KITEMILL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 3 145 625 NOK |
| 2012 | 7 757 391 NOK |
| 2013 | 4 312 528 NOK |
| 2014 | 3 375 348 NOK |
| 2015 | 4 639 232 NOK |
| 2016 | 5 829 878 NOK |
| 2017 | 4 567 343 NOK |
| 2018 | 3 025 719 NOK |
| 2019 | 6 611 750 NOK |
| 2020 | 13 824 070 NOK |
| 2021 | 9 827 117 NOK |
| 2022 | 4 616 840 NOK |
| 2023 | 2 473 961 NOK |
| 2024 | 8 133 416 NOK |
| 2025 | 7 391 553 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Utvikling, produksjon og sal av teknologi for utnyttelse av vindkraft ved hjelp av kite samt annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 7 392 | 8 133 | 2 474 | 4 617 | 9 827 | 13 824 | 6 612 | 3 026 | 4 567 | 5 830 | 4 639 | 3 375 | 4 313 | 7 757 | 3 146 |
| Sum kostnader | 15 598 | 17 390 | 11 973 | 15 419 | 18 175 | 10 404 | 12 075 | 8 985 | 6 872 | 11 673 | 10 550 | 6 337 | 7 593 | 13 881 | 7 331 |
| Driftsresultat | −8 206 | −9 257 | −9 499 | −10 803 | −8 348 | 3 420 | −5 463 | −5 960 | −2 305 | −5 843 | −5 911 | −2 962 | −3 280 | −6 124 | −4 185 |
| Sum finansinntekter | 302 | 405 | 654 | 215 | 27 | 76 | 29 | 47 | 23 | 26 | 24 | 9 | 17 | 19 | – |
| Sum finanskostnader | 3 649 | 1 289 | 358 | 1 607 | 1 048 | 723 | 507 | 268 | 137 | 126 | 96 | 90 | 172 | 64 | – |
| Netto finans | −3 347 | −884 | 296 | −1 392 | −1 021 | −647 | −478 | −221 | −114 | −99 | −71 | −81 | −156 | −45 | −38 |
| Resultat før skattekostnad | −11 554 | −10 140 | −9 202 | −12 195 | −9 369 | 2 773 | −5 942 | −6 180 | −2 419 | −5 942 | −5 983 | −3 043 | −3 436 | −6 168 | −4 223 |
| Årsresultat | −11 554 | −10 140 | −9 202 | −12 195 | −9 369 | 2 773 | −5 942 | −6 180 | −2 419 | −5 942 | −5 983 | −3 043 | −3 436 | −6 168 | −4 223 |
| Totalresultat | – | 0 | 0 | −12 195 | −9 369 | 0 | – | – | – | – | – | −3 043 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −10 140 | −9 202 | −12 195 | −9 369 | 2 773 | −5 942 | −6 180 | −2 419 | −5 942 | −5 983 | −3 043 | −3 436 | −6 168 | −4 223 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 59 894 | 52 144 | 46 144 | 36 240 | 29 910 | 28 024 | 18 959 | 14 008 | 10 754 | 6 677 | 6 600 | 6 714 | 5 731 | 3 481 | 2 973 |
| Sum varige driftsmidler | 6 706 | 6 367 | 5 660 | 5 672 | 3 774 | 221 | 321 | 656 | 1 014 | 1 520 | 153 | – | – | – | 11 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 71 | 79 | 2 072 | 1 733 | 4 794 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 18 | – |
| Sum anleggsmidler | 66 670 | 58 589 | 53 876 | 43 646 | 38 478 | 28 245 | 19 280 | 14 665 | 11 767 | 8 197 | 6 753 | 6 714 | 5 731 | 3 499 | 2 983 |
| Sum fordringer | 4 689 | 5 029 | 4 651 | 9 116 | 5 519 | 7 136 | 3 267 | 2 530 | 4 207 | 7 951 | 2 510 | 1 429 | 3 920 | 5 480 | 2 325 |
| Sum omløpsmidler | 16 689 | 15 428 | 22 750 | 9 846 | 10 566 | 9 265 | 9 190 | 6 110 | 4 624 | 8 212 | 3 777 | 1 743 | 4 260 | 5 746 | 4 492 |
