KNASKERØTTER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 25 208 398 NOK |
| 2013 | 25 695 026 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 23 908 288 NOK |
| 2016 | 22 779 485 NOK |
| 2017 | 41 621 195 NOK |
| 2018 | 37 803 674 NOK |
| 2019 | 43 210 641 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | 28 363 068 NOK |
| 2022 | 32 987 974 NOK |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 22 143 366 NOK |
| 2025 | 35 078 140 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Videreforedling av frukt og grønnsaker.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 35 078 | 22 143 | 32 988 | 28 363 | 43 211 | 37 804 | 41 621 | 22 779 | 23 908 | 25 695 | 25 208 |
| Sum kostnader | 27 659 | 18 890 | 26 743 | 22 321 | 34 062 | 33 232 | 29 908 | 19 278 | 19 968 | 21 651 | 21 003 |
| Driftsresultat | 7 419 | 3 253 | 6 245 | 6 042 | 9 149 | 4 571 | 11 714 | 3 501 | 3 941 | 4 044 | 4 205 |
| Sum finansinntekter | 161 | 216 | 472 | 405 | 1 048 | 435 | 402 | 362 | 545 | 576 | 404 |
| Sum finanskostnader | 87 | 5 | 16 | 54 | 15 | 10 | 79 | 10 | 161 | 296 | 246 |
| Netto finans | 74 | 212 | 456 | 350 | 1 032 | 425 | 323 | 351 | 384 | 280 | 158 |
| Resultat før skattekostnad | 7 493 | 3 465 | 6 701 | 6 393 | 10 181 | 4 996 | 12 037 | 3 853 | 4 324 | 4 324 | 4 363 |
| Årsresultat | 5 814 | 2 653 | 5 218 | 4 986 | 8 032 | 3 626 | 9 115 | 2 870 | 3 093 | 2 642 | 3 136 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 2 653 | 5 218 | 4 986 | −8 032 | −3 626 | −9 115 | 2 870 | −3 093 | −2 642 | −3 136 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 311 | 168 | 193 | 211 | 318 | 184 | 219 | 223 | 315 | 248 |
| Sum varige driftsmidler | 312 | 181 | 446 | 1 381 | 1 482 | 653 | 1 127 | 1 515 | 1 157 | 913 | 1 260 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 821 | 1 | 16 078 | 14 211 | 14 535 | 13 484 | 9 957 | 658 | 2 999 | 563 | 1 265 |
| Sum anleggsmidler | 9 133 | 492 | 16 692 | 15 785 | 16 228 | 14 456 | 11 267 | 2 392 | 4 379 | 1 790 | 2 773 |
| Sum fordringer | 3 751 | 1 571 | 3 057 | 2 066 | 3 346 | 1 531 | 3 442 | 2 383 | 1 449 | 1 886 | 2 702 |
| Sum omløpsmidler | 11 037 | 7 498 | 6 879 | 8 395 | 9 861 | 6 064 | 9 213 | 17 694 | 18 198 | 21 505 | 16 242 |
| Sum eiendeler | 20 170 | 7 991 | 23 571 | 24 180 | 26 089 | 20 519 | 20 480 | 20 086 | 22 577 | 23 295 | 19 015 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 243 | 2 279 | 19 378 | 14 160 | 12 773 | 9 741 | 9 115 | 11 459 | 11 588 | 12 081 | 9 439 |
| Sum egenkapital | 3 343 | 2 379 | 19 478 | 14 260 | 12 873 | 9 841 | 9 215 | 11 559 | 11 688 | 12 181 | 9 539 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | – | 420 | 2 555 | 7 298 | 4 980 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 420 | 2 555 | 7 298 | 4 980 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 827 | 5 612 | 4 093 | 9 920 | 13 216 | 10 678 | 11 265 | 8 108 | 8 333 | 3 816 | 4 495 |
| Sum gjeld | 16 827 | 5 612 | 4 093 | 9 920 | 13 216 | 10 678 | 11 265 | 8 528 | 10 888 | 11 114 | 9 475 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 170 | 7 991 | 23 571 | 24 180 | 26 089 | 20 519 | 20 480 | 20 086 | 22 577 | 23 295 | 19 015 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,2 % | 14,7 % | 18,9 % | 21,3 % | 21,2 % | 12,1 % | 28,1 % | 15,4 % | 16,5 % | 15,7 % | 16,7 % |
| Resultatmargin | 16,6 % | 12 % | 15,8 % | 17,6 % | 18,6 % | 9,6 % | 21,9 % | 12,6 % | 12,9 % | 10,3 % | 12,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,66 | 1,34 | 1,68 | 0,85 | 0,75 | 0,57 | 0,82 | 2,18 | 2,18 | 5,64 | 3,61 |
| Gjeldsgrad | 5,03 | 2,36 | 0,21 | 0,7 | 1,03 | 1,09 | 1,22 | 0,74 | 0,93 | 0,91 | 0,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 173,9 % | 111,5 % | 26,8 % | 35 % | 62,4 % | 36,9 % | 98,9 % | 24,8 % | 26,5 % | 21,7 % | 32,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 58,4 % | – | 16,3 % | – | 14,3 % | −9,2 % | 82,7 % | −4,7 % | – | 1,9 % | – |
| Arbeidskapital | −5,8 mill kr | 1,9 mill kr | 2,8 mill kr | −1,5 mill kr | −3,4 mill kr | −4,6 mill kr | −2,1 mill kr | 9,6 mill kr | 9,9 mill kr | 17,7 mill kr | 11,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster · STEINSHOLT | 31 ans. |
Selger du til selskaper som KNASKERØTTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.