HUSFLIDEN HAMAR BUNAD AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Handel, produksjon og utvikling av husflidsprodukter, herunder rettigheter til bunader og produksjon av bunader, stoffer og tilhørende mønstre. Selskapet kan ved aksjetegning eller annen deltakerinteresse etablere eierforhold i annen virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2024, 2014, 2013 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 17 142 | 15 607 | 337 | 338 | 296 | 306 | 374 | 331 | 345 | 327 | 285 | 6 638 | 9 255 |
| Sum kostnader | 15 827 | 14 746 | 261 | 470 | 288 | 175 | 216 | 173 | 156 | 157 | 188 | 8 384 | 9 500 |
| Driftsresultat | 1 315 | 861 | 76 | −132 | 8 | 131 | 158 | 158 | 190 | 170 | 97 | −1 745 | −246 |
| Sum finansinntekter | 49 | 11 | 82 | 87 | 71 | 541 | 324 | 69 | 342 | 43 | 41 | 32 | 12 |
| Sum finanskostnader | 27 | 36 | – | 0 | – | – | 0 | – | – | – | – | 6 | 35 |
| Netto finans | 22 | −25 | 82 | 87 | 71 | 541 | 324 | 69 | 342 | 43 | 41 | 25 | −24 |
| Resultat før skattekostnad | 1 337 | 836 | 158 | −45 | 79 | 672 | 482 | 227 | 531 | 213 | 138 | −1 720 | −269 |
| Årsresultat | 1 042 | 660 | 121 | −41 | 62 | 524 | 376 | 163 | 390 | 141 | 59 | −1 252 | −205 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 042 | 660 | 121 | −41 | 62 | 524 | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 042 | 660 | 121 | −41 | 62 | 524 | 376 | 163 | 390 | 141 | 59 | −1 252 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 042 | 660 | 121 | −41 | 62 | 524 | 376 | 163 | 390 | 141 | 59 | −1 252 | −205 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 125 | 225 | 228 | 338 | 448 | – | 144 | 250 | 313 | 455 | 527 | 606 | 139 |
| Sum varige driftsmidler | 269 | 300 | – | – | – | 102 | 108 | 115 | 121 | 128 | 135 | 141 | 212 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 2 898 | 2 054 | 1 984 | 1 504 | 1 506 | 1 394 | 1 327 | 1 327 | 1 059 | 310 | 79 |
| Sum anleggsmidler | 394 | 525 | 3 126 | 2 392 | 2 432 | 1 606 | 1 758 | 1 759 | 1 761 | 1 909 | 1 720 | 1 058 | 429 |
| Sum fordringer | 156 | 147 | 112 | 763 | 465 | 561 | 333 | 410 | 413 | 75 | 78 | 1 040 | 211 |
| Sum omløpsmidler | 10 282 | 9 176 | 608 | 1 315 | 1 322 | 1 911 | 1 262 | 920 | 691 | 209 | 207 | 1 130 | 4 393 |
| Sum eiendeler | 10 675 | 9 701 | 3 734 | 3 708 | 3 754 | 3 517 | 3 019 | 2 679 | 2 452 | 2 118 | 1 927 | 2 187 | 4 822 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 747 | 1 747 | 1 747 | 1 747 | 1 747 | 1 760 | 1 760 | 1 760 | 1 760 | 1 760 | 1 760 | 1 760 | 2 854 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 201 | 4 472 | 1 808 | 1 687 | 1 728 | 1 653 | 1 129 | 753 | 590 | 200 | 59 | – | 158 |
| Sum egenkapital | 6 948 | 6 219 | 3 555 | 3 434 | 3 475 | 3 413 | 2 889 | 2 513 | 2 350 | 1 960 | 1 818 | 1 760 | 3 012 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | 4 | 4 | – | – | – | – | – | – | 15 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 727 | 3 482 | 179 | 274 | 275 | 100 | 131 | 166 | 102 | 159 | 108 | 427 | 1 795 |
| Sum gjeld | 3 727 | 3 482 | 179 | 274 | 279 | 104 | 131 | 166 | 102 | 159 | 108 | 427 | 1 810 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 675 | 9 701 | 3 734 | 3 708 | 3 754 | 3 517 | 3 019 | 2 679 | 2 452 | 2 118 | 1 927 | 2 187 | 4 822 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 5,5 % | 22,6 % | −38,9 % | 2,7 % | 42,9 % | 42,1 % | 47,8 % | 54,9 % | 52,1 % | 34,1 % | −26,3 % | −2,7 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 4,2 % | 35,9 % | −12,1 % | 20,9 % | 171,4 % | 100,5 % | 49,4 % | 113 % | 43,1 % | 20,6 % | −18,9 % | −2,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,76 | 2,64 | 3,39 | 4,81 | 4,8 | 19,06 | 9,66 | 5,55 | 6,76 | 1,32 | 1,91 | 2,64 | 2,45 |
| Gjeldsgrad | 0,54 | 0,56 | 0,05 | 0,08 | 0,08 | 0,03 | 0,05 | 0,07 | 0,04 | 0,08 | 0,06 | 0,24 | 0,6 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15 % | 10,6 % | 3,4 % | −1,2 % | 1,8 % | 15,4 % | 13 % | 6,5 % | 16,6 % | 7,2 % | 3,2 % | −71,2 % | −6,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9,8 % | 4 537,7 % | −0,5 % | 14,4 % | −3,3 % | −18,2 % | 13 % | −4,2 % | 5,5 % | 14,8 % | −95,7 % | −28,3 % | – |
| Arbeidskapital | 6,6 mill kr | 5,7 mill kr | 428 680 kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 1,8 mill kr | 1,1 mill kr | 754 094 kr | 588 360 kr | 50 402 kr | 98 177 kr | 702 058 kr | 2,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer · HAMAR | 14 ans. |
Selger du til selskaper som HUSFLIDEN HAMAR BUNAD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.