KRAFTCERT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Overvåking av og sikkerhet i energiselskapers IT-systemer, herunder håndtering av uønskede IT-sikkerhetshendelser.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 637 | 18 044 | 17 166 | 17 225 | 12 140 | 11 093 | 8 733 | 5 492 | 5 077 | 3 955 | 1 883 |
| Sum kostnader | 19 523 | 18 013 | 18 696 | 15 298 | 11 465 | 9 442 | 7 374 | 6 895 | 5 835 | 5 087 | 3 466 |
| Driftsresultat | 3 114 | 31 | −1 530 | 1 927 | 674 | 1 651 | 1 359 | −1 403 | −758 | −1 132 | −1 582 |
| Sum finansinntekter | 705 | 613 | 403 | 133 | 17 | 30 | 69 | 37 | 18 | 37 | 60 |
| Sum finanskostnader | 12 | 17 | 29 | 60 | 2 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 4 |
| Netto finans | 693 | 596 | 374 | 73 | 16 | 26 | 69 | 37 | 14 | 35 | 55 |
| Resultat før skattekostnad | 3 807 | 627 | −1 156 | 2 000 | 690 | 1 676 | 1 428 | −1 366 | −744 | −1 098 | −1 527 |
| Årsresultat | 3 338 | 627 | −1 156 | 2 000 | 690 | 1 676 | 1 428 | −1 366 | −744 | −1 098 | −1 529 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 338 | 627 | −1 156 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 3 338 | 627 | −1 156 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 338 | 627 | −1 156 | 2 000 | 690 | 1 676 | 1 428 | −1 366 | −744 | −1 098 | −1 529 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 707 | 62 | 105 | 269 | 473 | 523 | 63 | 120 | 27 | 38 | 50 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 485 | 481 | 476 | 473 | 473 | 276 | 275 | 275 | 138 | 138 | 138 |
| Sum anleggsmidler | 1 191 | 543 | 581 | 742 | 946 | 799 | 338 | 395 | 165 | 177 | 188 |
| Sum fordringer | 1 733 | 2 207 | 1 579 | 7 563 | 4 268 | 2 938 | 1 112 | 923 | 1 317 | 649 | 3 271 |
| Sum omløpsmidler | 22 091 | 17 406 | 16 370 | 17 263 | 11 181 | 9 752 | 6 314 | 4 367 | 3 746 | 4 071 | 5 466 |
| Sum eiendeler | 23 282 | 17 949 | 16 951 | 18 005 | 12 127 | 10 551 | 6 652 | 4 762 | 3 912 | 4 247 | 5 654 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 763 | 1 763 | 1 763 | 1 763 | 1 763 | 1 763 | 1 763 | 1 763 | 1 629 | 2 373 | 3 471 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 604 | 5 266 | 4 639 | 5 795 | 3 795 | 3 105 | 1 428 | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 10 367 | 7 029 | 6 402 | 7 558 | 5 558 | 4 868 | 3 191 | 1 763 | 1 629 | 2 373 | 3 471 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 915 | 10 920 | 10 549 | 10 447 | 6 569 | 5 683 | 3 461 | 2 999 | 2 283 | 1 874 | 2 183 |
| Sum gjeld | 12 915 | 10 920 | 10 549 | 10 447 | 6 569 | 5 683 | 3 461 | 2 999 | 2 283 | 1 874 | 2 183 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 282 | 17 949 | 16 951 | 18 005 | 12 127 | 10 551 | 6 652 | 4 762 | 3 912 | 4 247 | 5 654 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,8 % | 0,2 % | −8,9 % | 11,2 % | 5,6 % | 14,9 % | 15,6 % | −25,5 % | −14,9 % | −28,6 % | −84 % |
| Resultatmargin | 14,8 % | 3,5 % | −6,7 % | 11,6 % | 5,7 % | 15,1 % | 16,4 % | −24,9 % | −14,6 % | −27,8 % | −81,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,59 | 1,55 | 1,65 | 1,7 | 1,72 | 1,82 | 1,46 | 1,64 | 2,17 | 2,5 |
| Gjeldsgrad | 1,25 | 1,55 | 1,65 | 1,38 | 1,18 | 1,17 | 1,08 | 1,7 | 1,4 | 0,79 | 0,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,2 % | 8,9 % | −18,1 % | 26,5 % | 12,4 % | 34,4 % | 44,8 % | −77,5 % | −45,7 % | −46,3 % | −44,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 25,5 % | 5,1 % | −0,3 % | 41,9 % | 9,4 % | 27 % | 59 % | 8,2 % | 28,4 % | 110 % | – |
| Arbeidskapital | 9,2 mill kr | 6,5 mill kr | 5,8 mill kr | 6,8 mill kr | 4,6 mill kr | 4,1 mill kr | 2,9 mill kr | 1,4 mill kr | 1,5 mill kr | 2,2 mill kr | 3,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Andre tjenester tilknyttet informasjonsteknologi · OSLO | 12 ans. |
Selger du til selskaper som KRAFTCERT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.