| Sum eiendeler | 83 359 | 74 018 | 76 626 | 53 492 | 49 044 | 37 510 | 28 470 | 20 775 | 16 392 | 16 409 | 10 530 | 8 458 | 9 991 | 9 245 | 7 475 |
| Sum innskutt egenkapital | 42 657 | 54 211 | 51 154 | 28 229 | 40 423 | 10 630 | 9 990 | 12 491 | 14 482 | 13 821 | 7 687 | 3 345 | 418 | 258 | 3 374 |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 594 | −2 179 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 037 | 787 | −3 052 | – |
| Sum egenkapital | 42 657 | 54 211 | 51 154 | 28 229 | 40 423 | 11 224 | 7 811 | 12 491 | 14 482 | 13 821 | 7 687 | 5 382 | 1 205 | −2 794 | 3 374 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 147 | 47 | 47 | 1 198 | 62 | 22 418 | 9 147 | 6 778 | – | 534 | 534 | 534 | 5 012 | 4 493 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 47 | 47 | 1 198 | 5 188 | 22 418 | 9 147 | 6 778 | 0 | 534 | 534 | 534 | 5 012 | 4 493 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 39 554 | 19 760 | 25 424 | 24 066 | 3 433 | 3 868 | 11 512 | 1 506 | 1 910 | 2 054 | 2 309 | 2 542 | 3 774 | 7 546 | 4 101 |
| Sum gjeld | 40 702 | 19 806 | 25 471 | 25 264 | 8 621 | 26 286 | 20 658 | 8 284 | 1 910 | 2 588 | 2 843 | 3 076 | 8 786 | 12 039 | 4 101 |
| Sum egenkapital og gjeld | 83 359 | 74 018 | 76 626 | 53 492 | 49 044 | 37 510 | 28 470 | 20 775 | 16 392 | 16 409 | 10 530 | 8 458 | 9 991 | 9 245 | 7 475 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −111 % | −113,8 % | −383,9 % | −234 % | −85 % | 24,7 % | −82,6 % | −197 % | −50,5 % | −100,2 % | −127,4 % | −87,8 % | −76,1 % | −78,9 % | −133 % |
| Resultatmargin | −156,3 % | −124,7 % | −372 % | −264,1 % | −95,3 % | 20,1 % | −89,9 % | −204,3 % | −53 % | −101,9 % | −129 % | −90,2 % | −79,7 % | −79,5 % | −134,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,42 | 0,78 | 0,89 | 0,41 | 3,08 | 2,4 | 0,8 | 4,06 | 2,42 | 4 | 1,64 | 0,69 | 1,13 | 0,76 | 1,1 |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 0,37 | 0,5 | 0,9 | 0,21 | 2,34 | 2,64 | 0,66 | 0,13 | 0,19 | 0,37 | 0,57 | 7,29 | – | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | −27,1 % | −18,7 % | −18 % | −43,2 % | −23,2 % | 24,7 % | −76,1 % | −49,5 % | −16,7 % | −43 % | −77,8 % | −56,6 % | −285,1 % | 220,8 % | −125,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −9,1 % | 228,8 % | −46,4 % | −53 % | −28,9 % | 109,1 % | 118,5 % | −33,8 % | −21,7 % | 25,7 % | 37,4 % | −21,7 % | −44,4 % | 146,6 % | – |
| Arbeidskapital | −22,9 mill kr | −4,3 mill kr | −2,7 mill kr | −14,2 mill kr | 7,1 mill kr | 5,4 mill kr | −2,3 mill kr | 4,6 mill kr | 2,7 mill kr | 6,2 mill kr | 1,5 mill kr | −798 242 kr | 485 407 kr | −1,8 mill kr | 390 632 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Annen teknisk konsulentvirksomhet · VOSS | 15 ans. |
Selger du til selskaper som KITEMILL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.