JAKOB HATTELAND HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | −35 565 826 NOK |
| 2012 | −10 119 007 NOK |
| 2013 | 27 037 019 NOK |
| 2014 | 3 426 599 NOK |
| 2015 | 6 058 834 NOK |
| 2016 | 50 411 070 NOK |
| 2017 | 118 821 378 NOK |
| 2018 | 563 339 NOK |
| 2019 | 1 098 346 595 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 172 798 558 NOK |
| 2025 | 388 555 834 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Drive handel, produksjon og tjenesteytende virksomhet, herunder finansieringsvirksomhet, omsetning av verdipapirer mv. for selskapet og andre foretak i konsernet, samt hva her står i forbindelse, herunder å delta i andre foretak som driver med tilsvarende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2019, 2018, 2014 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 388 556 | 1 098 347 | 563 | 118 821 | 50 411 | 6 059 | 3 427 | 27 037 | −10 119 | −35 566 |
| Sum kostnader | 45 887 | 38 604 | 21 630 | 16 459 | −19 989 | 17 282 | 4 873 | 6 201 | 4 383 | 1 060 |
| Driftsresultat | 342 669 | 1 059 743 | −21 067 | 102 363 | 70 400 | −11 223 | −1 447 | 20 836 | −14 502 | −36 626 |
| Sum finansinntekter | 74 433 | 4 303 | 1 928 | 2 429 525 | 128 | 16 606 | 15 754 | 9 177 | 2 104 | 750 |
| Sum finanskostnader | 44 765 | 42 035 | 22 815 | 60 352 | 35 991 | 17 068 | 1 288 | 1 348 | 2 521 | 1 730 |
| Netto finans | 29 669 | −37 731 | −20 887 | 2 369 173 | −35 863 | −461 | 14 466 | 7 829 | −417 | −980 |
| Resultat før skattekostnad | 372 338 | 1 022 012 | −41 954 | 2 471 536 | 34 537 | −11 685 | 13 019 | 28 666 | −14 919 | −37 606 |
| Årsresultat | 360 427 | 1 032 136 | −46 758 | 2 462 445 | 31 268 | −17 246 | 6 288 | 15 448 | −17 342 | −39 835 |
| Sum overføringer og disponeringer | 360 427 | 1 032 136 | −46 758 | 2 462 445 | 31 268 | −17 246 | 6 288 | 15 448 | −17 342 | −39 835 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 32 573 | 22 053 | 627 | 684 | 3 278 | 3 521 | 3 588 | 15 531 | 17 954 |
| Sum varige driftsmidler | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 246 288 | 936 227 | 934 906 | 955 093 | 258 929 | 351 905 | 360 695 | 365 101 | 375 601 | 371 489 |
| Sum anleggsmidler | 3 250 288 | 972 800 | 960 958 | 959 720 | 263 613 | 359 183 | 368 217 | 372 689 | 395 132 | 393 444 |
| Sum fordringer | 60 525 | 279 899 | 139 210 | 9 335 | 73 661 | 23 671 | 31 545 | 19 880 | 6 227 | 4 780 |
| Sum investeringer | 2 657 467 | 1 997 605 | 1 218 809 | 1 366 442 | 170 485 | 125 771 | 130 419 | 123 697 | 107 023 | 102 933 |
| Sum omløpsmidler | 2 779 059 | 2 584 161 | 1 431 190 | 1 584 690 | 255 642 | 156 648 | 168 179 | 147 837 | 117 007 | 136 827 |
| Sum eiendeler | 6 029 347 | 3 556 961 | 2 392 148 | 2 544 410 | 519 255 | 515 831 | 536 395 | 520 526 | 512 139 | 530 270 |
| Sum innskutt egenkapital | 396 074 | 2 988 | 2 988 | 2 988 | 2 988 | 2 988 | 2 988 | 2 988 | 2 988 | 2 988 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 931 808 | 3 361 502 | 2 354 366 | 2 373 978 | 101 533 | 430 264 | 462 511 | 466 222 | 450 774 | 472 016 |
| Sum egenkapital | 5 327 882 | 3 364 490 | 2 357 354 | 2 376 966 | 104 520 | 433 252 | 465 498 | 469 210 | 453 762 | 475 004 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 14 733 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 491 767 | – | – | – | 19 000 | 20 900 | 20 900 | 20 900 | 22 900 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 506 500 | 0 | 0 | 0 | 19 000 | 20 900 | 20 900 | 20 900 | 22 900 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 194 965 | 192 472 | 34 794 | 167 445 | 395 735 | 61 679 | 49 997 | 30 416 | 35 478 | 55 267 |
| Sum gjeld | 701 465 | 192 472 | 34 794 | 167 445 | 414 735 | 82 579 | 70 897 | 51 316 | 58 378 | 55 267 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 029 347 | 3 556 961 | 2 392 148 | 2 544 410 | 519 255 | 515 831 | 536 395 | 520 526 | 512 139 | 530 270 |
