IVAR AAMBAKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 38 773 452 NOK |
| 2012 | 29 585 152 NOK |
| 2013 | 18 070 947 NOK |
| 2014 | 21 911 613 NOK |
| 2015 | 30 119 071 NOK |
| 2016 | 26 631 882 NOK |
| 2017 | 24 952 722 NOK |
| 2018 | 24 292 102 NOK |
| 2019 | 31 916 295 NOK |
| 2020 | 41 140 827 NOK |
| 2021 | 23 832 372 NOK |
| 2022 | 29 064 309 NOK |
| 2023 | 12 676 672 NOK |
| 2024 | 20 116 303 NOK |
| 2025 | 29 221 367 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Entreprenørvirksomhet samt alt som står i for- bindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 29 221 | 20 116 | 12 677 | 29 064 | 23 832 | 41 141 | 31 916 | 24 292 | 24 953 | 26 632 | 30 119 | 21 912 | 18 071 | 29 585 | 38 773 |
| Sum kostnader | 24 933 | 19 388 | 14 176 | 28 880 | 20 393 | 41 477 | 28 560 | 22 407 | 22 832 | 23 883 | 28 409 | 19 256 | 17 556 | 28 048 | 35 184 |
| Driftsresultat | 4 288 | 729 | −1 499 | 184 | 3 439 | −336 | 3 356 | 1 885 | 2 121 | 2 749 | 1 710 | 2 655 | 515 | 1 537 | 3 589 |
| Sum finansinntekter | 499 | 848 | 380 | 4 921 | 11 | 11 | 4 | 14 | 2 | 2 | 162 | 227 | 269 | 262 | 420 |
| Sum finanskostnader | 667 | 337 | 40 | 392 | 154 | 183 | 240 | 1 482 | 301 | 231 | 58 | 144 | 199 | 264 | 503 |
| Netto finans | −167 | 511 | 340 | 4 529 | −143 | −171 | −236 | −1 468 | −299 | −229 | 103 | 83 | 70 | −2 | −83 |
| Resultat før skattekostnad | 4 121 | 1 240 | −1 159 | 4 714 | 3 297 | −508 | 3 120 | 417 | 1 822 | 2 520 | 1 813 | 2 738 | 586 | 1 534 | 3 506 |
| Årsresultat | 3 157 | 1 046 | −859 | 4 679 | 2 571 | −399 | 2 431 | 32 | 1 353 | 1 857 | 1 269 | 1 991 | 269 | 1 101 | 2 521 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 046 | −859 | 4 679 | 2 571 | −399 | 2 431 | 32 | 1 353 | 1 857 | 1 269 | 1 991 | 269 | 1 101 | 2 521 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 361 | 555 | 255 | 193 | 522 | 170 | 134 | 518 | 481 | 528 | 431 | 475 | 124 | – |
| Sum varige driftsmidler | 11 206 | 10 726 | 10 505 | 9 671 | 9 271 | 9 225 | 9 672 | 10 104 | 13 251 | 13 903 | 4 843 | 4 950 | 5 381 | 6 403 | 6 749 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 556 | 4 087 | 4 273 | 4 479 | 7 139 | 7 151 | 7 129 | 6 015 | 7 213 | 7 093 | 6 819 | 8 147 | 7 891 | 7 669 | 6 891 |
| Sum anleggsmidler | 14 762 | 15 174 | 15 333 | 14 406 | 16 603 | 16 898 | 16 971 | 16 252 | 20 982 | 21 477 | 12 190 | 13 528 | 13 747 | 14 196 | 13 640 |
| Sum fordringer | 11 496 | 3 952 | 3 663 | 6 637 | 2 927 | 10 675 | 8 799 | 11 715 | 13 147 | 8 270 | 9 458 | 9 367 | 8 633 | 5 998 | 8 099 |
| Sum investeringer | 3 269 | 2 919 | 2 326 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 20 646 | 13 373 | 13 122 | 17 512 | 12 444 | 18 537 | 13 858 | 13 892 | 13 470 | 9 939 | 12 448 | 10 440 | 8 828 | 8 680 | 11 199 |
