MAGNORA ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 105 000 000 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 24 000 000 NOK |
| 2016 | 12 000 000 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 92 000 000 NOK |
| 2019 | 42 000 000 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 34 000 000 NOK |
| 2025 | 134 000 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Drive industri, handel og virksomhet knyttet til energi, IT og råvarer, og næringssektorer direkte eller indirekte knyttet til dette, samt investeringer i og erverv av virksomheter, verdipapirer, finansielle instrumenter og andre eiendeler og deltakelse i annen virksomhet direkte eller indirekte knyttet til dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 134 000 | 42 000 | 92 000 | 12 000 | 24 000 | 105 000 |
| Sum kostnader | 45 000 | 19 000 | 65 000 | 24 000 | 31 000 | 85 000 |
| Driftsresultat | 89 000 | 23 000 | 27 000 | −12 000 | −7 000 | 20 000 |
| Sum finansinntekter | 37 000 | 1 000 | 310 000 | 3 000 | 2 000 | 318 000 |
| Sum finanskostnader | – | 1 000 | 2 000 | 17 000 | 21 000 | 1 433 000 |
| Netto finans | 37 000 | – | 308 000 | −14 000 | −19 000 | −1 115 000 |
| Resultat før skattekostnad | 126 000 | 23 000 | 335 000 | −26 000 | −26 000 | −1 095 000 |
| Årsresultat | 123 000 | 20 000 | 378 000 | −26 000 | −31 000 | −1 133 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | 123 000 | 20 000 | 378 000 | −26 000 | −31 000 | −1 133 000 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 40 000 | 43 000 | – | – | 2 000 |
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | 0 | 1 000 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 557 000 | 16 000 | 12 000 | 11 000 | 30 000 | 160 000 |
| Sum anleggsmidler | 557 000 | 56 000 | 55 000 | 11 000 | 31 000 | 162 000 |
| Sum fordringer | 10 000 | 2 000 | 7 000 | 2 000 | 7 000 | 81 000 |
| Sum omløpsmidler | 155 000 | 56 000 | 94 000 | 25 000 | 35 000 | 130 000 |
| Sum eiendeler | 712 000 | 112 000 | 149 000 | 36 000 | 66 000 | 292 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 33 000 | 26 000 | 78 000 | 56 000 | 56 000 | 55 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 665 000 | 85 000 | 63 000 | −30 000 | −4 000 | – |
| Sum egenkapital | 698 000 | 111 000 | 141 000 | 26 000 | 52 000 | 55 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 000 | 1 000 | 8 000 | 9 000 | 13 000 | 236 000 |
| Sum gjeld | 15 000 | 1 000 | 8 000 | 10 000 | 14 000 | 237 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 713 000 | 112 000 | 149 000 | 36 000 | 66 000 | 292 000 |
Konsernregnskap (2024, 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2015, 2011)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 361 000 | 0 | 91 700 | 28 | 42 000 | 70 000 | 80 000 | 100 000 |
| Sum kostnader | 122 000 | 0 | 81 000 | 21 | 18 000 | 28 000 | 97 000 | 173 000 |
| Driftsresultat | 239 000 | 0 | 11 000 | 7 | 24 000 | 42 000 | −17 000 | −73 000 |
| Sum finansinntekter | 343 000 | 0 | 1 000 | 28 | 2 000 | 3 000 | 1 000 | 14 000 |
| Sum finanskostnader | 0 | – | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 | 41 000 | 306 000 |
| Netto finans | – | – | – | – | 0 | 2 000 | −40 000 | −292 000 |
| Resultat før skattekostnad | 582 000 | 0 | 12 000 | 35 | 24 000 | 44 000 | −57 000 | −365 000 |
| Årsresultat | 577 000 | 0 | 3 900 | 29 | 21 000 | 87 000 | −62 000 | −404 000 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | – | – | – | – | – | 311 000 | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | 21 000 | 398 000 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | 21 000 | 398 000 | −62 000 | −404 000 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 161 000 | 0 | 229 000 | 31 | 40 000 | 43 000 | 1 000 | 12 000 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 15 000 | 0 | – | – | 1 000 | 93 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 131 000 | 0 | 32 000 | 25 | – | 0 | 21 000 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 292 000 | 0 | 276 000 | 56 | 40 000 | 43 000 | 23 000 | 105 000 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | 3 000 | 7 000 | 27 000 | 425 000 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | 12 000 | – | – | 0 |
| Sum omløpsmidler | 283 000 | 0 | 288 000 | 68 | 73 000 | 107 000 | 64 000 | 477 000 |
| Sum eiendeler | 575 000 | 1 | 564 000 | 124 | 113 000 | 150 000 | 87 000 | 582 000 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | 26 000 | 78 000 | 56 000 | 55 000 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | 80 000 | 58 000 | −6 000 | 67 000 |
| Sum egenkapital | 403 000 | 1 | 432 000 | 118 | 106 000 | 136 000 | 50 000 | 123 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 0 | 1 000 | 3 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 000 | 0 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 171 000 | 0 | 122 000 | 6 | 7 000 | 14 000 | 36 000 | 456 000 |
| Sum gjeld | 172 000 | 0 | 132 000 | 6 | 7 000 | 14 000 | 37 000 | 459 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 575 000 | 1 | 564 000 | 124 | 113 000 | 150 000 | 87 000 | 582 000 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | −67 700 | 30 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | −125 300 | −25 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | −0 | 268 000 | −18 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 75 000 | −13 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 171 900 | 45 | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 66,4 % | 54,8 % | 29,3 % | −100 % | −29,2 % | 19,1 % |
| Resultatmargin | 91,8 % | 47,6 % | 410,9 % | −216,7 % | −129,2 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 10,33 | 56 | 11,75 | 2,78 | 2,69 | 0,55 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,01 | 0,06 | 0,38 | 0,27 | 4,31 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,6 % | 18 % | 268,1 % | −100 % | −59,6 % | – |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −54,3 % | – | −50 % | – | – |
| Arbeidskapital | 140 mill kr | 55 mill kr | 86 mill kr | 16 mill kr | 22 mill kr | −106 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Annen teknisk konsulentvirksomhet · OSLO | 12 ans. |
Selger du til selskaper som MAGNORA ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.