MANNDALEN MASKIN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 4 844 300 NOK |
| 2013 | 7 986 407 NOK |
| 2014 | 10 440 049 NOK |
| 2015 | 16 849 117 NOK |
| 2016 | 16 268 333 NOK |
| 2017 | 20 918 625 NOK |
| 2018 | 27 130 069 NOK |
| 2019 | 24 213 831 NOK |
| 2020 | 26 186 962 NOK |
| 2021 | 22 136 063 NOK |
| 2022 | 29 032 258 NOK |
| 2023 | 40 087 677 NOK |
| 2024 | 55 195 354 NOK |
| 2025 | 71 856 469 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Maskinentreprenør-virksomhet, salg av andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette. Delta i andre selskaper med lignende virksomhet. Kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg gjeldende i andre foretagender.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 71 856 | 55 195 | 40 088 | 29 032 | 22 136 | 26 187 | 24 214 | 27 130 | 20 919 | 16 268 | 16 849 | 10 440 | 7 986 | 4 844 |
| Sum kostnader | 65 597 | 48 212 | 36 794 | 27 282 | 21 759 | 23 387 | 22 295 | 20 647 | 17 340 | 14 846 | 13 378 | 8 536 | 6 617 | 4 592 |
| Driftsresultat | 6 259 | 6 983 | 3 293 | 1 751 | 377 | 2 800 | 1 919 | 6 483 | 3 578 | 1 422 | 3 471 | 1 904 | 1 370 | 252 |
| Sum finansinntekter | 87 | 117 | 49 | 7 | 1 | 13 | 25 | 21 | 18 | 6 | 2 | 2 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 288 | 343 | 375 | 186 | 5 | 35 | 4 | 107 | 125 | 106 | 85 | 94 | 92 | 33 |
| Netto finans | −201 | −226 | −326 | −179 | −4 | −22 | 21 | −86 | −107 | −100 | −83 | −92 | −91 | −33 |
| Resultat før skattekostnad | 6 058 | 6 757 | 2 968 | 1 572 | 372 | 2 779 | 1 939 | 6 397 | 3 471 | 1 322 | 3 389 | 1 812 | 1 279 | 219 |
| Årsresultat | 4 723 | 5 270 | 2 314 | 1 226 | 290 | 2 156 | 1 512 | 4 930 | 2 650 | 1 006 | 2 485 | 1 322 | 924 | 158 |
| Totalresultat | 4 723 | 5 270 | 2 314 | 1 226 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 1 322 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 723 | 5 270 | 2 314 | 1 226 | 290 | 2 156 | 1 512 | 4 930 | 2 650 | 1 006 | 2 485 | 1 322 | 924 | 158 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 30 609 | 27 160 | 23 185 | 21 026 | 16 792 | 17 617 | 12 187 | 8 066 | 9 044 | 8 089 | 5 764 | 1 984 | 2 436 | 1 712 |
| Sum anleggsmidler | 30 609 | 27 160 | 23 185 | 21 026 | 16 792 | 17 617 | 12 187 | 8 066 | 9 044 | 8 089 | 5 764 | 1 984 | 2 436 | 1 712 |
| Sum fordringer | 5 749 | 4 306 | 5 663 | 5 669 | 1 642 | 4 952 | 3 988 | 5 621 | 3 365 | 1 687 | 1 655 | 2 462 | 1 456 | 890 |
| Sum omløpsmidler | 19 157 | 16 725 | 10 913 | 11 669 | 6 383 | 9 669 | 10 932 | 14 567 | 10 121 | 5 118 | 5 845 | 4 653 | 3 078 | 1 409 |
| Sum eiendeler | 49 767 | 43 885 | 34 098 | 32 696 | 23 175 | 27 286 | 23 120 | 22 633 | 19 165 | 13 207 | 11 609 | 6 637 | 5 514 | 3 121 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 30 966 | 26 244 | 20 974 | 18 660 | 17 433 | 17 143 | 14 987 | 13 475 | 8 545 | 5 895 | 4 889 | 2 404 | 1 082 | 158 |
| Sum egenkapital | 31 066 | 26 344 | 21 074 | 18 760 | 17 533 | 17 243 | 15 087 | 13 575 | 8 645 | 5 995 | 4 989 | 2 504 | 1 182 | 258 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 044 | 815 | 428 | 242 | 171 | 238 | 175 | 111 | 260 | 340 | 156 | 51 | 90 | 61 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 575 | 4 125 | 4 675 | 5 225 | 2 100 | 2 100 | 600 | 663 | 4 468 | 3 798 | 2 435 | 1 411 | 2 490 | 1 955 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 619 | 4 940 | 5 103 | 5 467 | 2 271 | 2 338 | 775 | 773 | 4 729 | 4 138 | 2 591 | 1 461 | 2 580 | 2 016 |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 082 | 12 602 | 7 922 | 8 469 | 3 371 | 7 705 | 7 258 | 8 285 | 5 792 | 3 075 | 4 029 | 2 672 | 1 752 | 847 |
| Sum gjeld | 18 701 | 17 542 | 13 024 | 13 936 | 5 642 | 10 043 | 8 032 | 9 058 | 10 520 | 7 212 | 6 620 | 4 133 | 4 332 | 2 863 |
| Sum egenkapital og gjeld | 49 767 | 43 885 | 34 098 | 32 696 | 23 175 | 27 286 | 23 120 | 22 633 | 19 165 | 13 207 | 11 609 | 6 637 | 5 514 | 3 121 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 14 107 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −7 517 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −2 267 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 2 982 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,7 % | 12,7 % | 8,2 % | 6 % | 1,7 % | 10,7 % | 7,9 % | 23,9 % | 17,1 % | 8,7 % | 20,6 % | 18,2 % | 17,2 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 6,6 % | 9,6 % | 5,8 % | 4,2 % | 1,3 % | 8,2 % | 6,2 % | 18,2 % | 12,7 % | 6,2 % | 14,8 % | 12,7 % | 11,6 % | 3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,33 | 1,38 | 1,38 | 1,89 | 1,25 | 1,51 | 1,76 | 1,75 | 1,66 | 1,45 | 1,74 | 1,76 | 1,66 |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,67 | 0,62 | 0,74 | 0,32 | 0,58 | 0,53 | 0,67 | 1,22 | 1,2 | 1,33 | 1,65 | 3,66 | 11,1 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,2 % | 20 % | 11 % | 6,5 % | 1,7 % | 12,5 % | 10 % | 36,3 % | 30,7 % | 16,8 % | 49,8 % | 52,8 % | 78,2 % | 61,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 30,2 % | 37,7 % | 38,1 % | 31,2 % | −15,5 % | 8,1 % | −10,7 % | 29,7 % | 28,6 % | −3,4 % | 61,4 % | 30,7 % | 64,9 % | – |
| Arbeidskapital | 5,1 mill kr | 4,1 mill kr | 3 mill kr | 3,2 mill kr | 3 mill kr | 2 mill kr | 3,7 mill kr | 6,3 mill kr | 4,3 mill kr | 2 mill kr | 1,8 mill kr | 2 mill kr | 1,3 mill kr | 562 171 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Grunnarbeid · SAMUELSBERG | 21 ans. |
Selger du til selskaper som MANNDALEN MASKIN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.