JÆGER AUTOMOBIL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 573 937 093 NOK |
| 2013 | 575 622 684 NOK |
| 2014 | 554 078 038 NOK |
| 2015 | 622 853 666 NOK |
| 2016 | 647 687 052 NOK |
| 2017 | 702 311 081 NOK |
| 2018 | 605 641 403 NOK |
| 2019 | 573 274 731 NOK |
| 2020 | 613 599 719 NOK |
| 2021 | 893 554 412 NOK |
| 2022 | 737 991 831 NOK |
| 2023 | 1 039 400 273 NOK |
| 2024 | 946 555 132 NOK |
| 2025 | 902 254 800 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Handel og hva dermed står i forbindelse, herunder ved innskudd av kapital, eventuelt ved aksje- tegning å delta i andre virksomheter.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 902 255 | 946 555 | 1 039 400 | 737 992 | 893 554 | 613 600 | 573 275 | 605 641 | 702 311 | 647 687 | 622 854 | 554 078 | 575 623 | 573 937 |
| Sum kostnader | 881 639 | 918 093 | 1 011 657 | 718 929 | 856 706 | 593 051 | 557 460 | 586 455 | 672 184 | 617 341 | 592 527 | 531 399 | 558 543 | 552 735 |
| Driftsresultat | 20 615 | 28 462 | 27 744 | 19 063 | 36 848 | 20 549 | 15 814 | 19 186 | 30 127 | 30 346 | 30 326 | 22 679 | 17 080 | 21 202 |
| Sum finansinntekter | 11 036 | 14 566 | 16 440 | 15 797 | 15 883 | 12 515 | 6 355 | 8 524 | 9 515 | 5 991 | 5 562 | 3 149 | 2 752 | 641 |
| Sum finanskostnader | 3 362 | 4 986 | 7 059 | 2 846 | 1 849 | 1 317 | 1 440 | 1 523 | 1 238 | 1 159 | 1 525 | 1 784 | 1 975 | 1 516 |
| Netto finans | 7 674 | – | – | – | – | 11 197 | 4 915 | 7 001 | 8 277 | 4 832 | 4 037 | 1 365 | 778 | −875 |
| Resultat før skattekostnad | 28 290 | 38 042 | 37 125 | 32 014 | 50 882 | 31 746 | 20 729 | 26 187 | 38 405 | 35 178 | 34 363 | 24 044 | 17 858 | 20 327 |
| Årsresultat | 24 224 | 32 528 | 32 299 | 28 018 | 42 952 | 27 371 | 17 393 | 22 014 | 31 203 | 27 668 | 26 271 | 18 154 | 13 476 | 14 673 |
| Totalresultat | 24 224 | – | – | – | – | 27 371 | 17 393 | 22 014 | 31 203 | 27 668 | 26 271 | 18 154 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 24 224 | – | – | – | – | 27 371 | 17 393 | 22 014 | 31 203 | 27 668 | 26 271 | 18 154 | 13 476 | 14 673 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 691 | 2 133 | 2 821 | 2 527 | 2 426 | 1 896 | 1 674 | 1 189 | 2 249 | 1 040 | 1 196 | 1 342 | 1 396 | 634 |
| Sum varige driftsmidler | 27 166 | 28 373 | 31 225 | 32 286 | 24 172 | 14 672 | 16 399 | 20 773 | 21 530 | 23 606 | 24 397 | 25 452 | 29 430 | 34 002 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 72 883 | 66 519 | 65 175 | 53 609 | 53 117 | 52 492 | 52 189 | 53 319 | 43 899 | 35 061 | 34 515 | 28 959 | 29 120 | 4 466 |
| Sum anleggsmidler | 100 740 | 97 024 | 99 221 | 88 422 | 79 715 | 69 059 | 70 262 | 75 282 | 67 678 | 59 707 | 60 108 | 55 753 | 59 946 | 39 102 |
| Sum fordringer | 80 541 | – | – | – | – | 46 597 | 37 754 | 44 539 | 45 366 | 41 410 | 28 712 | 25 390 | 23 553 | 16 435 |
| Sum omløpsmidler | 315 285 | 183 771 | 257 980 | 221 873 | 203 319 | 195 057 | 133 641 | 116 128 | 123 572 | 118 789 | 111 145 | 100 041 | 93 498 | 95 889 |
| Sum eiendeler | 416 024 | 280 795 | 357 201 | 310 295 | 283 034 | 264 116 | 203 903 | 191 410 | 191 249 | 178 495 | 171 252 | 155 794 | 153 444 | 134 991 |
| Sum innskutt egenkapital | 110 326 | – | – | – | – | 5 311 | 5 311 | 5 311 | 5 311 | 5 311 | 5 311 | 5 311 | 5 311 | 5 311 |
