KARTONAGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 22 055 154 NOK |
| 2012 | 20 326 350 NOK |
| 2013 | 21 709 337 NOK |
| 2014 | 22 805 174 NOK |
| 2015 | 24 639 738 NOK |
| 2016 | 26 123 299 NOK |
| 2017 | 28 852 240 NOK |
| 2018 | 33 955 738 NOK |
| 2019 | 34 427 312 NOK |
| 2020 | 35 022 810 NOK |
| 2021 | 38 652 133 NOK |
| 2022 | 48 494 699 NOK |
| 2023 | 38 220 889 NOK |
| 2024 | 36 093 155 NOK |
| 2025 | 38 404 748 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Fabrikasjon av embalasje, esker og kartonagersamt foreta investeringer, således kjøp og salg og utnyttelse av faste eiendommer, samt deltagelse som aksjonær eller på annen måte i andre foretagender.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 38 405 | 36 093 | 38 221 | 48 495 | 38 652 | 35 023 | 34 427 | 33 956 | 28 852 | 26 123 | 24 640 | 22 805 | 21 709 | 20 326 | 22 055 |
| Sum kostnader | 39 058 | 35 002 | 34 897 | 41 463 | 34 317 | 34 261 | 32 740 | 30 542 | 27 102 | 24 228 | 22 781 | 21 051 | 20 201 | 20 159 | 20 585 |
| Driftsresultat | −653 | 1 091 | 3 324 | 7 032 | 4 335 | 762 | 1 688 | 3 414 | 1 750 | 1 895 | 1 858 | 1 754 | 1 508 | 167 | 1 470 |
| Sum finansinntekter | 161 | 185 | 252 | 38 | 33 | 31 | 32 | 28 | 26 | 43 | 72 | 97 | 134 | 83 | 83 |
| Sum finanskostnader | 62 | 49 | 57 | 208 | 34 | 52 | 53 | 35 | 29 | 36 | 67 | 105 | 97 | 244 | 22 |
| Netto finans | 99 | 136 | 195 | −170 | −1 | −21 | −20 | −7 | −4 | 7 | 5 | −8 | 37 | −161 | 61 |
| Resultat før skattekostnad | −554 | 1 227 | 3 519 | 6 862 | 4 334 | 741 | 1 667 | 3 407 | 1 747 | 1 902 | 1 863 | 1 746 | 1 545 | 6 | 1 531 |
| Årsresultat | −436 | 953 | 2 780 | 5 314 | 3 380 | 578 | 1 300 | 2 618 | 1 319 | 1 421 | 1 359 | 1 268 | 1 113 | 2 | 1 098 |
| Totalresultat | 0 | 0 | 2 780 | 5 314 | 3 380 | 578 | – | – | – | – | – | 1 268 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −436 | 953 | 2 780 | 5 314 | 3 380 | 578 | 1 300 | 2 618 | 1 319 | 1 421 | 1 359 | 1 268 | 1 113 | 2 | 1 098 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 901 | 1 958 | 806 | 702 | 546 | 391 | 269 | 111 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 696 | 457 | 609 | 687 | 789 | 1 165 | 834 | 1 029 | 1 335 | 1 828 | 1 090 | 1 772 | 1 482 | 1 914 | 2 504 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 103 | 3 838 | 3 693 | 1 267 | 5 815 | 3 766 | 4 310 | 2 515 | 1 891 | 2 382 | 2 873 | 3 423 | 1 808 | 2 225 | 790 |
| Sum anleggsmidler | 7 701 | 6 253 | 5 108 | 2 655 | 7 150 | 5 323 | 5 414 | 3 655 | 3 249 | 4 210 | 3 964 | 5 194 | 3 290 | 4 139 | 3 294 |
| Sum fordringer | 4 997 | 3 291 | 5 768 | 7 686 | 5 058 | 6 435 | 6 041 | 6 078 | 6 397 | 4 610 | 4 076 | 4 261 | 4 529 | 3 153 | 3 642 |
| Sum investeringer | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 4 198 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 15 118 | 16 588 | 21 959 | 30 236 | 18 300 | 15 802 | 14 330 | 14 625 | 12 889 | 10 466 | 10 855 | 9 142 | 9 983 | 7 788 | 8 326 |
