KVÆNANGEN PRODUKTER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Tilby varige tilrettelagte arbeidsplasser (VTA) for yrkeshemmede ved å drive opplæring, produksjon, handel og annen tjenesteytende virksomhet, samt avklarings- og formidlingstiltak som NAV etterspør. Det er et overordnet mål at selskapet drives i henhold til myndighetenes retningslinjer for slike tiltak og i nært samarbeid med lokale og regionale NAV kontorer, kommunal sektor, skoler, helsemyndigheter og andre aktuelle samarbeidspartnere. Overskudd skal forbli i selskapet og komme selskapet/arbeidstakerne til gode.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 811 | 4 661 | 4 416 | 4 838 | 4 031 | 4 569 | 5 313 | 5 644 | 6 267 | 6 957 | 6 543 | 5 757 | 5 418 | 5 068 |
| Sum kostnader | 4 706 | 4 572 | 4 807 | 4 358 | 4 278 | 4 123 | 5 348 | 5 462 | 6 345 | 6 751 | 6 494 | 5 853 | 5 799 | 5 276 |
| Driftsresultat | 105 | 88 | −391 | 481 | −247 | 446 | −35 | 182 | −78 | 206 | 49 | −96 | −381 | −208 |
| Sum finansinntekter | 40 | 37 | 64 | 40 | 18 | 16 | 24 | 14 | 13 | 10 | 8 | 4 | 13 | 11 |
| Sum finanskostnader | 75 | 85 | 60 | 1 | 7 | 6 | 9 | 2 | 2 | 3 | 4 | 0 | 1 | 0 |
| Netto finans | −35 | −47 | 4 | 39 | 10 | 10 | 15 | 11 | 11 | 7 | 5 | 4 | 12 | 10 |
| Resultat før skattekostnad | 70 | 41 | −387 | 519 | −237 | 456 | −20 | 193 | −67 | 213 | 54 | −92 | −369 | −197 |
| Årsresultat | 70 | 41 | −387 | 519 | −237 | 456 | −20 | 193 | −67 | 213 | 54 | −92 | −369 | −197 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | – | – | 456 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −92 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 41 | −387 | 519 | −237 | 456 | −20 | 193 | −67 | – | 54 | −92 | −369 | −197 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 274 | 2 443 | 2 619 | 758 | 764 | 423 | 455 | 510 | 539 | 554 | 578 | 699 | 886 | 968 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 19 | −1 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 2 274 | 2 443 | 2 619 | 777 | 763 | 423 | 455 | 510 | 539 | 554 | 578 | 699 | 886 | 968 |
| Sum fordringer | 533 | 349 | 523 | 298 | 313 | 344 | 487 | 562 | 1 015 | 838 | 739 | 518 | 652 | 627 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 1 801 | 1 684 | 1 635 | 2 668 | 2 531 | 2 829 | 2 317 | 2 438 | 2 373 | 2 464 | 2 147 | 1 811 | 1 720 | 1 861 |
| Sum eiendeler | 4 074 | 4 127 | 4 254 | 3 444 | 3 295 | 3 252 | 2 772 | 2 948 | 2 912 | 3 018 | 2 725 | 2 510 | 2 606 | 2 829 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 517 | 2 446 | 2 406 | 2 792 | 2 273 | 2 510 | 2 054 | 2 074 | 1 852 | 1 919 | 1 707 | 1 653 | 1 745 | 2 114 |
| Sum egenkapital | 2 717 | 2 646 | 2 606 | 2 992 | 2 473 | 2 710 | 2 254 | 2 274 | 2 052 | 2 119 | 1 907 | 1 853 | 1 945 | 2 314 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 862 | 977 | 1 092 | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | 2 | 2 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 977 | 1 092 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 |
| Sum kortsiktig gjeld | 495 | 503 | 556 | 452 | 822 | 542 | 518 | 674 | 860 | 898 | 818 | 654 | 659 | 513 |
| Sum gjeld | 1 358 | 1 480 | 1 648 | 452 | 822 | 542 | 518 | 674 | 860 | 898 | 818 | 657 | 661 | 515 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 074 | 4 127 | 4 254 | 3 444 | 3 295 | 3 252 | 2 772 | 2 948 | 2 912 | 3 018 | 2 725 | 2 510 | 2 606 | 2 829 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,2 % | 1,9 % | −8,9 % | 9,9 % | −6,1 % | 9,8 % | −0,7 % | 3,2 % | −1,3 % | 3 % | 0,7 % | −1,7 % | −7 % | −4,1 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 0,9 % | −8,8 % | 10,7 % | −5,9 % | 10 % | −0,4 % | 3,4 % | −1,1 % | 3,1 % | 0,8 % | −1,6 % | −6,8 % | −3,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,64 | 3,35 | 2,94 | 5,9 | 3,08 | 5,22 | 4,47 | 3,62 | 2,76 | 2,74 | 2,62 | 2,77 | 2,61 | 3,63 |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,56 | 0,63 | 0,15 | 0,33 | 0,2 | 0,23 | 0,3 | 0,42 | 0,42 | 0,43 | 0,35 | 0,34 | 0,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,6 % | 1,5 % | −14,9 % | 17,3 % | −9,6 % | 16,8 % | −0,9 % | 8,5 % | −3,3 % | 10 % | 2,8 % | −5 % | −19 % | −8,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,2 % | 5,5 % | −8,7 % | 20 % | −11,8 % | −14 % | −5,8 % | −9,9 % | −9,9 % | 6,3 % | 13,6 % | 6,3 % | 6,9 % | – |
| Arbeidskapital | 1,3 mill kr | 1,2 mill kr | 1,1 mill kr | 2,2 mill kr | 1,7 mill kr | 2,3 mill kr | 1,8 mill kr | 1,8 mill kr | 1,5 mill kr | 1,6 mill kr | 1,3 mill kr | 1,2 mill kr | 1,1 mill kr | 1,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid · SØRSTRAUMEN | 18 ans. |
Selger du til selskaper som KVÆNANGEN PRODUKTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.