JOARS TRANSPORT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 16 264 | 13 289 | 12 974 | 13 521 | 11 414 |
| Sum kostnader | 11 272 | 9 802 | 9 660 | 10 378 | 10 108 |
| Driftsresultat | 4 992 | 3 488 | 3 314 | 3 143 | 1 306 |
| Sum finansinntekter | 2 170 | 185 | 89 | 12 | 28 |
| Sum finanskostnader | 145 | 7 | 1 | 8 | 3 |
| Netto finans | 2 025 | 178 | 88 | 5 | 24 |
| Resultat før skattekostnad | 7 016 | 3 665 | 3 402 | 3 148 | 1 330 |
| Årsresultat | 5 455 | 2 859 | 2 654 | 2 455 | 1 038 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 455 | 2 859 | 2 654 | 2 455 | 1 038 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 5 455 | 2 859 | 2 654 | 2 455 | 1 038 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 455 | 2 859 | 2 654 | 2 455 | 1 038 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 77 | 71 | 150 | 121 |
| Sum varige driftsmidler | 2 565 | 2 830 | 3 170 | 3 305 | 3 734 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 27 940 | 20 000 | 15 000 | 15 011 | 10 137 |
| Sum anleggsmidler | 30 505 | 22 907 | 18 241 | 18 465 | 13 992 |
| Sum fordringer | 2 583 | 2 496 | 2 340 | 2 181 | 2 262 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 5 704 | 6 755 | 9 133 | 6 776 | 8 852 |
| Sum eiendeler | 36 209 | 29 662 | 27 375 | 25 241 | 22 844 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 32 288 | 26 833 | 23 974 | 21 921 | 20 065 |
| Sum egenkapital | 32 388 | 26 933 | 24 074 | 22 021 | 20 165 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 766 | 2 729 | 3 300 | 3 220 | 2 679 |
| Sum gjeld | 3 820 | 2 729 | 3 300 | 3 220 | 2 679 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 209 | 29 662 | 27 375 | 25 241 | 22 844 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,7 % | 26,2 % | 25,5 % | 23,3 % | 11,4 % |
| Resultatmargin | 33,5 % | 21,5 % | 20,5 % | 18,2 % | 9,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 2,48 | 2,77 | 2,1 | 3,3 |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 0,1 | 0,14 | 0,15 | 0,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,8 % | 10,6 % | 11 % | 11,2 % | 5,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 22,4 % | 2,4 % | −4 % | 18,5 % | – |
| Arbeidskapital | 1,9 mill kr | 4 mill kr | 5,8 mill kr | 3,6 mill kr | 6,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Selger du til selskaper som JOARS TRANSPORT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.