ISOBYGG MIDT-NORGE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Entreprenørvirksomhet innen bygg og anlegg, salg og montering av isolasjonsprodukter samt å delta i tilhørende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 11 335 | 10 675 | 11 797 | 8 254 | 8 988 | 10 308 | 9 235 | 8 396 | 7 104 | 6 945 | 6 224 | 4 611 | 5 657 | 2 136 |
| Sum kostnader | 11 016 | 11 661 | 11 429 | 8 513 | 7 937 | 9 340 | 8 108 | 7 411 | 6 637 | 6 962 | 5 869 | 4 606 | 4 759 | 2 285 |
| Driftsresultat | 319 | −986 | 368 | −258 | 1 051 | 967 | 1 127 | 985 | 466 | −17 | 355 | 5 | 898 | −149 |
| Sum finansinntekter | 60 | 42 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 2 | 1 | 1 | −2 | 1 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 23 | 36 | 34 | 15 | 9 | 29 | 20 | 6 | 9 | 9 | 7 | 19 | 23 | 0 |
| Netto finans | 37 | 7 | −34 | −13 | −9 | −26 | −19 | −4 | −8 | −8 | −9 | −19 | −23 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 356 | −979 | 334 | −272 | 1 042 | 941 | 1 108 | 981 | 458 | −26 | 346 | −13 | 875 | −149 |
| Årsresultat | 278 | −764 | 541 | −212 | 813 | 734 | 860 | 751 | 348 | −20 | 252 | −10 | 673 | −149 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | −212 | 813 | 734 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −10 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −764 | 541 | −212 | 813 | 734 | 860 | 751 | 348 | −20 | 252 | −10 | 673 | −149 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 166 | 244 | 308 | 68 | 8 | 21 | 10 | 8 | 4 | 11 | 5 | 0 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 540 | 894 | 1 338 | 1 326 | 789 | 850 | 486 | 328 | 365 | 334 | 114 | 145 | 198 | 179 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 | 10 | 10 | 93 | 93 | 10 | – | 12 | 22 | 32 | 42 | 538 | 550 | – |
| Sum anleggsmidler | 716 | 1 148 | 1 656 | 1 487 | 890 | 882 | 497 | 348 | 391 | 377 | 161 | 683 | 748 | 179 |
| Sum fordringer | 3 036 | 2 582 | 2 513 | 3 415 | 2 646 | 3 417 | 3 279 | 1 176 | 1 532 | 883 | 591 | 413 | 329 | 278 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 5 764 | 4 868 | 5 393 | 6 651 | 4 940 | 5 744 | 4 247 | 2 945 | 2 424 | 1 935 | 1 260 | 912 | 1 460 | 611 |
| Sum eiendeler | 6 480 | 6 015 | 7 050 | 8 138 | 5 830 | 6 626 | 4 744 | 3 293 | 2 815 | 2 312 | 1 422 | 1 595 | 2 208 | 789 |
| Sum innskutt egenkapital | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 164 | 2 887 | 3 930 | 3 389 | 3 601 | 3 288 | 2 554 | 1 694 | 943 | 595 | 765 | 514 | 524 | −149 |
| Sum egenkapital | 3 254 | 2 977 | 4 020 | 3 479 | 3 691 | 3 378 | 2 644 | 1 784 | 1 033 | 685 | 855 | 604 | 614 | −59 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 205 | 349 | 489 | 622 | 199 | 246 | 600 | 33 | 96 | 156 | – | 103 | 270 | 772 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 349 | 489 | 622 | 199 | 246 | 600 | 33 | 96 | 156 | 0 | 103 | 275 | 772 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 021 | 2 689 | 2 540 | 4 036 | 1 940 | 3 002 | 1 500 | 1 476 | 1 686 | 1 471 | 566 | 889 | 1 320 | 76 |
| Sum gjeld | 3 225 | 3 039 | 3 029 | 4 658 | 2 139 | 3 248 | 2 100 | 1 508 | 1 782 | 1 626 | 566 | 991 | 1 594 | 848 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 480 | 6 015 | 7 050 | 8 138 | 5 830 | 6 626 | 4 744 | 3 293 | 2 815 | 2 312 | 1 422 | 1 595 | 2 208 | 789 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,8 % | −9,2 % | 3,1 % | −3,1 % | 11,7 % | 9,4 % | 12,2 % | 11,7 % | 6,6 % | −0,3 % | 5,7 % | 0,1 % | 15,9 % | −7 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | −7,1 % | 4,6 % | −2,6 % | 9 % | 7,1 % | 9,3 % | 9 % | 4,9 % | −0,3 % | 4 % | −0,2 % | 11,9 % | −7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 1,81 | 2,12 | 1,65 | 2,55 | 1,91 | 2,83 | 2 | 1,44 | 1,32 | 2,23 | 1,03 | 1,11 | 8,04 |
| Gjeldsgrad | 0,99 | 1,02 | 0,75 | 1,34 | 0,58 | 0,96 | 0,79 | 0,85 | 1,72 | 2,37 | 0,66 | 1,64 | 2,6 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,5 % | −25,7 % | 13,5 % | −6,1 % | 22 % | 21,7 % | 32,5 % | 42,1 % | 33,7 % | −2,9 % | 29,4 % | −1,7 % | 109,6 % | 253,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,2 % | −9,5 % | 42,9 % | −8,2 % | −12,8 % | 11,6 % | 10 % | 18,2 % | 2,3 % | 11,6 % | 35 % | −18,5 % | 164,8 % | – |
| Arbeidskapital | 2,7 mill kr | 2,2 mill kr | 2,9 mill kr | 2,6 mill kr | 3 mill kr | 2,7 mill kr | 2,7 mill kr | 1,5 mill kr | 737 722 kr | 464 013 kr | 694 010 kr | 23 466 kr | 140 469 kr | 534 804 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Installasjon av isoleringsmateriale · LUNDAMO |
Selger du til selskaper som ISOBYGG MIDT-NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.