KAFFEBRENNERIET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 137 146 023 NOK |
| 2012 | 150 848 249 NOK |
| 2013 | 165 426 396 NOK |
| 2014 | 183 550 959 NOK |
| 2015 | 211 717 262 NOK |
| 2016 | 234 109 385 NOK |
| 2017 | 246 906 464 NOK |
| 2018 | 262 678 571 NOK |
| 2019 | 289 000 254 NOK |
| 2020 | 278 968 343 NOK |
| 2021 | 311 420 197 NOK |
| 2022 | 355 214 221 NOK |
| 2023 | 389 906 572 NOK |
| 2024 | 415 514 055 NOK |
| 2025 | 442 064 053 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Kaffespesialitetsprodukter og import av produkter, inklusive konditoridrift, og alt som dermed er forbundet, herunder å gjøre seg interessert i andre selskaper gjennom kjøp av aksjer eller lignende.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 442 064 | 415 514 | 389 907 | 355 214 | 311 420 | 278 968 | 289 000 | 262 679 | 246 906 | 234 109 | 211 717 | 183 551 | 165 426 | 150 848 | 137 146 |
| Sum kostnader | 411 932 | 382 700 | 366 236 | 337 656 | 289 335 | 256 360 | 271 045 | 250 526 | 232 756 | 219 382 | 198 972 | 173 096 | 151 012 | 138 430 | 120 747 |
| Driftsresultat | 30 132 | 32 814 | 23 671 | 17 558 | 22 085 | 22 608 | 17 955 | 12 152 | 14 150 | 14 727 | 12 746 | 10 455 | 14 414 | 12 418 | 16 399 |
| Sum finansinntekter | 4 728 | 4 974 | 4 281 | 4 651 | 633 | 2 526 | 2 973 | 2 547 | 1 727 | 1 635 | 1 567 | 209 | 959 | 445 | – |
| Sum finanskostnader | 134 | 123 | 13 | 2 | 28 | 213 | 122 | 55 | 105 | 247 | 227 | 126 | 11 | 20 | – |
| Netto finans | 4 594 | – | – | – | – | – | 2 851 | 2 492 | 1 623 | 1 389 | 1 340 | 83 | 948 | 425 | 1 326 |
| Resultat før skattekostnad | 34 726 | 37 665 | 27 939 | 22 208 | 22 689 | 24 921 | 20 806 | 14 645 | 15 773 | 16 116 | 14 086 | 10 538 | 15 362 | 12 843 | 17 725 |
| Årsresultat | 27 525 | 29 838 | 22 098 | 17 977 | 17 688 | 19 883 | 16 665 | 11 705 | 12 279 | 12 409 | 10 637 | 7 654 | 11 248 | 9 234 | 12 910 |
| Sum overføringer og disponeringer | 27 525 | – | – | – | – | – | 16 665 | 11 705 | 12 279 | 12 409 | 10 637 | 7 654 | 11 248 | 9 234 | 12 910 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 559 | 1 563 | 1 533 | 1 431 | 1 013 | 849 | 762 | 639 | 518 | 197 | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 45 890 | 32 879 | 36 717 | 39 835 | 45 498 | 47 040 | 45 543 | 45 919 | 47 132 | 47 552 | 49 985 | 44 824 | 35 767 | 29 318 | 22 832 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 1 028 | 2 265 |
| Sum anleggsmidler | 47 520 | 34 512 | 38 320 | 41 336 | 46 580 | 47 959 | 46 375 | 46 628 | 47 720 | 47 819 | 50 055 | 44 894 | 35 837 | 30 346 | 25 098 |
| Sum fordringer | 7 694 | – | – | – | – | – | 4 484 | 2 067 | 2 879 | 3 591 | 1 841 | 2 692 | 2 026 | 1 434 | 2 276 |
| Sum omløpsmidler | 85 131 | 94 676 | 86 673 | 83 543 | 80 809 | 64 790 | 62 899 | 48 551 | 41 871 | 33 700 | 24 895 | 24 603 | 24 007 | 23 369 | 28 734 |
| Sum eiendeler | 132 651 | 129 189 | 124 992 | 124 879 | 127 389 | 112 749 | 109 274 | 95 179 | 89 591 | 81 519 | 74 949 | 69 498 | 59 844 | 53 715 | 53 832 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 586 | – | – | – | – | – | 3 586 | 3 586 | 3 586 | 3 586 | 3 586 | 3 586 | 3 586 | 3 586 | 3 586 |
| Sum opptjent egenkapital | 38 081 | – | – | – | – | – | 49 249 | 44 585 | 41 880 | 36 601 | 31 192 | 26 555 | 22 901 | 17 653 | 18 419 |
| Sum egenkapital | 41 667 | 40 319 | 40 481 | 48 383 | 55 406 | 62 718 | 52 835 | 48 171 | 45 466 | 40 187 | 34 778 | 30 141 | 26 487 | 21 239 | 22 005 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 24 | 251 | 121 | 124 | 241 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 668 | 3 569 | 5 599 | 5 854 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 668 | 3 569 | 5 623 | 6 105 | 121 | 124 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 90 984 | 88 869 | 84 512 | 76 495 | 71 983 | 50 031 | 56 439 | 47 008 | 42 457 | 37 763 | 34 549 | 33 252 | 33 236 | 32 352 | 31 586 |
| Sum gjeld | 90 984 | 88 869 | 84 512 | 76 495 | 71 983 | 50 031 | 56 439 | 47 008 | 44 126 | 41 332 | 40 172 | 39 357 | 33 357 | 32 476 | 31 827 |
