LEMBACH 58 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Eie, forvalte og utvikle eiendommer av enhver art og alt som står i forbindelse hermed, samt deltakelse i annen virksomhet, herunder investering i aksjer, verdipapirer, selskaper mv.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 459 | 2 762 | 2 698 | 2 521 | 2 136 | 2 141 | 2 126 | 1 993 | 1 939 | 1 882 | 1 761 | 1 548 |
| Sum kostnader | 1 686 | 1 759 | 1 445 | 1 170 | 697 | 695 | 876 | 821 | 609 | 673 | 494 | 589 |
| Driftsresultat | 774 | 1 003 | 1 254 | 1 351 | 1 439 | 1 446 | 1 250 | 1 172 | 1 329 | 1 209 | 1 267 | 959 |
| Sum finansinntekter | −0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
| Sum finanskostnader | – | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Netto finans | −0 | – | −0 | – | – | – | – | – | – | – | −0 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | 774 | 1 003 | 1 253 | 1 351 | 1 439 | 1 446 | 1 250 | 1 172 | 1 329 | 1 209 | 1 267 | 959 |
| Årsresultat | 604 | 783 | 978 | 1 054 | 1 122 | 1 128 | 975 | 901 | 1 010 | 907 | 926 | 700 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 604 | 783 | 978 | 1 054 | 1 122 | 1 128 | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 604 | 783 | 978 | 1 054 | 1 122 | 1 128 | 975 | 901 | 1 010 | 907 | 926 | 700 |
| Sum overføringer og disponeringer | 604 | 783 | 978 | 1 054 | 1 122 | 1 128 | 975 | 901 | 1 010 | 907 | 926 | 700 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 44 | 42 | 40 | 39 | 39 | 40 | 42 | 23 | 6 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 696 | 1 764 | 1 831 | 1 899 | 1 967 | 2 035 | 2 102 | 2 270 | 2 438 | 2 604 | 2 770 | 2 936 |
| Sum anleggsmidler | 1 740 | 1 805 | 1 871 | 1 938 | 2 006 | 2 074 | 2 144 | 2 293 | 2 444 | 2 604 | 2 770 | 2 936 |
| Sum fordringer | 1 416 | 2 965 | 2 675 | 1 864 | 1 804 | 1 684 | 1 447 | 1 348 | 1 319 | 1 762 | 1 630 | 1 363 |
| Sum omløpsmidler | 1 416 | 2 965 | 2 675 | 1 864 | 1 804 | 1 684 | 1 447 | 1 348 | 1 319 | 1 762 | 1 630 | 1 363 |
| Sum eiendeler | 3 156 | 4 771 | 4 546 | 3 802 | 3 809 | 3 758 | 3 592 | 3 641 | 3 763 | 4 366 | 4 400 | 4 299 |
| Sum innskutt egenkapital | 766 | 773 | 773 | 773 | 773 | 773 | 773 | 840 | 901 | 944 | 964 | 964 |
| Sum opptjent egenkapital | – | 2 | 8 | 11 | 11 | 8 | – | – | – | – | 27 | 66 |
| Sum egenkapital | 766 | 775 | 782 | 785 | 785 | 781 | 773 | 840 | 901 | 944 | 991 | 1 030 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 7 | 23 | 40 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 1 318 | 2 007 | 2 023 | 2 040 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 071 | 2 677 | 2 446 | 1 699 | 1 706 | 1 659 | 1 500 | 1 483 | 1 543 | 1 414 | 1 386 | 1 230 |
| Sum gjeld | 2 390 | 3 995 | 3 764 | 3 017 | 3 025 | 2 977 | 2 818 | 2 802 | 2 862 | 3 421 | 3 409 | 3 269 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 156 | 4 771 | 4 546 | 3 802 | 3 809 | 3 758 | 3 592 | 3 641 | 3 763 | 4 366 | 4 400 | 4 299 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,5 % | 36,3 % | 46,5 % | 53,6 % | 67,4 % | 67,5 % | 58,8 % | 58,8 % | 68,6 % | 64,3 % | 72 % | 62 % |
| Resultatmargin | 24,5 % | 28,3 % | 36,2 % | 41,8 % | 52,5 % | 52,7 % | 45,9 % | 45,2 % | 52,1 % | 48,2 % | 52,6 % | 45,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,11 | 1,09 | 1,1 | 1,06 | 1,02 | 0,97 | 0,91 | 0,85 | 1,25 | 1,18 | 1,11 |
| Gjeldsgrad | 3,12 | 5,15 | 4,82 | 3,84 | 3,85 | 3,81 | 3,64 | 3,34 | 3,17 | 3,62 | 3,44 | 3,17 |
| Egenkapitalrentabilitet | 78,7 % | 100,9 % | 125,1 % | 134,3 % | 143 % | 144,4 % | 126,1 % | 107,3 % | 112 % | 96,1 % | 93,5 % | 68 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −11 % | 2,4 % | 7 % | 18 % | −0,2 % | 0,7 % | 6,7 % | 2,8 % | 3 % | 6,9 % | 13,7 % | – |
| Arbeidskapital | 344 857 kr | 288 648 kr | 228 872 kr | 165 227 kr | 97 376 kr | 24 951 kr | −52 453 kr | −135 284 kr | −224 034 kr | 347 440 kr | 244 545 kr | 133 900 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · HASLUM |
Selger du til selskaper som LEMBACH 58 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.