JANSSEN-CILAG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 441 080 370 NOK |
| 2012 | 542 548 530 NOK |
| 2013 | 686 581 483 NOK |
| 2014 | 991 686 688 NOK |
| 2015 | 1 217 100 174 NOK |
| 2016 | 1 150 827 282 NOK |
| 2017 | 1 126 689 396 NOK |
| 2018 | 1 251 221 524 NOK |
| 2019 | 1 359 128 493 NOK |
| 2020 | 1 307 306 707 NOK |
| 2021 | 1 510 489 641 NOK |
| 2022 | 1 398 786 427 NOK |
| 2023 | 1 394 645 297 NOK |
| 2024 | 1 384 983 039 NOK |
| 2025 | 1 412 877 865 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Import, produksjon og salg av farmasøytiske, diagnostiske og kjemisk-tekniske produkter og laboratorie- og kirurgiske instrumenter samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 384 983 | 1 394 645 | 1 398 786 | 1 510 490 | 1 307 307 | 1 359 128 | 1 251 222 | 1 126 689 | 1 150 827 | 1 217 100 | 991 687 | 686 581 | 542 549 | 441 080 |
| Sum kostnader | 1 326 131 | 1 317 984 | 1 332 617 | 1 424 794 | 1 249 416 | 1 289 156 | 1 181 725 | 1 079 166 | 1 066 733 | 1 168 236 | 958 964 | 634 728 | 512 226 | 419 515 |
| Driftsresultat | 58 852 | 76 661 | 66 170 | 85 696 | 57 891 | 69 973 | 69 496 | 47 523 | 84 094 | 48 864 | 32 723 | 51 854 | 30 322 | 21 565 |
| Sum finansinntekter | 11 502 | 5 452 | 1 424 | 2 014 | 3 223 | 2 906 | 1 025 | 486 | 1 144 | 4 164 | 1 671 | 1 749 | 3 083 | – |
| Sum finanskostnader | 1 023 | 4 389 | 1 423 | 1 354 | 3 398 | 1 382 | 546 | 657 | 284 | 5 900 | 9 021 | 9 798 | 1 597 | – |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 1 524 | 479 | −171 | 860 | −1 736 | −7 350 | −8 049 | 1 485 | – |
| Resultat før skattekostnad | 69 330 | 77 724 | 66 171 | 86 357 | 57 715 | 71 496 | 69 976 | 47 352 | 84 954 | 47 128 | 25 373 | 43 805 | 31 808 | 24 281 |
| Årsresultat | 52 215 | 64 578 | 50 658 | 66 119 | 42 191 | 56 912 | 52 742 | 35 292 | 66 307 | 33 080 | 18 048 | 31 318 | 22 561 | 17 209 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | 66 307 | – | 18 048 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 56 912 | 52 742 | – | 66 307 | – | 18 048 | 31 318 | 22 561 | 17 209 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 917 | 7 440 | 8 745 | 12 979 | 12 720 | 11 825 | 18 070 | 41 604 | 65 684 | 91 359 | 121 945 | 3 297 | – | 753 |
| Sum varige driftsmidler | 1 793 | 4 656 | 4 905 | 4 847 | 2 370 | 1 201 | 1 184 | 1 187 | 1 328 | 5 736 | 8 610 | 1 979 | 1 924 | 2 528 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 352 | – | – | – | – | 15 465 | 11 057 | 9 372 | 3 910 | 137 | 6 901 | 81 235 | 4 041 | 2 797 |
| Sum anleggsmidler | 9 062 | 12 096 | 13 650 | 17 825 | 15 090 | 28 491 | 30 311 | 52 163 | 70 921 | 97 233 | 137 456 | 86 511 | 5 964 | 6 078 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 341 982 | 872 293 | 409 692 | 299 315 | 330 740 | 246 759 | 155 454 | 233 219 | 125 493 |
| Sum omløpsmidler | 511 688 | 528 908 | 428 300 | 423 499 | 608 331 | 364 942 | 901 145 | 435 731 | 325 692 | 386 716 | 297 905 | 163 942 | 249 491 | 150 572 |
| Sum eiendeler | 520 750 | 541 004 | 441 950 | 441 325 | 623 421 | 393 433 | 931 456 | 487 894 | 396 613 | 483 949 | 435 361 | 250 453 | 255 455 | 156 650 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 100 | 100 | 238 583 | 100 | 136 984 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 109 837 | 52 925 | – | 203 191 | – | 103 804 | 134 100 | 102 782 | 80 220 |
| Sum egenkapital | 65 399 | 63 184 | 96 746 | 79 246 | 13 127 | 109 937 | 53 025 | 238 583 | 203 291 | 136 984 | 103 904 | 134 200 | 102 882 | 80 320 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 939 | 1 281 | 772 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 550 | – | 11 604 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 939 | 1 281 | 772 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 455 350 | 475 220 | 262 991 | 350 475 | 610 260 | 283 496 | 878 431 | 249 312 | 193 322 | 346 965 | 330 518 | 114 973 | 151 801 | 76 330 |
| Sum gjeld | 455 350 | 477 820 | 345 204 | 362 079 | 610 293 | 283 496 | 878 431 | 249 312 | 193 322 | 346 965 | 331 456 | 116 253 | 152 574 | 76 330 |
| Sum egenkapital og gjeld | 520 750 | 541 004 | 441 950 | 441 325 | 623 421 | 393 433 | 931 456 | 487 894 | 396 613 | 483 949 | 435 361 | 250 453 | 255 455 | 156 650 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 95 879 | 78 259 | −5 718 | 141 530 | 337 400 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 4 476 | −43 558 | −706 | −2 850 | −326 416 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −75 131 | −35 108 | 0 | −139 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 25 224 | −407 | −6 423 | −321 | 10 984 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 52 017 | 26 793 | 27 200 | 33 624 | 33 944 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,3 % | 5,5 % | 4,7 % | 5,7 % | 4,4 % | 5,1 % | 5,6 % | 4,2 % | 7,3 % | 4 % | 3,3 % | 7,6 % | 5,6 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 3,8 % | 4,6 % | 3,6 % | 4,4 % | 3,2 % | 4,2 % | 4,2 % | 3,1 % | 5,8 % | 2,7 % | 1,8 % | 4,6 % | 4,2 % | 3,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,11 | 1,63 | 1,21 | 1 | 1,29 | 1,03 | 1,75 | 1,68 | 1,11 | 0,9 | 1,43 | 1,64 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 6,96 | 7,56 | 3,57 | 4,57 | 46,49 | 2,58 | 16,57 | 1,05 | 0,95 | 2,53 | 3,19 | 0,87 | 1,48 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 79,8 % | 102,2 % | 52,4 % | 83,4 % | 321,4 % | 51,8 % | 99,5 % | 14,8 % | 32,6 % | 24,2 % | 17,4 % | 23,3 % | 21,9 % | 21,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,7 % | −0,3 % | −7,4 % | 15,5 % | −3,8 % | 8,6 % | 11,1 % | −2,1 % | −5,4 % | 22,7 % | 44,4 % | 26,5 % | 23 % | – |
| Arbeidskapital | 56,3 mill kr | 53,7 mill kr | 165,3 mill kr | 73 mill kr | −1,9 mill kr | 81,4 mill kr | 22,7 mill kr | 186,4 mill kr | 132,4 mill kr | 39,8 mill kr | −32,6 mill kr | 49 mill kr | 97,7 mill kr | 74,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · OSLO | 56 ans. |
Selger du til selskaper som JANSSEN-CILAG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.