Konsernregnskap (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2013, 2012)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 536 865 | 756 990 | 349 053 | 1 673 957 | 457 281 | 403 655 | 766 445 |
| Sum kostnader | 340 980 | 650 563 | 603 905 | 531 981 | 466 672 | 427 393 | 815 433 |
| Driftsresultat | 195 886 | 106 427 | −254 852 | 1 141 976 | −9 391 | −23 738 | −48 988 |
| Sum finansinntekter | 172 271 | 123 332 | 31 466 | −14 393 | 54 708 | 21 334 | 26 085 |
| Sum finanskostnader | 25 811 | 41 640 | 27 129 | 24 114 | 6 118 | 15 540 | 11 199 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 5 794 | 14 886 |
| Resultat før skattekostnad | 342 346 | 188 119 | −250 515 | 1 103 469 | 39 199 | −17 944 | −34 102 |
| Årsresultat | 314 710 | 180 028 | −244 330 | 1 066 922 | 64 066 | −19 131 | −29 715 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | −19 131 | −29 715 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 25 068 | 90 741 | 103 045 | 99 229 | 137 209 | 126 784 | 125 471 |
| Sum varige driftsmidler | 819 882 | 835 310 | 807 096 | 741 287 | 542 738 | 314 611 | 331 894 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 326 675 | 1 174 225 | 277 713 | 576 519 | 324 242 | 28 292 | 27 356 |
| Sum anleggsmidler | 2 171 625 | 2 100 276 | 1 187 854 | 1 417 035 | 1 004 189 | 469 687 | 484 721 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 54 548 | 81 332 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | 130 709 | 111 761 |
| Sum omløpsmidler | 2 376 934 | 2 495 156 | 3 435 175 | 3 577 255 | 2 879 871 | 246 132 | 272 577 |
| Sum eiendeler | 4 548 560 | 4 595 432 | 4 623 029 | 4 994 289 | 3 884 059 | 715 819 | 757 298 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 2 988 | 2 988 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 411 910 | 427 018 |
| Sum egenkapital | 4 091 554 | 4 004 007 | 3 908 838 | 4 163 461 | 3 420 455 | 390 257 | 409 611 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 59 328 | 61 466 |
| Sum langsiktig gjeld | 218 685 | 211 057 | 216 592 | 311 322 | 66 198 | 59 328 | 61 466 |
| Sum kortsiktig gjeld | 160 193 | 380 369 | 497 585 | 519 506 | 397 406 | 266 235 | 286 222 |
| Sum gjeld | 378 877 | 591 426 | 714 191 | 830 828 | 463 604 | 325 562 | 347 687 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 548 560 | 4 595 432 | 4 623 029 | 4 994 289 | 3 884 059 | 715 819 | 757 298 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 512 145 | −104 534 | −387 380 | 596 282 | −100 357 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −163 152 | 277 466 | 176 734 | −543 417 | −136 611 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −304 029 | −183 585 | −57 398 | 32 196 | 212 669 | – | – |
| Netto endring i likvider | 44 964 | −10 652 | −268 044 | 85 061 | −24 300 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 254 696 | 209 732 | 220 384 | 488 428 | 403 368 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 88,2 % | 96,5 % | – | 86,2 % | 139,7 % | −185,2 % | −42,2 % | 77,1 % | 143,3 % | 103 % |
| Resultatmargin | 92,8 % | 94 % | – | – | 62 % | −284,7 % | 183,5 % | 57,1 % | 171,4 % | 112 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 14,25 | 13,43 | 41,13 | 9,46 | 0,65 | 2,54 | 3,36 | 4,86 | 3,3 | 2,48 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,06 | 0,01 | 0,07 | 3,97 | 0,19 | 0,15 | 0,11 | 0,13 | 0,12 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,8 % | 30,7 % | −2 % | 103,6 % | 29,9 % | −4 % | 1,4 % | 3,3 % | −3,8 % | −8,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | −99,5 % | 135,7 % | 732 % | 76,8 % | −87,3 % | – | −71,5 % | – |
| Arbeidskapital | 2,6 mrd kr | 2,4 mrd kr | 1,4 mrd kr | 1,4 mrd kr | −140,1 mill kr | 95 mill kr | 118,2 mill kr | 117,4 mill kr | 81,5 mill kr | 81,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Utenriks sjøfart med gods · NEDRE VATS |
Selger du til selskaper som JAKOB HATTELAND HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.