JENS DYBENDAL GULLSMED OPTIKER UR GLASSMAGASIN AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drive virksomhet med gullsmed, optiker, ut og glassmagasin, samt hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan også ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 21 222 | 19 404 | 15 163 | 14 844 | 14 896 | 14 149 | 15 305 | 15 156 | 15 821 | 14 486 | 15 463 | 13 845 | 13 209 |
| Sum kostnader | 20 678 | 18 680 | 14 400 | 14 435 | 14 472 | 13 762 | 14 392 | 15 175 | 14 844 | 14 147 | 14 571 | 13 195 | 12 787 |
| Driftsresultat | 544 | 724 | 763 | 409 | 424 | 388 | 914 | −19 | 976 | 340 | 892 | 650 | 422 |
| Sum finansinntekter | 120 | 133 | 45 | 51 | 57 | 53 | 63 | 95 | 85 | 86 | 93 | 66 | – |
| Sum finanskostnader | 82 | 74 | 33 | 45 | 27 | 48 | 26 | 46 | 43 | 49 | 66 | 67 | – |
| Netto finans | 38 | 59 | 12 | 7 | 30 | 5 | 37 | 49 | 43 | 37 | 28 | −1 | 4 |
| Resultat før skattekostnad | 581 | 783 | 775 | 416 | 454 | 393 | 951 | 31 | 1 019 | 377 | 919 | 648 | 426 |
| Årsresultat | 442 | 585 | 604 | 324 | 354 | 302 | 722 | 21 | 741 | 275 | 659 | 465 | 318 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | 604 | 324 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | 604 | 324 | 354 | 302 | 722 | 21 | 741 | 275 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 585 | 604 | 324 | 354 | 302 | 722 | 21 | 741 | 275 | 659 | 465 | 318 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 45 | 29 | 19 | 13 | 15 | 37 | 44 | 54 | 44 | 46 | – |
| Sum varige driftsmidler | 56 | 88 | 75 | 171 | 276 | 344 | 374 | 45 | 61 | 111 | 210 | 311 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 74 | 74 | – | – | – | – | – | – | – | – | 142 | 75 | – |
| Sum anleggsmidler | 130 | 162 | 120 | 200 | 295 | 357 | 389 | 82 | 104 | 166 | 397 | 432 | 553 |
| Sum fordringer | 1 401 | 2 702 | 318 | 505 | 691 | 1 032 | 1 360 | 928 | 567 | 485 | 424 | 599 | – |
| Sum investeringer | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 12 060 | 11 508 | 10 581 | 10 414 | 9 483 | 8 838 | 9 396 | 8 193 | 8 689 | 8 079 | 7 990 | 7 614 | 7 017 |
| Sum eiendeler | 12 190 | 11 671 | 10 701 | 10 614 | 9 778 | 9 195 | 9 785 | 8 275 | 8 794 | 8 245 | 8 387 | 8 047 | 7 571 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 688 | 2 688 | 800 | 800 | 800 | 2 688 | 2 688 | 2 688 | 2 688 | 2 688 | 2 688 | 2 688 | 2 688 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 044 | 5 603 | 6 296 | 5 932 | 5 607 | 3 366 | 3 202 | 2 480 | 2 458 | 1 717 | 1 442 | 783 | 318 |
| Sum egenkapital | 8 732 | 8 290 | 7 096 | 6 732 | 6 407 | 6 053 | 5 889 | 5 167 | 5 146 | 4 405 | 4 130 | 3 471 | 3 006 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 63 | 131 | 200 | 269 | 337 | – | 78 | 265 | 452 | 639 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 63 | 131 | 200 | 269 | 337 | 0 | 78 | 265 | 452 | 639 | 825 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 458 | 3 381 | 3 542 | 3 751 | 3 171 | 2 873 | 3 558 | 3 108 | 3 570 | 3 575 | 3 806 | 3 937 | 3 739 |
| Sum gjeld | 3 458 | 3 381 | 3 605 | 3 883 | 3 371 | 3 142 | 3 896 | 3 108 | 3 648 | 3 840 | 4 258 | 4 576 | 4 565 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 190 | 11 671 | 10 701 | 10 614 | 9 778 | 9 195 | 9 785 | 8 275 | 8 794 | 8 245 | 8 387 | 8 047 | 7 571 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 3,7 % | 5 % | 2,8 % | 2,9 % | 2,7 % | 6 % | −0,1 % | 6,2 % | 2,3 % | 5,8 % | 4,7 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 3 % | 4 % | 2,2 % | 2,4 % | 2,1 % | 4,7 % | 0,1 % | 4,7 % | 1,9 % | 4,3 % | 3,4 % | 2,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,49 | 3,4 | 2,99 | 2,78 | 2,99 | 3,08 | 2,64 | 2,64 | 2,43 | 2,26 | 2,1 | 1,93 | 1,88 |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,41 | 0,51 | 0,58 | 0,53 | 0,52 | 0,66 | 0,6 | 0,71 | 0,87 | 1,03 | 1,32 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,1 % | 7,1 % | 8,5 % | 4,8 % | 5,5 % | 5 % | 12,3 % | 0,4 % | 14,4 % | 6,2 % | 16 % | 13,4 % | 10,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9,4 % | – | 2,1 % | −0,3 % | 5,3 % | −7,6 % | 1 % | −4,2 % | 9,2 % | −6,3 % | 11,7 % | 4,8 % | – |
| Arbeidskapital | 8,6 mill kr | 8,1 mill kr | 7 mill kr | 6,7 mill kr | 6,3 mill kr | 6 mill kr | 5,8 mill kr | 5,1 mill kr | 5,1 mill kr | 4,5 mill kr | 4,2 mill kr | 3,7 mill kr | 3,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med ur, klokker og smykker · FLISA | 20 ans. |
Selger du til selskaper som JENS DYBENDAL GULLSMED OPTIKER UR GLASSMAGASIN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.