LEO INVEST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 30 504 099 NOK |
| 2013 | 15 626 546 NOK |
| 2014 | 15 775 000 NOK |
| 2015 | 15 791 500 NOK |
| 2016 | 15 960 450 NOK |
| 2017 | 15 774 000 NOK |
| 2018 | 13 153 750 NOK |
| 2019 | 13 161 250 NOK |
| 2020 | 49 562 960 NOK |
| 2021 | 24 418 971 NOK |
| 2022 | 27 671 030 NOK |
| 2023 | 31 803 445 NOK |
| 2024 | 82 264 171 NOK |
| 2025 | 127 762 689 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Å samordne og å ivareta aksjonærenes direkte og indirekte eierinteresse i JOTUN A/S, samt å drive investeringsvirksomhet av enhver art.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 127 763 | 82 264 | 31 803 | 27 671 | 24 419 | 49 563 | 13 161 | 13 154 | 15 774 | 15 960 | 15 792 | 15 775 | 15 627 | 30 504 |
| Sum kostnader | 430 | 1 196 | 4 753 | 255 | 303 | 273 | 81 | 82 | 83 | 78 | 93 | 77 | 68 | 67 |
| Driftsresultat | 127 333 | 81 068 | 27 050 | 27 416 | 24 116 | 49 290 | 13 080 | 13 072 | 15 691 | 15 883 | 15 699 | 15 698 | 15 559 | 30 437 |
| Sum finansinntekter | 392 | 491 | 55 | 11 | 4 | 12 | 4 | 3 | 16 | 36 | 23 | 48 | −1 | −98 |
| Sum finanskostnader | 18 | 85 | 153 | 22 | 12 | 0 | – | – | – | −1 379 | – | – | – | – |
| Netto finans | 374 | – | – | – | – | – | 4 | 3 | 16 | 1 415 | 23 | 48 | −1 | −98 |
| Resultat før skattekostnad | 127 707 | 81 474 | 26 952 | 27 405 | 24 108 | 49 303 | 13 084 | 13 075 | 15 707 | 17 298 | 15 722 | 15 747 | 15 558 | 30 338 |
| Årsresultat | 126 888 | 80 920 | 26 799 | 27 264 | 24 015 | 49 212 | 13 014 | 13 002 | 15 609 | 17 188 | 15 613 | 15 627 | 15 433 | 30 266 |
| Sum overføringer og disponeringer | 126 888 | – | – | – | – | – | 13 014 | 13 002 | 15 609 | 17 188 | 15 613 | 15 627 | 15 433 | 30 266 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum finansielle anleggsmidler | 432 947 | 431 927 | 426 222 | 416 098 | 415 088 | 340 761 | 108 924 | 106 774 | 106 342 | 105 852 | 110 523 | 111 406 | 112 004 | 112 572 |
| Sum anleggsmidler | 432 947 | 431 927 | 426 222 | 416 098 | 415 088 | 340 761 | 108 924 | 106 774 | 106 342 | 105 852 | 110 523 | 111 406 | 112 004 | 112 572 |
| Sum investeringer | 48 829 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 89 476 | 14 443 | 2 311 | 6 190 | 328 | 21 023 | 318 | 242 | 526 | 10 172 | 4 183 | 2 767 | 2 018 | 1 435 |
| Sum eiendeler | 522 423 | 446 370 | 428 533 | 422 288 | 415 416 | 361 784 | 109 242 | 107 016 | 106 868 | 116 024 | 114 706 | 114 173 | 114 022 | 114 007 |
| Sum innskutt egenkapital | 309 995 | – | – | – | – | – | 1 001 | 1 001 | 9 100 | 31 304 | 42 224 | 53 144 | 64 064 | 74 984 |
| Sum opptjent egenkapital | 135 353 | – | – | – | – | – | 93 021 | 93 657 | 92 940 | 80 061 | 67 422 | 56 359 | 45 283 | 34 400 |
| Sum egenkapital | 445 348 | 394 716 | 374 850 | 399 152 | 394 883 | 345 813 | 94 022 | 94 658 | 102 040 | 111 365 | 109 646 | 109 503 | 109 347 | 109 384 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 1 500 | – | 2 000 | – | 401 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 500 | 0 | 2 000 | 0 | 401 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 77 075 | 51 655 | 53 683 | 23 136 | 20 533 | 15 972 | 13 720 | 12 358 | 2 827 | 4 659 | 4 659 | 4 670 | 4 675 | 4 623 |
| Sum gjeld | 77 075 | 51 655 | 53 683 | 23 136 | 20 533 | 15 972 | 15 220 | 12 358 | 4 827 | 4 659 | 5 060 | 4 670 | 4 675 | 4 623 |
| Sum egenkapital og gjeld | 522 423 | 446 370 | 428 533 | 422 288 | 415 416 | 361 784 | 109 242 | 107 016 | 106 868 | 116 024 | 114 706 | 114 173 | 114 022 | 114 007 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 99,7 % | 98,6 % | 85,1 % | 99,1 % | 98,8 % | 99,5 % | 99,4 % | 99,4 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,4 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,8 % |
| Resultatmargin | 99,3 % | 98,4 % | 84,3 % | 98,5 % | 98,4 % | 99,3 % | 98,9 % | 98,9 % | 99 % | 107,7 % | 98,9 % | 99,1 % | 98,8 % | 99,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 0,28 | 0,04 | 0,27 | 0,02 | 1,32 | 0,02 | 0,02 | 0,19 | 2,18 | 0,9 | 0,59 | 0,43 | 0,31 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,13 | 0,14 | 0,06 | 0,05 | 0,05 | 0,16 | 0,13 | 0,05 | 0,04 | 0,05 | 0,04 | 0,04 | 0,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,5 % | 20,5 % | 7,1 % | 6,8 % | 6,1 % | 14,2 % | 13,8 % | 13,7 % | 15,3 % | 15,4 % | 14,2 % | 14,3 % | 14,1 % | 27,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 55,3 % | 158,7 % | 14,9 % | 13,3 % | −50,7 % | 276,6 % | 0,1 % | −16,6 % | −1,2 % | 1,1 % | 0,1 % | 1 % | −48,8 % | – |
| Arbeidskapital | 12,4 mill kr | −37,2 mill kr | −51,4 mill kr | −16,9 mill kr | −20,2 mill kr | 5,1 mill kr | −13,4 mill kr | −12,1 mill kr | −2,3 mill kr | 5,5 mill kr | −476 201 kr | −1,9 mill kr | −2,7 mill kr | −3,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Andre egeninvesteringsselskaper · SANDEFJORD |
Selger du til selskaper som LEO INVEST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.