KANUTTEN AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 850 | 21 270 | 21 666 | 22 457 | 23 286 | 20 296 | 20 770 | 20 945 | 20 153 | 22 074 | 21 416 | 21 292 | 21 432 | 20 735 |
| Sum kostnader | 19 981 | 18 657 | 19 296 | 20 359 | 18 042 | 18 474 | 20 585 | 20 390 | 18 976 | 20 133 | 19 530 | 19 293 | 19 008 | 18 132 |
| Driftsresultat | 2 869 | 2 613 | 2 370 | 2 099 | 5 244 | 1 823 | 185 | 554 | 1 177 | 1 941 | 1 886 | 1 999 | 2 423 | 2 603 |
| Sum finansinntekter | 8 | 6 | 9 | 10 | 18 | 5 | 12 | 6 | 10 | 13 | 37 | 48 | 108 | 119 |
| Sum finanskostnader | 61 | 88 | 109 | 53 | 17 | 38 | 50 | 39 | 155 | 53 | 79 | 58 | 49 | 57 |
| Netto finans | −53 | −82 | −100 | −43 | 1 | −34 | −38 | −33 | −146 | −40 | −42 | −10 | 58 | 63 |
| Resultat før skattekostnad | 2 816 | 2 531 | 2 270 | 2 056 | 5 245 | 1 789 | 147 | 521 | 1 032 | 1 901 | 1 844 | 1 989 | 2 482 | 2 665 |
| Årsresultat | 2 174 | 1 974 | 1 770 | 1 604 | 4 094 | 1 396 | 110 | 387 | 742 | 1 388 | 1 343 | 1 432 | 1 785 | 1 917 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 174 | 1 974 | 1 770 | 1 604 | 4 094 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 2 174 | 1 974 | 1 770 | – | – | – | – | – | – | – | 1 343 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 174 | 1 974 | 1 770 | 1 604 | 4 094 | 1 396 | 110 | 387 | 742 | 1 388 | 1 343 | 1 432 | 1 785 | 1 917 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | 24 | 74 | 88 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 208 | 1 411 | 1 614 | 1 817 | 371 | 288 | 336 | 240 | 352 | 491 | 611 | 765 | 852 | 755 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 104 | 104 | 104 | 104 | 104 | 104 | 104 | 15 | 5 | 1 798 | 1 491 | 920 | 920 | 972 |
| Sum anleggsmidler | 1 313 | 1 515 | 1 718 | 1 921 | 475 | 416 | 514 | 343 | 357 | 2 289 | 2 102 | 1 685 | 1 772 | 1 727 |
| Sum fordringer | 351 | 536 | 557 | 200 | 99 | 404 | 287 | 488 | 416 | 462 | 382 | 686 | 610 | 499 |
| Sum omløpsmidler | 10 856 | 11 271 | 10 902 | 10 839 | 15 495 | 11 361 | 10 561 | 11 979 | 10 686 | 9 282 | 11 276 | 10 620 | 10 592 | 9 440 |
| Sum eiendeler | 12 168 | 12 786 | 12 620 | 12 760 | 15 970 | 11 777 | 11 075 | 12 321 | 11 043 | 11 572 | 13 379 | 12 305 | 12 364 | 11 167 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 113 | 4 940 | 4 465 | 4 367 | 4 852 | 6 324 | 5 268 | 6 658 | 6 771 | 6 029 | 5 685 | 5 042 | 6 310 | 5 225 |
| Sum egenkapital | 5 213 | 5 040 | 4 565 | 4 467 | 4 952 | 6 424 | 5 368 | 6 758 | 6 871 | 6 129 | 5 785 | 5 142 | 6 410 | 5 325 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 90 | 91 | 80 | 56 | 15 | – | – | – | 19 | 36 | 56 | 69 | 77 | 68 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 420 | 700 | 980 | 1 260 | – | – | – | – | – | 342 | 457 | 566 | 669 | 767 |
| Sum langsiktig gjeld | 510 | 791 | 1 060 | 1 316 | 15 | 0 | 0 | 0 | 19 | 378 | 513 | 635 | 746 | 835 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 445 | 6 955 | 6 994 | 6 977 | 11 003 | 5 353 | 5 707 | 5 563 | 4 154 | 5 065 | 7 080 | 6 528 | 5 207 | 5 007 |
| Sum gjeld | 6 955 | 7 746 | 8 055 | 8 293 | 11 017 | 5 353 | 5 707 | 5 563 | 4 172 | 5 443 | 7 593 | 7 163 | 5 953 | 5 842 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 168 | 12 786 | 12 620 | 12 760 | 15 970 | 11 777 | 11 075 | 12 321 | 11 043 | 11 572 | 13 379 | 12 305 | 12 364 | 11 167 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,6 % | 12,3 % | 10,9 % | 9,3 % | 22,5 % | 9 % | 0,9 % | 2,7 % | 5,8 % | 8,8 % | 8,8 % | 9,4 % | 11,3 % | 12,6 % |
| Resultatmargin | 9,5 % | 9,3 % | 8,2 % | 7,1 % | 17,6 % | 6,9 % | 0,5 % | 1,8 % | 3,7 % | 6,3 % | 6,3 % | 6,7 % | 8,3 % | 9,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 1,62 | 1,56 | 1,55 | 1,41 | 2,12 | 1,85 | 2,15 | 2,57 | 1,83 | 1,59 | 1,63 | 2,03 | 1,89 |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,54 | 1,76 | 1,86 | 2,22 | 0,83 | 1,06 | 0,82 | 0,61 | 0,89 | 1,31 | 1,39 | 0,93 | 1,1 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,7 % | 39,2 % | 38,8 % | 35,9 % | 82,7 % | 21,7 % | 2,1 % | 5,7 % | 10,8 % | 22,6 % | 23,2 % | 27,8 % | 27,9 % | 36 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,4 % | −1,8 % | −3,5 % | −3,6 % | – | −2,3 % | −0,8 % | 3,9 % | −8,7 % | 3,1 % | 0,6 % | −0,7 % | 3,4 % | – |
| Arbeidskapital | 4,4 mill kr | 4,3 mill kr | 3,9 mill kr | 3,9 mill kr | 4,5 mill kr | 6 mill kr | 4,9 mill kr | 6,4 mill kr | 6,5 mill kr | 4,2 mill kr | 4,2 mill kr | 4,1 mill kr | 5,4 mill kr | 4,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med spill og leker · JESSHEIM | 23 ans. |
Selger du til selskaper som KANUTTEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.