MANDAL CASTINGS HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 740 000 NOK |
| 2012 | 1 881 300 NOK |
| 2013 | 2 330 000 NOK |
| 2014 | 2 280 000 NOK |
| 2015 | 2 280 000 NOK |
| 2016 | 2 280 000 NOK |
| 2017 | 2 280 000 NOK |
| 2018 | 2 280 000 NOK |
| 2019 | 2 415 000 NOK |
| 2020 | 2 460 000 NOK |
| 2021 | 2 459 800 NOK |
| 2022 | 2 460 000 NOK |
| 2023 | 2 460 000 NOK |
| 2024 | 2 577 000 NOK |
| 2025 | 2 612 750 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Investering i aksjer, støperivirksomhet, anskaffelse og drift av eiendommer, eiendomsutvikling, handel samt alt hva som dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskaper eller foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 613 | 2 577 | 2 460 | 2 460 | 2 460 | 2 460 | 2 415 | 2 280 | 2 280 | 2 280 | 2 280 | 2 280 | 2 330 | 1 881 | 1 740 |
| Sum kostnader | 690 | 849 | 998 | 977 | 924 | 901 | 737 | 746 | 706 | 725 | 717 | 707 | 702 | 673 | 591 |
| Driftsresultat | 1 923 | 1 728 | 1 462 | 1 483 | 1 536 | 1 559 | 1 678 | 1 534 | 1 575 | 1 555 | 1 563 | 1 573 | 1 628 | 1 208 | 1 149 |
| Sum finansinntekter | 2 739 | 61 | 32 | – | – | 2 523 | 2 | 7 | 10 | 6 | 8 | 1 517 | 2 310 | 13 | – |
| Sum finanskostnader | 2 | 1 | 56 | 52 | 44 | 72 | 93 | 93 | 103 | 119 | 165 | 239 | 295 | 345 | – |
| Netto finans | 2 737 | 60 | −23 | −52 | −44 | 2 452 | −91 | −86 | −93 | −113 | −157 | 1 279 | 2 015 | −333 | 684 |
| Resultat før skattekostnad | 4 660 | 1 788 | 1 439 | 1 431 | 1 492 | 4 011 | 1 587 | 1 448 | 1 481 | 1 442 | 1 407 | 2 852 | 3 643 | 875 | 1 833 |
| Årsresultat | 4 229 | 1 395 | 1 122 | 1 116 | 1 164 | 3 684 | 1 238 | 1 146 | 1 158 | 1 243 | 1 095 | 2 469 | 3 281 | 630 | 1 320 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 229 | 1 395 | 1 122 | 1 116 | 1 164 | 3 684 | 1 238 | 1 146 | 1 158 | 1 243 | 1 095 | 2 469 | 3 281 | 630 | 1 320 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 10 007 | 10 432 | 11 017 | 11 766 | 12 518 | 13 032 | 13 789 | 13 841 | 12 724 | 13 407 | 14 099 | 14 782 | 15 265 | 15 948 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 523 | 3 523 | 3 523 | 3 523 | 3 523 | 3 523 | 3 523 | 3 523 | 3 523 | 3 523 | 3 013 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | – |
| Sum anleggsmidler | 13 530 | 13 955 | 14 540 | 15 289 | 16 041 | 16 555 | 17 312 | 17 364 | 16 247 | 16 930 | 17 112 | 16 782 | 17 265 | 17 948 | 15 994 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 35 | – | – |
| Sum omløpsmidler | 2 760 | 2 492 | 2 185 | 2 145 | 2 448 | 1 234 | 1 259 | 1 827 | 2 924 | 1 821 | 775 | 395 | 367 | 0 | 103 |
| Sum eiendeler | 16 290 | 16 447 | 16 725 | 17 434 | 18 489 | 17 788 | 18 571 | 19 191 | 19 171 | 18 751 | 17 887 | 17 177 | 17 632 | 17 948 | 16 097 |
| Sum innskutt egenkapital | 58 | 58 | 58 | 62 | 29 | 29 | 29 | 32 | 32 | 32 | 33 | 33 | 33 | 33 | 417 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 220 | 9 191 | 9 476 | 10 555 | 9 471 | 9 988 | 10 924 | 12 004 | 11 697 | 10 906 | 10 432 | 9 660 | 7 772 | 6 051 | 7 078 |
| Sum egenkapital | 9 277 | 9 249 | 9 534 | 10 617 | 9 500 | 10 017 | 10 953 | 12 035 | 11 729 | 10 937 | 10 465 | 9 693 | 7 805 | 6 084 | 7 495 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 324 | 340 | 385 | 460 | 530 | 593 | 650 | 689 | 749 | 808 | 857 | 920 | 893 | 872 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | 1 238 | 1 650 | 2 063 | 2 475 | 2 888 | 3 300 | 3 713 | 4 125 | 5 546 | 6 968 | 8 389 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 324 | 340 | 385 | 1 698 | 2 180 | 2 655 | 3 125 | 3 577 | 4 049 | 4 521 | 4 982 | 6 467 | 7 861 | 9 262 | 7 928 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 688 | 6 858 | 6 806 | 5 119 | 6 809 | 5 116 | 4 493 | 3 579 | 3 393 | 3 293 | 2 440 | 1 017 | 1 967 | 2 602 | 675 |
| Sum gjeld | 7 013 | 7 198 | 7 191 | 6 817 | 8 989 | 7 772 | 7 618 | 7 156 | 7 443 | 7 814 | 7 422 | 7 484 | 9 827 | 11 864 | 8 602 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 290 | 16 447 | 16 725 | 17 434 | 18 489 | 17 788 | 18 571 | 19 191 | 19 171 | 18 751 | 17 887 | 17 177 | 17 632 | 17 948 | 16 097 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 73,6 % | 67,1 % | 59,4 % | 60,3 % | 62,4 % | 63,4 % | 69,5 % | 67,3 % | 69,1 % | 68,2 % | 68,6 % | 69 % | 69,9 % | 64,2 % | 66 % |
| Resultatmargin | 161,9 % | 54,1 % | 45,6 % | 45,4 % | 47,3 % | 149,7 % | 51,3 % | 50,3 % | 50,8 % | 54,5 % | 48,1 % | 108,3 % | 140,8 % | 33,5 % | 75,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,41 | 0,36 | 0,32 | 0,42 | 0,36 | 0,24 | 0,28 | 0,51 | 0,86 | 0,55 | 0,32 | 0,39 | 0,19 | 0 | 0,15 |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 0,78 | 0,75 | 0,64 | 0,95 | 0,78 | 0,7 | 0,59 | 0,63 | 0,71 | 0,71 | 0,77 | 1,26 | 1,95 | 1,15 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45,6 % | 15,1 % | 11,8 % | 10,5 % | 12,3 % | 36,8 % | 11,3 % | 9,5 % | 9,9 % | 11,4 % | 10,5 % | 25,5 % | 42 % | 10,4 % | 17,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,4 % | 4,8 % | 0 % | 0 % | −0 % | 1,9 % | 5,9 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | −2,1 % | 23,9 % | 8,1 % | – |
| Arbeidskapital | −3,9 mill kr | −4,4 mill kr | −4,6 mill kr | −3 mill kr | −4,4 mill kr | −3,9 mill kr | −3,2 mill kr | −1,8 mill kr | −469 150 kr | −1,5 mill kr | −1,7 mill kr | −621 812 kr | −1,6 mill kr | −2,6 mill kr | −571 531 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Støping av jern · MANDAL |
Selger du til selskaper som MANDAL CASTINGS HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.