KAEFER CONSTRUCTION AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 131 552 099 NOK |
| 2012 | 110 484 120 NOK |
| 2013 | 80 996 250 NOK |
| 2014 | 78 795 157 NOK |
| 2015 | 82 407 785 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 81 339 796 NOK |
| 2018 | 88 584 265 NOK |
| 2019 | 104 138 616 NOK |
| 2020 | 99 033 682 NOK |
| 2021 | 81 295 422 NOK |
| 2022 | 106 204 920 NOK |
| 2023 | 130 386 501 NOK |
| 2024 | 133 216 870 NOK |
| 2025 | 115 881 708 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utføring av isolasjonsarbeider og innredningsarbeider, rådgivning, administrativ bistand og strategisk planlegging, produksjon av tekstilbaserte isolasjonsløsninger, service innen oljeindustrien, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 115 882 | 133 217 | 130 387 | 106 205 | 81 295 | 99 034 | 104 139 | 88 584 | 81 340 | 82 408 | 78 795 | 80 996 | 110 484 | 131 552 |
| Sum kostnader | 109 593 | 126 693 | 123 029 | 98 761 | 78 283 | 91 380 | 100 612 | 86 100 | 78 195 | 81 377 | 77 459 | 80 226 | 135 004 | 137 537 |
| Driftsresultat | 6 288 | 6 523 | 7 357 | 7 444 | 3 013 | 7 654 | 3 526 | 2 484 | 3 145 | 1 031 | 1 336 | 771 | −24 520 | −5 985 |
| Sum finansinntekter | 637 | 676 | 553 | 300 | 166 | 216 | 178 | 97 | 75 | 166 | 161 | 218 | 1 377 | – |
| Sum finanskostnader | 158 | 44 | 78 | 22 | 11 | 28 | 21 | 9 | 35 | 139 | 393 | 678 | 3 192 | – |
| Netto finans | 479 | – | – | – | – | – | 157 | 88 | 40 | 27 | −231 | −460 | −1 814 | −2 204 |
| Resultat før skattekostnad | 6 767 | 7 156 | 7 832 | 7 722 | 3 168 | 7 842 | 3 683 | 2 572 | 3 185 | 1 058 | 1 105 | 311 | −26 335 | −8 189 |
| Årsresultat | 5 270 | 5 572 | 6 107 | 6 022 | 2 470 | 6 114 | 2 872 | 1 965 | 2 424 | 799 | 770 | 33 | −19 130 | −5 979 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 270 | – | – | – | – | – | 2 872 | 1 965 | 2 424 | 799 | 770 | 33 | 19 130 | −5 979 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 335 | 435 | 236 | 368 | 233 | 233 | 228 | 245 | 223 | 217 | 403 | 4 117 | 7 655 | 1 433 |
| Sum varige driftsmidler | 4 833 | 619 | 839 | 1 070 | 1 361 | 470 | 126 | 173 | 675 | 1 532 | 2 308 | 3 059 | 3 559 | 5 229 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | – | – | – | – | – | – | – | 539 |
| Sum anleggsmidler | 5 168 | 1 054 | 1 075 | 1 438 | 1 593 | 3 704 | 354 | 418 | 898 | 1 748 | 2 710 | 7 176 | 11 214 | 7 201 |
| Sum fordringer | 25 720 | – | – | – | – | – | 28 725 | 27 743 | 19 899 | 21 208 | 31 882 | 17 235 | 24 142 | 94 614 |
| Sum omløpsmidler | 41 169 | 51 233 | 47 783 | 41 185 | 38 003 | 31 030 | 44 246 | 37 314 | 31 779 | 30 078 | 39 246 | 22 949 | 44 328 | 98 353 |
| Sum eiendeler | 46 337 | 52 287 | 48 858 | 42 623 | 39 597 | 34 734 | 44 600 | 37 733 | 32 678 | 31 827 | 41 957 | 30 125 | 55 542 | 105 555 |
| Sum innskutt egenkapital | 13 050 | – | – | – | – | – | 30 720 | 30 720 | 30 720 | 30 720 | 31 720 | 28 087 | 28 087 | 28 087 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 373 | – | – | – | – | – | −12 802 | −14 672 | −14 638 | −17 528 | −18 327 | −19 097 | −19 130 | 0 |
| Sum egenkapital | 17 423 | 15 191 | 13 619 | 13 511 | 13 489 | 17 032 | 17 918 | 16 048 | 16 082 | 13 192 | 13 393 | 8 990 | 8 958 | 28 087 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 24 | 123 | 3 634 | 3 623 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 097 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 093 | 7 173 | 13 278 | 35 358 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 097 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 116 | 7 295 | 16 911 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 25 816 | 37 096 | 35 239 | 29 112 | 26 108 | 17 702 | 26 682 | 21 685 | 16 596 | 18 635 | 22 447 | 13 839 | 29 673 | 38 487 |
| Sum gjeld | 28 914 | 37 096 | 35 239 | 29 112 | 26 108 | 17 702 | 26 682 | 21 685 | 16 596 | 18 635 | 28 564 | 21 134 | 46 584 | 77 467 |
| Sum egenkapital og gjeld | 46 337 | 52 287 | 48 858 | 42 623 | 39 597 | 34 734 | 44 600 | 37 733 | 32 678 | 31 827 | 41 957 | 30 125 | 55 542 | 105 555 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 12 272 | 50 | 3 161 | 4 250 | 4 793 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 186 | −1 257 | −156 | −1 286 | −445 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −6 000 | 0 | 0 | −3 000 | −10 000 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 3 087 | −1 207 | 3 004 | −36 | −5 652 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 14 443 | 11 356 | 12 563 | 9 559 | 9 595 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,4 % | 4,9 % | 5,6 % | 7 % | 3,7 % | 7,7 % | 3,4 % | 2,8 % | 3,9 % | 1,3 % | 1,7 % | 1 % | −22,2 % | −4,6 % |
| Resultatmargin | 4,6 % | 4,2 % | 4,7 % | 5,7 % | 3 % | 6,2 % | 2,8 % | 2,2 % | 3 % | 1 % | 1 % | 0 % | −17,3 % | −4,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,38 | 1,36 | 1,41 | 1,46 | 1,75 | 1,66 | 1,72 | 1,91 | 1,61 | 1,75 | 1,66 | 1,49 | 2,56 |
| Gjeldsgrad | 1,66 | 2,44 | 2,59 | 2,15 | 1,94 | 1,04 | 1,49 | 1,35 | 1,03 | 1,41 | 2,13 | 2,35 | 5,2 | 2,76 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,3 % | 36,7 % | 44,9 % | 44,6 % | 18,3 % | 35,9 % | 16 % | 12,3 % | 15,1 % | 6,1 % | 5,8 % | 0,4 % | −213,6 % | −21,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −13 % | 2,2 % | 22,8 % | 30,6 % | −17,9 % | −4,9 % | 17,6 % | 8,9 % | – | 4,6 % | −2,7 % | −26,7 % | −16 % | – |
| Arbeidskapital | 15,4 mill kr | 14,1 mill kr | 12,5 mill kr | 12,1 mill kr | 11,9 mill kr | 13,3 mill kr | 17,6 mill kr | 15,6 mill kr | 15,2 mill kr | 11,4 mill kr | 16,8 mill kr | 9,1 mill kr | 14,7 mill kr | 59,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Installasjon av isoleringsmateriale · MOSS | 75 ans. |
Selger du til selskaper som KAEFER CONSTRUCTION AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.