HYMAX AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 236 154 087 NOK |
| 2013 | 237 851 094 NOK |
| 2014 | 254 315 263 NOK |
| 2015 | 352 443 159 NOK |
| 2016 | 399 340 938 NOK |
| 2017 | 418 917 033 NOK |
| 2018 | 404 854 582 NOK |
| 2019 | 371 722 665 NOK |
| 2020 | 303 737 667 NOK |
| 2021 | 344 620 038 NOK |
| 2022 | 381 061 000 NOK |
| 2023 | 406 728 562 NOK |
| 2024 | 320 884 245 NOK |
| 2025 | 337 165 439 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Anleggsmaskiner, samt service og salg av ettermarkedsprodukter samt annen virksomhet som naturlig hører inn under dette. Selskapet kan også delta i andre sammenslutninger.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 337 165 | 320 884 | 406 729 | 381 061 | 344 620 | 303 738 | 371 723 | 404 855 | 418 917 | 399 341 | 352 443 | 254 315 | 237 851 | 236 154 |
| Sum kostnader | 332 383 | 322 874 | 399 621 | 357 073 | 325 198 | 298 174 | 369 065 | 396 764 | 409 854 | 380 709 | 338 209 | 241 783 | 225 946 | 218 139 |
| Driftsresultat | 4 782 | −1 990 | 7 107 | 23 988 | 19 422 | 5 564 | 2 658 | 8 090 | 9 063 | 18 632 | 14 234 | 12 532 | 11 905 | 18 015 |
| Sum finansinntekter | 86 | 115 | 122 | 219 | 405 | 298 | 204 | 127 | 70 | 426 | 147 | 139 | 279 | 384 |
| Sum finanskostnader | 1 361 | 1 962 | 1 631 | 292 | 346 | 911 | 905 | 1 128 | 551 | 659 | 609 | 664 | 702 | 861 |
| Netto finans | −1 275 | – | – | – | – | – | −701 | −1 001 | −481 | −234 | −462 | −525 | −422 | −477 |
| Resultat før skattekostnad | 3 507 | −3 837 | 5 598 | 23 916 | 19 481 | 4 952 | 1 957 | 7 090 | 8 581 | 18 399 | 13 772 | 12 007 | 11 482 | 17 538 |
| Årsresultat | 2 721 | −3 009 | 4 336 | 18 287 | 15 178 | 3 846 | 1 507 | 5 241 | 6 285 | 13 603 | 9 721 | 8 690 | 8 046 | 12 591 |
| Totalresultat | 2 721 | – | – | – | – | – | 1 507 | 5 241 | 6 285 | 13 603 | 9 721 | 8 690 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 721 | – | – | – | – | – | 1 507 | 5 241 | 6 285 | 13 603 | 9 721 | 8 690 | 8 046 | 12 591 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 786 | 4 572 | 3 745 | 3 852 | 3 928 | 3 674 | 4 064 | 3 913 | 4 235 | 3 660 | 3 519 | 3 640 | 3 802 | 3 594 |
| Sum varige driftsmidler | 2 116 | 2 336 | 3 173 | 2 163 | 1 011 | 1 271 | 1 983 | 2 136 | 2 326 | 1 811 | 1 848 | 1 398 | 1 070 | 1 103 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 1 209 | 2 303 | 2 303 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 |
| Sum anleggsmidler | 6 018 | 7 024 | 7 033 | 6 130 | 5 055 | 5 061 | 7 256 | 8 351 | 8 863 | 5 586 | 5 482 | 5 152 | 4 987 | 4 812 |
| Sum fordringer | 9 751 | – | – | – | – | – | 20 501 | 28 147 | 22 500 | 21 820 | 21 793 | 15 596 | 18 956 | 13 272 |
| Sum omløpsmidler | 126 151 | 106 704 | 131 246 | 124 299 | 108 092 | 93 084 | 92 948 | 118 117 | 107 696 | 90 653 | 89 882 | 65 403 | 66 839 | 65 524 |
| Sum eiendeler | 132 168 | 113 728 | 138 279 | 130 429 | 113 147 | 98 145 | 100 204 | 126 468 | 116 559 | 96 239 | 95 364 | 70 555 | 71 826 | 70 336 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 610 | – | – | – | – | – | 2 190 | 2 190 | 2 190 | 2 190 | 2 190 | 2 190 | 2 190 | 2 190 |
| Sum opptjent egenkapital | 29 556 | – | – | – | – | – | 28 068 | 28 695 | 28 564 | 28 655 | 27 178 | 17 457 | 15 767 | 15 421 |
| Sum egenkapital | 33 166 | 33 445 | 36 455 | 34 065 | 32 251 | 32 738 | 30 258 | 30 885 | 30 754 | 30 845 | 29 368 | 19 647 | 17 957 | 17 611 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 296 | 4 965 | – | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 296 | 4 965 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 99 002 | 80 282 | 101 825 | 96 364 | 80 896 | 53 407 | 69 946 | 95 584 | 85 805 | 65 394 | 60 699 | 45 943 | 53 869 | 52 725 |
| Sum gjeld | 99 002 | 80 282 | 101 825 | 96 364 | 80 896 | 65 407 | 69 946 | 95 584 | 85 805 | 65 394 | 65 996 | 50 908 | 53 869 | 52 725 |
| Sum egenkapital og gjeld | 132 168 | 113 728 | 138 279 | 130 429 | 113 147 | 98 145 | 100 204 | 126 468 | 116 559 | 96 239 | 95 364 | 70 555 | 71 826 | 70 336 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 32 029 | −3 912 | −19 965 | 36 479 | 6 516 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −176 | −1 799 | 14 152 | −6 257 | −3 094 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −31 610 | 4 449 | −788 | −21 384 | −5 804 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 243 | −1 262 | −6 601 | 8 837 | −2 382 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 3 583 | 3 340 | 4 602 | 11 203 | 2 366 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | −0,6 % | 1,8 % | 6,3 % | 5,6 % | 1,8 % | 0,7 % | 2 % | 2,2 % | 4,7 % | 4 % | 4,9 % | 5 % | 7,6 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | −0,9 % | 1,1 % | 4,8 % | 4,4 % | 1,3 % | 0,4 % | 1,3 % | 1,5 % | 3,4 % | 2,8 % | 3,4 % | 3,4 % | 5,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,33 | 1,29 | 1,29 | 1,34 | 1,74 | 1,33 | 1,24 | 1,26 | 1,39 | 1,48 | 1,42 | 1,24 | 1,24 |
| Gjeldsgrad | 2,99 | 2,4 | 2,79 | 2,83 | 2,51 | 2 | 2,31 | 3,09 | 2,79 | 2,12 | 2,25 | 2,59 | 3 | 2,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,2 % | −9 % | 11,9 % | 53,7 % | 47,1 % | 11,8 % | 5 % | 17 % | 20,4 % | 44,1 % | 33,1 % | 44,2 % | 44,8 % | 71,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,1 % | −21,1 % | 6,7 % | 10,6 % | 13,5 % | −18,3 % | −8,2 % | −3,4 % | 4,9 % | 13,3 % | 38,6 % | 6,9 % | 0,7 % | – |
| Arbeidskapital | 27,1 mill kr | 26,4 mill kr | 29,4 mill kr | 27,9 mill kr | 27,2 mill kr | 39,7 mill kr | 23 mill kr | 22,5 mill kr | 21,9 mill kr | 25,3 mill kr | 29,2 mill kr | 19,5 mill kr | 13 mill kr | 12,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · BRUMUNDDAL | 38 ans. |
Selger du til selskaper som HYMAX AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.