MALERMESTER RUNE JANJAK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 885 068 NOK |
| 2014 | 1 417 083 NOK |
| 2015 | 2 294 942 NOK |
| 2016 | 2 585 726 NOK |
| 2017 | 4 760 077 NOK |
| 2018 | 4 546 469 NOK |
| 2019 | 3 773 333 NOK |
| 2020 | 3 415 979 NOK |
| 2021 | 3 284 456 NOK |
| 2022 | 3 588 908 NOK |
| 2023 | 2 676 626 NOK |
| 2024 | 4 114 724 NOK |
| 2025 | 4 115 815 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller2
Formål
Malertjenester på nybygg/prosjektmarkedet. Sekundært vil det være på rehabilitering/privatmarkedet. Selskapet vil også utføre andre tjenester som naturlig faller sammen med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 116 | 4 115 | 2 677 | 3 589 | 3 284 | 3 416 | 3 773 | 4 546 | 4 760 | 2 586 | 2 295 | 1 417 | 885 |
| Sum kostnader | 4 083 | 3 942 | 2 622 | 3 563 | 3 384 | 3 484 | 4 293 | 4 616 | 4 617 | 2 655 | 1 986 | 1 493 | 856 |
| Driftsresultat | 33 | 173 | 54 | 26 | −100 | −68 | −520 | −70 | 143 | −70 | 309 | −75 | 30 |
| Sum finansinntekter | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 32 | 45 | 61 | 47 | 45 | 53 | 30 | 24 | 25 | 22 | 28 | 14 | 10 |
| Netto finans | −31 | −45 | −60 | −47 | −45 | −53 | −30 | −24 | −25 | −22 | −28 | −13 | −10 |
| Resultat før skattekostnad | 2 | 128 | −6 | −21 | −145 | −121 | −550 | −93 | 119 | −91 | 281 | −89 | 20 |
| Årsresultat | 2 | 128 | −6 | −21 | −145 | −121 | −546 | −105 | 104 | −83 | 206 | −65 | 14 |
| Totalresultat | – | – | – | −21 | – | – | – | – | – | – | 206 | −65 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 | 128 | −6 | −21 | −145 | −121 | −546 | −105 | 104 | −83 | 206 | −65 | 14 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 | – | – | 21 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | – | 0 | 7 | 119 | 251 | 395 | 585 | 574 | 222 | 241 | 331 | 143 | 188 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | 21 | 15 | 20 | −2 | 23 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 7 | 119 | 251 | 416 | 600 | 594 | 227 | 263 | 331 | 164 | 188 |
| Sum fordringer | 17 | 7 | 215 | 288 | 266 | 41 | 65 | 333 | 264 | 376 | 284 | 93 | 69 |
| Sum omløpsmidler | 159 | 137 | 63 | 289 | 113 | 7 | 217 | 794 | 665 | 539 | 397 | 169 | 295 |
| Sum eiendeler | 159 | 137 | 69 | 408 | 365 | 423 | 816 | 1 388 | 892 | 802 | 728 | 333 | 483 |
| Sum innskutt egenkapital | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| Sum opptjent egenkapital | −637 | −639 | −767 | −761 | −741 | −596 | −475 | 71 | 176 | 72 | 155 | −50 | 14 |
| Sum egenkapital | −618 | −621 | −748 | −743 | −722 | −577 | −457 | 90 | 195 | 91 | 174 | −32 | 33 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 3 | – | – | 8 | – | 3 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 184 | 277 | 412 | 413 | 496 | 552 | 734 | 152 | 267 | 326 | 385 | 182 | 216 |
| Sum langsiktig gjeld | 184 | 277 | 412 | 413 | 496 | 552 | 734 | 155 | 267 | 326 | 393 | 182 | 219 |
| Sum kortsiktig gjeld | 593 | 480 | 405 | 738 | 591 | 449 | 539 | 1 143 | 430 | 386 | 161 | 184 | 231 |
| Sum gjeld | 777 | 758 | 817 | 1 150 | 1 087 | 1 001 | 1 273 | 1 299 | 697 | 711 | 555 | 365 | 450 |
| Sum egenkapital og gjeld | 159 | 137 | 69 | 408 | 365 | 423 | 816 | 1 388 | 892 | 802 | 728 | 333 | 483 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 4,2 % | 2 % | 0,7 % | −3 % | −2 % | −13,8 % | −1,5 % | 3 % | −2,7 % | 13,5 % | −5,3 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 3,1 % | −0,2 % | −0,6 % | −4,4 % | −3,5 % | −14,5 % | −2,3 % | 2,2 % | −3,2 % | 9 % | −4,6 % | 1,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,27 | 0,29 | 0,15 | 0,39 | 0,19 | 0,02 | 0,4 | 0,69 | 1,55 | 1,4 | 2,46 | 0,92 | 1,28 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | – | – | – | 14,49 | 3,58 | 7,86 | 3,19 | – | 13,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | −0,4 % | −20,6 % | 0,8 % | 2,8 % | 20 % | 20,9 % | 119,6 % | −117 % | 53,5 % | −92,1 % | 118,4 % | 202,5 % | 43,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0 % | 53,7 % | −25,4 % | 9,3 % | −3,9 % | −9,5 % | −17 % | −4,5 % | 84,1 % | 12,7 % | 61,9 % | 60,1 % | – |
| Arbeidskapital | −434 042 kr | −343 222 kr | −342 839 kr | −449 035 kr | −477 651 kr | −441 521 kr | −322 780 kr | −348 918 kr | 234 603 kr | 153 145 kr | 235 796 kr | −14 740 kr | 63 952 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller2
Underenheter (1)
Maler- og glassarbeid · BØDALEN |
Selger du til selskaper som MALERMESTER RUNE JANJAK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.