LÅGENDALS PAKKERIET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 2 319 000 NOK |
| 2014 | 2 464 356 NOK |
| 2015 | 2 474 293 NOK |
| 2016 | 2 467 266 NOK |
| 2017 | 2 469 750 NOK |
| 2018 | 2 469 750 NOK |
| 2019 | 2 469 750 NOK |
| 2020 | 2 510 238 NOK |
| 2021 | 2 528 232 NOK |
| 2022 | 2 656 000 NOK |
| 2023 | 2 830 000 NOK |
| 2024 | 2 965 000 NOK |
| 2025 | 3 034 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Omsetning av jordbruksprodukter, det som står i forbindelse, deltagelse i andre selskaper, samt kjøp av fast eiendom.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 034 | 2 965 | 2 830 | 2 656 | 2 528 | 2 510 | 2 470 | 2 470 | 2 470 | 2 467 | 2 474 | 2 464 | 2 319 |
| Sum kostnader | 1 005 | 696 | 449 | 566 | 457 | 488 | 923 | 1 246 | 1 266 | 1 228 | 1 162 | 1 479 | 1 840 |
| Driftsresultat | 2 030 | 2 269 | 2 381 | 2 091 | 2 071 | 2 023 | 1 547 | 1 223 | 1 204 | 1 239 | 1 312 | 985 | 479 |
| Sum finansinntekter | 177 | 173 | 117 | 38 | 1 | 8 | 31 | 16 | 9 | 0 | – | – | – |
| Sum finanskostnader | 1 | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 9 | 48 | 103 | 146 |
| Netto finans | 176 | 173 | 116 | 38 | 0 | 8 | 30 | 15 | 9 | −9 | −48 | −103 | −146 |
| Resultat før skattekostnad | 2 206 | 2 442 | 2 497 | 2 128 | 2 071 | 2 031 | 1 577 | 1 239 | 1 213 | 1 231 | 1 264 | 882 | 332 |
| Årsresultat | 1 720 | 1 904 | 1 947 | 1 660 | 1 616 | 1 584 | 1 230 | 856 | 825 | 830 | 745 | 644 | 159 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 720 | 1 904 | 1 947 | 1 660 | 1 616 | 1 584 | 1 230 | 856 | 825 | 830 | 745 | 644 | 159 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 665 | 1 737 | 1 811 | 1 894 | 1 974 | 2 057 | 2 125 | 2 147 | 2 225 | 2 222 | 2 229 | 2 326 | 2 174 |
| Sum varige driftsmidler | 2 379 | 2 507 | 2 634 | 2 761 | 2 919 | 3 099 | 1 924 | 1 938 | 2 615 | 3 658 | 4 701 | 5 743 | 7 097 |
| Sum anleggsmidler | 4 044 | 4 243 | 4 445 | 4 655 | 4 893 | 5 156 | 4 049 | 4 085 | 4 840 | 5 880 | 6 930 | 8 069 | 9 270 |
| Sum fordringer | 4 246 | 4 290 | 3 928 | 3 356 | – | – | 12 | – | – | 52 | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 4 246 | 4 290 | 3 928 | 3 356 | 2 942 | 2 668 | 3 702 | 2 976 | 2 241 | 428 | 0 | 0 | 0 |
| Sum eiendeler | 8 291 | 8 534 | 8 373 | 8 011 | 7 835 | 7 824 | 7 751 | 7 061 | 7 081 | 6 308 | 6 930 | 8 069 | 9 270 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 | 1 954 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 070 | 4 070 | 4 066 | 3 773 | 3 773 | 3 767 | 3 763 | 3 664 | 3 821 | 3 796 | 2 965 | 2 221 | 1 577 |
| Sum egenkapital | 6 024 | 6 024 | 6 020 | 5 727 | 5 726 | 5 721 | 5 717 | 5 618 | 5 774 | 5 749 | 4 919 | 4 174 | 3 530 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 267 | 2 510 | 2 353 | 2 284 | 2 109 | 2 103 | 2 034 | 1 443 | 1 307 | 558 | 2 011 | 3 895 | 5 740 |
| Sum gjeld | 2 267 | 2 510 | 2 353 | 2 284 | 2 109 | 2 103 | 2 034 | 1 443 | 1 307 | 558 | 2 011 | 3 895 | 5 740 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 291 | 8 534 | 8 373 | 8 011 | 7 835 | 7 824 | 7 751 | 7 061 | 7 081 | 6 308 | 6 930 | 8 069 | 9 270 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 66,9 % | 76,5 % | 84,1 % | 78,7 % | 81,9 % | 80,6 % | 62,6 % | 49,5 % | 48,8 % | 50,2 % | 53 % | 40 % | 20,7 % |
| Resultatmargin | 56,7 % | 64,2 % | 68,8 % | 62,5 % | 63,9 % | 63,1 % | 49,8 % | 34,7 % | 33,4 % | 33,7 % | 30,1 % | 26,1 % | 6,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,87 | 1,71 | 1,67 | 1,47 | 1,4 | 1,27 | 1,82 | 2,06 | 1,71 | 0,77 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 0,42 | 0,39 | 0,4 | 0,37 | 0,37 | 0,36 | 0,26 | 0,23 | 0,1 | 0,41 | 0,93 | 1,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,5 % | 31,6 % | 32,3 % | 29 % | 28,2 % | 27,7 % | 21,5 % | 15,2 % | 14,3 % | 14,4 % | 15,1 % | 15,4 % | 4,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,3 % | 4,8 % | 6,6 % | 5,1 % | 0,7 % | 1,6 % | 0 % | 0 % | 0,1 % | −0,3 % | 0,4 % | 6,3 % | – |
| Arbeidskapital | 2 mill kr | 1,8 mill kr | 1,6 mill kr | 1,1 mill kr | 833 334 kr | 564 657 kr | 1,7 mill kr | 1,5 mill kr | 934 080 kr | −130 689 kr | −2 mill kr | −3,9 mill kr | −5,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Etterbehandling av vekster etter innhøsting og behandling av såfrø · STEINSHOLT |
Selger du til selskaper som LÅGENDALS PAKKERIET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.