| Sum egenkapital og gjeld | 132 651 | 129 189 | 124 992 | 124 879 | 127 389 | 112 749 | 109 274 | 95 179 | 89 591 | 81 519 | 74 949 | 69 498 | 59 844 | 53 715 | 53 832 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 42 339 | 38 298 | 30 170 | 33 570 | 29 334 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −6 814 | −8 288 | −7 841 | −12 234 | −14 755 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −30 000 | −25 000 | −25 000 | −10 000 | −12 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 5 526 | 5 009 | −2 672 | 11 335 | 2 579 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 74 767 | 69 241 | 64 231 | 66 903 | 55 568 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,8 % | 7,9 % | 6,1 % | 4,9 % | 7,1 % | 8,1 % | 6,2 % | 4,6 % | 5,7 % | 6,3 % | 6 % | 5,7 % | 8,7 % | 8,2 % | 12 % |
| Resultatmargin | 6,2 % | 7,2 % | 5,7 % | 5,1 % | 5,7 % | 7,1 % | 5,8 % | 4,5 % | 5 % | 5,3 % | 5 % | 4,2 % | 6,8 % | 6,1 % | 9,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,07 | 1,03 | 1,09 | 1,12 | 1,3 | 1,11 | 1,03 | 0,99 | 0,89 | 0,72 | 0,74 | 0,72 | 0,72 | 0,91 |
| Gjeldsgrad | 2,18 | 2,2 | 2,09 | 1,58 | 1,3 | 0,8 | 1,07 | 0,98 | 0,97 | 1,03 | 1,16 | 1,31 | 1,26 | 1,53 | 1,45 |
| Egenkapitalrentabilitet | 66,1 % | 74 % | 54,6 % | 37,2 % | 31,9 % | 31,7 % | 31,5 % | 24,3 % | 27 % | 30,9 % | 30,6 % | 25,4 % | 42,5 % | 43,5 % | 58,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,4 % | 6,6 % | 9,8 % | 14,1 % | 11,6 % | −3,5 % | 10 % | 6,4 % | 5,5 % | 10,6 % | 15,3 % | 11 % | 9,7 % | 10 % | – |
| Arbeidskapital | −5,9 mill kr | 5,8 mill kr | 2,2 mill kr | 7 mill kr | 8,8 mill kr | 14,8 mill kr | 6,5 mill kr | 1,5 mill kr | −585 985 kr | −4,1 mill kr | −9,7 mill kr | −8,6 mill kr | −9,2 mill kr | −9 mill kr | −2,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (51)
Drift av restauranter · OSLO | 9 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 40 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 11 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 7 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 8 ans. |
Drift av restauranter · ASKER | 12 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 17 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | |
Drift av restauranter · OSLO | 7 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 17 ans. |
Drift av restauranter · TRONDHEIM | 12 ans. |
Drift av restauranter · TRONDHEIM | 19 ans. |
Vis 28 til
Drift av restauranter · SANDVIKA | 12 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 12 ans. |
Drift av restauranter · FORNEBU | 7 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 9 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 9 ans. |
Drift av restauranter · JESSHEIM | 12 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 10 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 13 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 5 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 7 ans. |
Drift av restauranter · LILLESTRØM | 8 ans. |
Drift av restauranter · DRAMMEN | 9 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 10 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 15 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 11 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 9 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 17 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 10 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 13 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 12 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 8 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 8 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 7 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 13 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 9 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 10 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 10 ans. |
Drift av restauranter · OSLO | 7 ans. |
Selger du til selskaper som KAFFEBRENNERIET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.