| Sum eiendeler | 22 819 | 22 841 | 27 066 | 32 892 | 25 451 | 21 125 | 19 744 | 18 280 | 16 138 | 14 676 | 14 819 | 14 336 | 13 273 | 11 927 | 11 619 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 | 3 085 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 137 | 11 573 | 11 099 | 13 319 | 13 005 | 11 827 | 11 249 | 10 262 | 8 299 | 7 626 | 7 105 | 6 646 | 6 378 | 5 264 | 5 263 |
| Sum egenkapital | 14 221 | 14 657 | 14 184 | 16 404 | 16 090 | 14 912 | 14 334 | 13 346 | 11 383 | 10 710 | 10 190 | 9 730 | 9 462 | 8 349 | 8 347 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 041 | 3 484 | 2 926 | 2 369 | 1 812 | 1 124 | 675 | 115 | – | 43 | 61 | 186 | 91 | 131 | 198 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 589 | 982 | 1 375 | 1 767 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 3 484 | 2 926 | 2 369 | 1 812 | 1 124 | 675 | 115 | 0 | 43 | 650 | 1 168 | 1 465 | 1 898 | 198 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 557 | 4 700 | 9 956 | 14 119 | 7 549 | 5 088 | 4 735 | 4 819 | 4 755 | 3 923 | 3 979 | 3 438 | 2 345 | 1 680 | 3 074 |
| Sum gjeld | 8 598 | 8 184 | 12 882 | 16 488 | 9 361 | 6 213 | 5 410 | 4 934 | 4 755 | 3 966 | 4 629 | 4 606 | 3 811 | 3 578 | 3 272 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 819 | 22 841 | 27 066 | 32 892 | 25 451 | 21 125 | 19 744 | 18 280 | 16 138 | 14 676 | 14 819 | 14 336 | 13 273 | 11 927 | 11 619 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,7 % | 3 % | 8,7 % | 14,5 % | 11,2 % | 2,2 % | 4,9 % | 10,1 % | 6,1 % | 7,2 % | 7,5 % | 7,7 % | 7 % | 0,8 % | 6,7 % |
| Resultatmargin | −1,1 % | 2,6 % | 7,3 % | 11 % | 8,8 % | 1,7 % | 3,8 % | 7,7 % | 4,6 % | 5,4 % | 5,5 % | 5,6 % | 5,1 % | 0 % | 5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,32 | 3,53 | 2,21 | 2,14 | 2,42 | 3,11 | 3,03 | 3,03 | 2,71 | 2,67 | 2,73 | 2,66 | 4,26 | 4,63 | 2,71 |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,56 | 0,91 | 1,01 | 0,58 | 0,42 | 0,38 | 0,37 | 0,42 | 0,37 | 0,45 | 0,47 | 0,4 | 0,43 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | −3,1 % | 6,5 % | 19,6 % | 32,4 % | 21 % | 3,9 % | 9,1 % | 19,6 % | 11,6 % | 13,3 % | 13,3 % | 13 % | 11,8 % | 0 % | 13,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,4 % | −5,6 % | −21,2 % | 25,5 % | 10,4 % | 1,7 % | 1,4 % | 17,7 % | 10,4 % | 6 % | 8 % | 5 % | 6,8 % | −7,8 % | – |
| Arbeidskapital | 10,6 mill kr | 11,9 mill kr | 12 mill kr | 16,1 mill kr | 10,8 mill kr | 10,7 mill kr | 9,6 mill kr | 9,8 mill kr | 8,1 mill kr | 6,5 mill kr | 6,9 mill kr | 5,7 mill kr | 7,6 mill kr | 6,1 mill kr | 5,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Produksjon av bølgepapp, papp og emballasje av papir og papp · HEIMDAL | 15 ans. |
Selger du til selskaper som KARTONAGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.