MÅSØVAL LISENS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 74 710 860 NOK |
| 2013 | 78 527 457 NOK |
| 2014 | 61 732 148 NOK |
| 2015 | 83 368 049 NOK |
| 2016 | 38 398 398 NOK |
| 2017 | 14 467 688 NOK |
| 2018 | 46 716 514 NOK |
| 2019 | 62 156 624 NOK |
| 2020 | 30 498 888 NOK |
| 2021 | 76 652 632 NOK |
| 2022 | 102 522 786 NOK |
| 2023 | 114 334 833 NOK |
| 2024 | 91 144 098 NOK |
| 2025 | 1 963 970 366 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Oppdrett av fisk, salg av fisk og ellers hva som naturlig tilhører disse aktiviteter.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 963 970 | 91 144 | 114 335 | 102 523 | 76 653 | 30 499 | 62 157 | 46 717 | 14 468 | 38 398 | 83 368 | 61 732 | 78 527 | 74 711 |
| Sum kostnader | 2 110 912 | 83 465 | 95 093 | 82 648 | 59 487 | 33 242 | 60 476 | 41 279 | 14 395 | 35 256 | 80 131 | 57 164 | 76 239 | 72 773 |
| Driftsresultat | −146 941 | 7 679 | 19 242 | 19 875 | 17 165 | −2 743 | 1 680 | 5 438 | 73 | 3 143 | 3 237 | 4 568 | 2 289 | 1 938 |
| Sum finansinntekter | 368 | 1 610 | 171 | 149 | 102 | 3 | 5 | 98 | 10 | 41 | 225 | 147 | 138 | 166 |
| Sum finanskostnader | 94 632 | 252 | 66 | 15 | 56 | 151 | 643 | 886 | 105 | 121 | 150 | 412 | 318 | 404 |
| Netto finans | −94 264 | – | – | – | – | – | −638 | −788 | −95 | −81 | 75 | −266 | −180 | −238 |
| Resultat før skattekostnad | −241 205 | 9 036 | 19 347 | 20 009 | 17 212 | −2 891 | 1 043 | 4 650 | −22 | 3 062 | 3 312 | 4 302 | 2 109 | 1 700 |
| Årsresultat | −135 279 | 10 805 | 11 342 | 15 607 | 12 944 | −2 554 | 601 | 3 556 | −56 | 2 307 | 2 467 | 3 076 | 1 462 | 1 223 |
| Sum overføringer og disponeringer | −135 279 | – | – | – | – | – | 601 | 3 556 | −56 | 2 307 | 2 467 | 3 076 | 1 462 | 1 223 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 774 895 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 10 251 | 11 215 | 12 180 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 202 | 8 117 |
| Sum varige driftsmidler | 4 367 | 1 718 | 2 201 | 2 684 | 3 167 | 3 496 | 4 008 | 11 501 | 9 | 12 | 15 | 57 | 759 | 1 418 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 28 | 6 224 | 15 254 | 254 | 1 000 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 779 262 | 9 718 | 10 201 | 10 684 | 11 195 | 19 971 | 30 478 | 23 935 | 9 009 | 8 012 | 8 015 | 8 057 | 8 961 | 9 535 |
| Sum fordringer | 445 797 | – | – | – | – | – | 70 491 | 21 516 | 9 295 | 9 890 | 7 712 | 3 964 | – | 1 617 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 500 | 1 500 | 1 807 | 848 | – |
| Sum omløpsmidler | 1 257 651 | 142 688 | 281 026 | 171 281 | 59 240 | 71 993 | 73 510 | 38 402 | 20 552 | 26 822 | 39 144 | 33 770 | 15 383 | 22 358 |
| Sum eiendeler | 2 036 913 | 152 406 | 291 227 | 181 966 | 70 435 | 91 964 | 103 988 | 62 337 | 29 561 | 34 834 | 47 159 | 41 827 | 24 344 | 31 894 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 336 841 | – | – | – | – | – | 13 638 | 17 522 | 4 008 | 4 008 | 4 008 | 4 008 | 4 008 | 4 008 |
| Sum opptjent egenkapital | −15 840 | – | – | – | – | – | 5 596 | 8 609 | 5 054 | 5 311 | 3 669 | 2 787 | 879 | 1 289 |
| Sum egenkapital | 1 321 001 | 49 311 | 45 916 | 51 629 | 36 022 | 23 078 | 19 234 | 26 132 | 9 062 | 9 319 | 7 677 | 6 795 | 4 887 | 5 297 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 22 846 | – | – | – | – | – | 1 291 | 4 516 | 97 | 127 | 166 | 230 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 2 586 | 6 205 | 2 761 | 3 640 | 4 818 | 4 548 | 3 557 | 3 856 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 846 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 285 | 3 878 | 10 721 | 2 858 | 3 767 | 4 984 | 4 778 | 3 557 | 3 856 |
| Sum kortsiktig gjeld | 693 066 | 102 628 | 244 706 | 129 583 | 33 499 | 63 843 | 80 876 | 25 485 | 17 641 | 21 747 | 34 498 | 30 254 | 15 899 | 22 741 |
| Sum gjeld | 715 912 | 103 095 | 245 311 | 130 337 | 34 413 | 68 886 | 84 754 | 36 206 | 20 499 | 25 514 | 39 482 | 35 033 | 19 457 | 26 597 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 036 913 | 152 406 | 291 227 | 181 966 | 70 435 | 91 964 | 103 988 | 62 337 | 29 561 | 34 834 | 47 159 | 41 827 | 24 344 | 31 894 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 0 | −9 653 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | −9 653 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 2 051 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −7,5 % | 8,4 % | 16,8 % | 19,4 % | 22,4 % | −9 % | 2,7 % | 11,6 % | 0,5 % | 8,2 % | 3,9 % | 7,4 % | 2,9 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −6,9 % | 11,9 % | 9,9 % | 15,2 % | 16,9 % | −8,4 % | 1 % | 7,6 % | −0,4 % | 6 % | 3 % | 5 % | 1,9 % | 1,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,81 | 1,39 | 1,15 | 1,32 | 1,77 | 1,13 | 0,91 | 1,51 | 1,17 | 1,23 | 1,13 | 1,12 | 0,97 | 0,98 |
| Gjeldsgrad | 0,54 | 2,09 | 5,34 | 2,52 | 0,96 | 2,99 | 4,41 | 1,39 | 2,26 | 2,74 | 5,14 | 5,16 | 3,98 | 5,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | −10,2 % | 21,9 % | 24,7 % | 30,2 % | 35,9 % | −11,1 % | 3,1 % | 13,6 % | −0,6 % | 24,8 % | 32,1 % | 45,3 % | 29,9 % | 23,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2 054,8 % | −20,3 % | 11,5 % | 33,7 % | 151,3 % | −50,9 % | 33,1 % | 222,9 % | −62,3 % | −53,9 % | 35 % | −21,4 % | 5,1 % | – |
| Arbeidskapital | 564,6 mill kr | 40,1 mill kr | 36,3 mill kr | 41,7 mill kr | 25,7 mill kr | 8,2 mill kr | −7,4 mill kr | 12,9 mill kr | 2,9 mill kr | 5,1 mill kr | 4,6 mill kr | 3,5 mill kr | −516 585 kr | −382 370 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · SISTRANDA |
Selger du til selskaper som MÅSØVAL LISENS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.