| Sum eiendeler | 35 407 | 28 547 | 28 455 | 31 917 | 29 047 | 35 436 | 30 829 | 30 144 | 34 451 | 31 416 | 24 638 | 23 968 | 22 575 | 22 876 | 24 839 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum opptjent egenkapital | 26 774 | 24 116 | 23 370 | 24 229 | 20 550 | 18 478 | 18 877 | 16 746 | 16 714 | 15 861 | 14 504 | 13 735 | 11 745 | 11 475 | 10 374 |
| Sum egenkapital | 27 074 | 24 416 | 23 670 | 24 529 | 20 850 | 18 778 | 19 177 | 17 046 | 17 014 | 16 161 | 14 804 | 14 035 | 12 045 | 11 775 | 10 674 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 602 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 79 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 365 | 479 | 170 | 3 390 | 3 978 | 4 447 | 6 845 | 8 622 | 8 893 | 2 517 | 4 531 | 5 089 | 5 695 | 5 746 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 365 | 479 | 170 | 3 390 | 3 978 | 4 447 | 6 845 | 8 622 | 8 893 | 2 517 | 4 531 | 5 089 | 5 695 | 5 825 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 732 | 3 766 | 4 306 | 7 218 | 4 807 | 12 679 | 7 205 | 6 253 | 8 815 | 6 362 | 7 318 | 5 402 | 5 441 | 5 405 | 8 340 |
| Sum gjeld | 8 334 | 4 131 | 4 785 | 7 388 | 8 197 | 16 657 | 11 652 | 13 098 | 17 437 | 15 255 | 9 834 | 9 933 | 10 530 | 11 101 | 14 165 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 407 | 28 547 | 28 455 | 31 917 | 29 047 | 35 436 | 30 829 | 30 144 | 34 451 | 31 416 | 24 638 | 23 968 | 22 575 | 22 876 | 24 839 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,7 % | 3,6 % | −11,8 % | 0,6 % | 14,4 % | −0,8 % | 10,5 % | 7,8 % | 8,5 % | 10,3 % | 5,7 % | 12,1 % | 2,9 % | 5,2 % | 9,3 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 5,2 % | −6,8 % | 16,1 % | 10,8 % | −1 % | 7,6 % | 0,1 % | 5,4 % | 7 % | 4,2 % | 9,1 % | 1,5 % | 3,7 % | 6,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,67 | 3,55 | 3,05 | 2,43 | 2,59 | 1,46 | 1,92 | 2,22 | 1,53 | 1,56 | 1,7 | 1,93 | 1,62 | 1,61 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 0,17 | 0,2 | 0,3 | 0,39 | 0,89 | 0,61 | 0,77 | 1,02 | 0,94 | 0,66 | 0,71 | 0,87 | 0,94 | 1,33 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,7 % | 4,3 % | −3,6 % | 19,1 % | 12,3 % | −2,1 % | 12,7 % | 0,2 % | 8 % | 11,5 % | 8,6 % | 14,2 % | 2,2 % | 9,4 % | 23,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 45,3 % | 58,7 % | −56,4 % | 22 % | −42,1 % | 28,9 % | 31,4 % | −2,6 % | −6,3 % | −11,6 % | 37,5 % | 21,3 % | −38,9 % | −23,7 % | – |
| Arbeidskapital | 12,9 mill kr | 9,6 mill kr | 8,8 mill kr | 10,3 mill kr | 7,6 mill kr | 5,9 mill kr | 6,7 mill kr | 7,6 mill kr | 4,7 mill kr | 3,6 mill kr | 5,1 mill kr | 5 mill kr | 3,4 mill kr | 3,3 mill kr | 2,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · ØRSTA | 12 ans. |
Selger du til selskaper som IVAR AAMBAKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.