MADONNA FRISØRENE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Frisørvirksomhet og hva som er naturlig i den forbindelse, salg og kjøp av båt, samt investering i annen virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 17 216 | 16 384 | 15 875 | 15 782 | 13 009 | 14 079 | 13 372 | 13 123 | 12 563 | 11 535 | 11 856 | 9 914 | 10 273 |
| Sum kostnader | 16 166 | 16 025 | 15 704 | 15 416 | 13 162 | 13 876 | 13 057 | 12 209 | 11 697 | 11 206 | 12 596 | 9 532 | 9 499 |
| Driftsresultat | 1 050 | 359 | 171 | 366 | −153 | 203 | 315 | 914 | 866 | 330 | −740 | 382 | 774 |
| Sum finansinntekter | – | 29 | 4 | 2 | 3 | 3 | 5 | 1 | 5 | 4 | 14 | 150 | – |
| Sum finanskostnader | – | 13 | 13 | 13 | 41 | 51 | 58 | 97 | 119 | 148 | 112 | 43 | – |
| Netto finans | −149 | 16 | −9 | −11 | −38 | −48 | −54 | −96 | −114 | −143 | −99 | 107 | 52 |
| Resultat før skattekostnad | 901 | 375 | 161 | 355 | −191 | 155 | 261 | 817 | 752 | 186 | −839 | 489 | 826 |
| Årsresultat | 702 | 293 | 130 | 276 | −262 | 0 | 193 | 531 | 560 | 101 | −630 | 363 | 606 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | – | −262 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −630 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 702 | 293 | 130 | 276 | −262 | 0 | 193 | 531 | 560 | 101 | −630 | 363 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 34 | 49 | 55 | 45 | 27 | 24 | 18 | 8 | 91 | 188 | 274 | 64 | 48 |
| Sum varige driftsmidler | 3 287 | 713 | 752 | 1 010 | 1 424 | 3 233 | 3 551 | 3 953 | 5 381 | 4 619 | 5 217 | 2 256 | 1 803 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 | 100 | 36 | – | – | – | – | – | – | – | – | 169 | 179 |
| Sum anleggsmidler | 3 421 | 862 | 843 | 1 055 | 1 451 | 3 257 | 3 569 | 3 962 | 5 472 | 4 808 | 5 491 | 2 488 | 2 030 |
| Sum fordringer | 491 | 545 | 1 088 | 638 | 790 | 1 439 | 1 141 | 943 | 848 | 720 | 834 | 625 | 730 |
| Sum omløpsmidler | 4 548 | 4 801 | 4 337 | 3 826 | 2 687 | 3 409 | 3 555 | 3 110 | 3 094 | 2 762 | 2 411 | 2 943 | 3 274 |
| Sum eiendeler | 7 968 | 5 664 | 5 180 | 4 881 | 4 138 | 6 666 | 7 124 | 7 072 | 8 566 | 7 570 | 7 902 | 5 431 | 5 304 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 696 | 1 645 | 1 625 | 1 644 | 1 540 | 1 976 | 2 130 | 2 226 | 2 344 | 2 031 | 1 931 | 2 416 | 2 413 |
| Sum egenkapital | 1 796 | 1 745 | 1 725 | 1 744 | 1 640 | 2 076 | 2 230 | 2 326 | 2 444 | 2 131 | 2 031 | 2 516 | 2 513 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 3 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 413 | – | – | – | – | 514 | 926 | 1 318 | 2 706 | 2 083 | 2 333 | 352 | 582 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 514 | 926 | 1 322 | 2 706 | 2 083 | 2 333 | 352 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 759 | 3 919 | 3 455 | 3 137 | 2 498 | 4 076 | 3 968 | 3 424 | 3 416 | 3 355 | 3 538 | 2 563 | 2 209 |
| Sum gjeld | 6 172 | 3 919 | 3 455 | 3 137 | 2 498 | 4 590 | 4 893 | 4 745 | 6 122 | 5 439 | 5 871 | 2 915 | 2 791 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 968 | 5 664 | 5 180 | 4 881 | 4 138 | 6 666 | 7 124 | 7 072 | 8 566 | 7 570 | 7 902 | 5 431 | 5 304 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,1 % | 2,2 % | 1,1 % | 2,3 % | −1,2 % | 1,4 % | 2,4 % | 7 % | 6,9 % | 2,9 % | −6,2 % | 3,9 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 1,8 % | 0,8 % | 1,8 % | −2 % | 0 % | 1,5 % | 4 % | 4,5 % | 0,9 % | −5,3 % | 3,7 % | 5,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 1,23 | 1,26 | 1,22 | 1,08 | 0,84 | 0,9 | 0,91 | 0,91 | 0,82 | 0,68 | 1,15 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 3,44 | 2,25 | 2 | 1,8 | 1,52 | 2,21 | 2,19 | 2,04 | 2,5 | 2,55 | 2,89 | 1,16 | 1,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | 39,1 % | 16,8 % | 7,5 % | 15,8 % | −16 % | 0 % | 8,7 % | 22,8 % | 22,9 % | 4,7 % | −31 % | 14,4 % | 24,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,1 % | 3,2 % | 0,6 % | – | −7,6 % | 5,3 % | 1,9 % | 4,5 % | 8,9 % | −2,7 % | – | −3,5 % | – |
| Arbeidskapital | −211 931 kr | 882 779 kr | 882 310 kr | 689 516 kr | 188 982 kr | −667 408 kr | −412 573 kr | −313 877 kr | −322 739 kr | −593 151 kr | −1,1 mill kr | 379 257 kr | 1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Frisering og barbering · HAMAR | 22 ans. |
Selger du til selskaper som MADONNA FRISØRENE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.