HV CAPITAL VII AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Investere, direkte og indirekte, i HitecVision VII, L.P., og HitecVision VIII, L.P., (ii) eie general partner i HitecVision VII, L.P., (iii) eie aksjer i general partner i HitecVision VIII, L.P, (iv) eie aksjer i selskapet selv, og (v) yte slike tjenester relatert til HitecVision VII, L.P. og/eller HitecVision VIII, L.P. som til enhver tid finnes hensiktsmessig.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 386 243 | 750 491 | 1 900 335 | 910 010 | 262 683 | 285 415 |
| Sum kostnader | 36 757 | 92 115 | 103 499 | 104 824 | 104 606 | 112 211 |
| Driftsresultat | 1 349 487 | 658 375 | 1 796 836 | 805 186 | 158 077 | 173 203 |
| Sum finansinntekter | 5 867 | 3 054 | 3 873 | 2 516 | 2 356 | 601 |
| Sum finanskostnader | 606 | 8 606 | 5 988 | 11 186 | 3 923 | 5 423 |
| Netto finans | 5 262 | – | – | – | – | – |
| Resultat før skattekostnad | 1 354 749 | 652 824 | 1 794 722 | 796 515 | 156 510 | 168 381 |
| Årsresultat | 1 323 603 | 633 782 | 1 754 402 | 765 600 | 128 225 | 128 601 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 323 603 | – | – | – | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 323 603 | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 0 | – | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 136 910 | 381 142 | 1 273 636 | 510 152 | 463 888 | 381 032 |
| Sum anleggsmidler | 136 910 | 381 142 | 1 273 636 | 510 152 | 463 888 | 381 032 |
| Sum fordringer | 12 057 | – | – | – | – | – |
| Sum investeringer | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 57 529 | 231 210 | 12 072 | 346 790 | 7 203 | 12 958 |
| Sum eiendeler | 194 439 | 612 353 | 1 285 708 | 856 942 | 471 091 | 393 990 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 871 | – | – | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | 46 191 | – | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 48 062 | 248 324 | 444 720 | 339 263 | 270 199 | 188 297 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 146 377 | 364 029 | 840 988 | 517 679 | 200 892 | 205 692 |
| Sum gjeld | 146 377 | 364 029 | 840 988 | 517 679 | 200 892 | 205 692 |
| Sum egenkapital og gjeld | 194 439 | 612 353 | 1 285 708 | 856 942 | 471 091 | 393 990 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 1 305 707 | 639 526 | 1 763 072 | 831 707 | 132 569 | 127 360 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 244 232 | 892 493 | −763 484 | −46 264 | −82 856 | −89 094 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −1 727 752 | −1 312 110 | −1 343 004 | −439 217 | −49 672 | −38 852 |
| Netto endring i likvider | −177 813 | 219 910 | −343 415 | 346 226 | 40 | −587 |
| Likvider ved periodens slutt | 45 472 | 223 285 | 3 375 | 346 790 | 564 | 523 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 97,4 % | 87,7 % | 94,6 % | 88,5 % | 60,2 % | 60,7 % |
| Resultatmargin | 95,5 % | 84,5 % | 92,3 % | 84,1 % | 48,8 % | 45,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,39 | 0,64 | 0,01 | 0,67 | 0,04 | 0,06 |
| Gjeldsgrad | 3,05 | 1,47 | 1,89 | 1,53 | 0,74 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | 255,2 % | 394,5 % | 225,7 % | 47,5 % | 68,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 84,7 % | −60,5 % | 108,8 % | 246,4 % | −8 % | – |
| Arbeidskapital | −88,8 mill kr | −132,8 mill kr | −828,9 mill kr | −170,9 mill kr | −193,7 mill kr | −192,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond · STAVANGER |
Selger du til selskaper som HV CAPITAL VII AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.