48,39 | 4,81 | 1,87 | 2,63 | 1,77 | 2,31 | 3,16 | 3,54 | 2,29 | 10,16 | 0,83 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,02 | 0,26 | 1,11 | 0,59 | 0,93 | 0,15 | 0,17 | 0,08 | 0,06 | 0,03 | 0 |
| Egenkapitalrentabilitet | 92,2 % | 8,9 % | 72,8 % | 97,6 % | 55,7 % | 92,2 % | 12,9 % | 59,2 % | 44,2 % | 4,4 % | 2 % | −0 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 16,2 % | 60,9 % | −55,2 % | 5,5 % | −9,3 % | 1,1 % | −1,5 % | 6,2 % | 0,9 % | −10,2 % | – | – |
| Arbeidskapital | 33,8 mill kr | 10,6 mill kr | 7,7 mill kr | 4 mill kr | 2,4 mill kr | 1,9 mill kr | 329 891 kr | 776 214 kr | 641 408 kr | 719 727 kr | 2,8 mill kr | −6 325 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr · STAVANGER |
Selger du til selskaper som MBO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.