M SØRENSEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 25 339 949 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 18 870 621 NOK |
| 2018 | 19 242 715 NOK |
| 2019 | 35 175 527 NOK |
| 2020 | 77 871 807 NOK |
| 2021 | 69 540 839 NOK |
| 2022 | 51 873 849 NOK |
| 2023 | 58 782 799 NOK |
| 2024 | 57 703 794 NOK |
| 2025 | 57 276 142 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Selskapet driver generell handels- og investeringsvirksomhet og alt hva hermed står i forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 57 276 | 57 704 | 58 783 | 51 874 | 69 541 | 77 872 | 35 176 | 19 243 | 18 871 | 25 340 |
| Sum kostnader | 56 806 | 56 465 | 56 970 | 50 534 | 59 611 | 70 746 | 34 718 | 20 211 | 18 134 | 18 876 |
| Driftsresultat | 470 | 1 239 | 1 813 | 1 340 | 9 930 | 7 126 | 458 | −969 | 737 | 6 464 |
| Sum finansinntekter | 47 | 107 | 55 | 51 | 73 | 50 | 22 | 25 | 27 | – |
| Sum finanskostnader | 104 | 97 | 127 | 127 | 454 | 115 | 79 | 66 | 109 | – |
| Netto finans | −57 | 10 | −72 | −76 | −381 | −65 | −56 | −40 | −82 | 106 |
| Resultat før skattekostnad | 414 | 1 248 | 1 742 | 1 264 | 9 549 | 7 061 | 402 | −1 009 | 655 | 6 570 |
| Årsresultat | 311 | 963 | 1 408 | 984 | 7 417 | 5 917 | 402 | −1 009 | 655 | 4 753 |
| Sum overføringer og disponeringer | 311 | 963 | 1 408 | 984 | 7 417 | 5 917 | 402 | −1 009 | 655 | 4 753 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 828 | 1 011 | 1 195 | 48 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 112 | 165 | 267 | 327 | 383 | 169 | 306 | 484 | 654 | 918 |
| Sum anleggsmidler | 940 | 1 177 | 1 463 | 375 | 383 | 169 | 306 | 484 | 654 | 918 |
| Sum fordringer | 1 983 | 2 507 | 3 350 | 246 | 364 | 464 | 170 | 558 | 702 | 902 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 357 | 357 | 357 | 0 | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 16 422 | 15 204 | 15 537 | 14 372 | 14 952 | 15 394 | 6 878 | 6 513 | 10 782 | 9 793 |
| Sum eiendeler | 17 361 | 16 381 | 17 000 | 14 747 | 15 335 | 15 563 | 7 185 | 6 997 | 11 436 | 10 711 |
| Sum innskutt egenkapital | 460 | 460 | 460 | 460 | 460 | 460 | 460 | 460 | 460 | 460 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 524 | 10 363 | 9 700 | 8 788 | 7 805 | 6 838 | 2 370 | 1 969 | 2 978 | 5 361 |
| Sum egenkapital | 10 984 | 10 823 | 10 160 | 9 248 | 8 265 | 7 298 | 2 830 | 2 429 | 3 438 | 5 821 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 | 288 | 432 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 | 288 | 432 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 377 | 5 558 | 6 840 | 5 499 | 7 070 | 8 266 | 4 211 | 4 280 | 7 566 | 4 890 |
| Sum gjeld | 6 377 | 5 558 | 6 840 | 5 499 | 7 070 | 8 266 | 4 355 | 4 568 | 7 998 | 4 890 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 361 | 16 381 | 17 000 | 14 747 | 15 335 | 15 563 | 7 185 | 6 997 | 11 436 | 10 711 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 2,2 % | 3,1 % | 2,6 % | 14,3 % | 9,2 % | 1,3 % | −5 % | 3,9 % | 25,5 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 1,7 % | 2,4 % | 1,9 % | 10,7 % | 7,6 % | 1,1 % | −5,2 % | 3,5 % | 18,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,58 | 2,74 | 2,27 | 2,61 | 2,11 | 1,86 | 1,63 | 1,52 | 1,43 | 2 |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 0,51 | 0,67 | 0,59 | 0,86 | 1,13 | 1,54 | 1,88 | 2,33 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,8 % | 8,9 % | 13,9 % | 10,6 % | 89,7 % | 81,1 % | 14,2 % | −41,6 % | 19,1 % | 81,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,7 % | −1,8 % | 13,3 % | −25,4 % | −10,7 % | 121,4 % | 82,8 % | 2 % | – | – |
| Arbeidskapital | 10 mill kr | 9,6 mill kr | 8,7 mill kr | 8,9 mill kr | 7,9 mill kr | 7,1 mill kr | 2,7 mill kr | 2,2 mill kr | 3,2 mill kr | 4,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Engroshandel med kaffe, te, kakao og krydder · BILLINGSTAD | 7 ans. |
Selger du til selskaper som M SØRENSEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.