| Sum opptjent egenkapital | 47 363 | – | – | – | – | 112 783 | 100 411 | 89 018 | 81 504 | 72 801 | 66 633 | 60 362 | 56 209 | 53 232 |
| Sum egenkapital | 157 689 | 148 465 | 140 937 | 128 638 | 126 045 | 118 093 | 105 722 | 94 329 | 86 815 | 78 112 | 71 943 | 65 673 | 61 519 | 58 543 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 5 596 | – | – | – | – | 4 181 | 3 511 | 3 006 | 2 488 | 1 926 | 1 128 | 780 | 545 | 569 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 23 419 | – | – | – | – | 65 428 | 27 817 | 25 120 | 25 766 | 25 210 | 28 880 | 35 082 | 38 191 | 21 962 |
| Sum langsiktig gjeld | 29 015 | 12 838 | 91 046 | 70 741 | 56 012 | 69 609 | 31 329 | 28 126 | 28 254 | 27 136 | 30 008 | 35 861 | 38 736 | 22 531 |
| Sum kortsiktig gjeld | 229 320 | 113 362 | 118 175 | 104 075 | 95 908 | 76 414 | 66 852 | 68 955 | 76 180 | 73 248 | 69 301 | 54 260 | 53 189 | 53 918 |
| Sum gjeld | 258 335 | 132 330 | 216 265 | 181 657 | 156 989 | 146 023 | 98 181 | 97 081 | 104 434 | 100 384 | 99 309 | 90 121 | 91 925 | 76 448 |
| Sum egenkapital og gjeld | 416 024 | 280 795 | 357 201 | 310 295 | 283 034 | 264 116 | 203 903 | 191 410 | 191 249 | 178 495 | 171 252 | 155 794 | 153 444 | 134 991 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −30 623 | 81 912 | 11 039 | 3 421 | −17 519 | 50 385 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 8 976 | 12 224 | −17 | 1 304 | −1 999 | 3 242 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 27 817 | −92 493 | −4 696 | −15 271 | −29 416 | 15 255 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 6 170 | 1 643 | 6 327 | −10 546 | −48 934 | 68 882 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 27 520 | 21 350 | 19 706 | 13 380 | 23 971 | 72 905 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,3 % | 3 % | 2,7 % | 2,6 % | 4,1 % | 3,4 % | 2,8 % | 3,2 % | 4,3 % | 4,7 % | 4,9 % | 4,1 % | 3 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 3,4 % | 3,1 % | 3,8 % | 4,8 % | 4,5 % | 3 % | 3,6 % | 4,4 % | 4,3 % | 4,2 % | 3,3 % | 2,3 % | 2,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,62 | 2,18 | 2,13 | 2,12 | 2,55 | 2 | 1,68 | 1,62 | 1,62 | 1,6 | 1,84 | 1,76 | 1,78 |
| Gjeldsgrad | 1,64 | 0,89 | 1,53 | 1,41 | 1,25 | 1,24 | 0,93 | 1,03 | 1,2 | 1,29 | 1,38 | 1,37 | 1,49 | 1,31 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,4 % | 21,9 % | 22,9 % | 21,8 % | 34,1 % | 23,2 % | 16,5 % | 23,3 % | 35,9 % | 35,4 % | 36,5 % | 27,6 % | 21,9 % | 25,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4,7 % | −8,9 % | 40,8 % | −17,4 % | 45,6 % | 7 % | −5,3 % | −13,8 % | 8,4 % | 4 % | 12,4 % | −3,7 % | 0,3 % | – |
| Arbeidskapital | 86 mill kr | 70,4 mill kr | 139,8 mill kr | 117,8 mill kr | 107,4 mill kr | 118,6 mill kr | 66,8 mill kr | 47,2 mill kr | 47,4 mill kr | 45,5 mill kr | 41,8 mill kr | 45,8 mill kr | 40,3 mill kr | 42 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (6)
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · KOKSTAD | 12 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · BERGEN | 29 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · NYBORG | 10 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · BERGEN | 40 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · NYBORG | 32 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · SKULESTADMO |
Selger du til selskaper som JÆGER AUTOMOBIL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.