HUNTER GROUP ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. USD
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 7 855 075 USD |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 44 043 000 USD |
| 2018 | 435 000 USD |
| 2019 | 24 712 000 USD |
| 2020 | 111 097 000 USD |
| 2021 | 40 431 000 USD |
| 2022 | 74 799 000 USD |
| 2023 | 1 955 000 USD |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 15 248 000 USD |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Å tilby produkter og tjenester til energi-, offshore og oljeserviceindustrien, samt investeringer i og erverv av selskaper, verdipapirer, andre eiendeler og deltakelse i annen virksomhet av enhver art.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2023, 2018 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 USD | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 15 248 | 1 955 | 74 799 | 40 431 | 111 097 | 24 712 | 435 | 44 043 | 7 855 |
| Sum kostnader | 1 828 | 1 415 | 19 315 | 27 261 | 33 291 | 6 438 | 22 632 | 155 151 | 29 814 |
| Driftsresultat | 13 420 | 540 | 55 484 | 13 170 | 77 806 | 18 274 | −22 197 | −111 108 | −21 959 |
| Sum finansinntekter | 761 | 457 | 4 525 | – | – | −2 321 | 27 413 | 4 933 | 831 |
| Sum finanskostnader | 158 | 592 | 12 632 | 9 394 | 14 723 | – | 207 | 3 671 | 489 |
| Netto finans | 603 | −135 | −8 107 | −9 394 | −14 723 | −2 321 | 27 206 | 1 262 | 341 |
| Resultat før skattekostnad | 14 023 | 405 | 47 377 | 3 776 | 63 083 | 15 953 | 5 009 | −109 846 | −21 618 |
| Årsresultat | 14 023 | 405 | 47 377 | 3 776 | 63 083 | 15 953 | 2 045 | −96 327 | −21 308 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 406 | 47 377 | 3 776 | 63 083 | – | – | −96 327 | −21 308 |
Balanse
| Beløp i 1 000 USD | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 9 | – | – | – | – | – | 0 | 95 396 | 127 619 |
| Sum varige driftsmidler | 127 | 78 | 148 | 332 839 | 427 459 | 334 114 | 492 565 | 27 884 | 15 273 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 681 | 492 | – | – | – | – | – | – | 0 |
| Sum anleggsmidler | 2 817 | 570 | 148 | 332 839 | 427 459 | 334 114 | 492 565 | 123 280 | 142 893 |
| Sum fordringer | 13 242 | 4 282 | 2 215 | 9 391 | 6 955 | 8 202 | 2 005 | 25 946 | 5 776 |
| Sum investeringer | 0 | 424 | – | – | – | 0 | 215 107 | – | – |
| Sum omløpsmidler | 18 291 | 7 942 | 139 081 | 39 030 | 102 101 | 60 657 | 521 222 | 325 770 | 25 315 |
| Sum eiendeler | 21 108 | 8 512 | 139 229 | 371 869 | 529 560 | 394 771 | 1 013 787 | 449 050 | 168 208 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 476 | 2 077 | 124 | 95 999 | 194 868 | 211 204 | 1 012 204 | 672 792 | 224 969 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 270 | 6 118 | 138 314 | 80 522 | 76 745 | – | 0 | −257 654 | −99 790 |
| Sum egenkapital | 20 746 | 8 195 | 138 438 | 176 521 | 271 613 | 211 204 | 1 012 204 | 415 138 | 127 059 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 61 | 11 | – | 180 514 | 237 954 | 174 494 | 0 | 11 700 | 24 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 61 | 11 | 0 | 180 514 | 237 954 | 174 494 | 0 | 11 700 | 24 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 302 | 306 | 790 | 14 833 | 19 992 | 9 073 | 1 582 | 22 212 | 17 149 |
| Sum gjeld | 363 | 317 | 790 | 195 347 | 257 946 | 183 567 | 1 582 | 33 912 | 41 149 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 109 | 8 512 | 139 228 | 371 868 | 529 559 | 394 771 | 1 013 786 | 449 050 | 168 208 |
Morselskapsregnskap (2025, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 USD | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 15 248 | 1 951 | 590 | 945 | 356 | 0 | 66 | – | 70 | 365 | 540 |
| Sum kostnader | 1 828 | 1 404 | 1 441 | 1 737 | 1 306 | 92 105 | 6 676 | 12 807 | 19 605 | 18 048 | 29 898 |
| Driftsresultat | 13 420 | 547 | −851 | −792 | −950 | −92 105 | −6 611 | −12 807 | −19 535 | −17 683 | −29 358 |
| Sum finansinntekter | 630 | 2 361 | 132 146 | 25 | 4 057 | 2 611 | 38 | 54 | 735 | 820 | 2 869 |
| Sum finanskostnader | – | 516 | 9 022 | – | – | 902 | 484 | 505 | 9 662 | 1 101 | 1 731 |
| Netto finans | 630 | 1 845 | 123 124 | 25 | 4 057 | 1 709 | −445 | −450 | −8 927 | −281 | 1 138 |
| Resultat før skattekostnad | 14 050 | 2 392 | 122 273 | −767 | 3 107 | −90 396 | −7 056 | −13 257 | −28 462 | −17 965 | −28 220 |
| Årsresultat | 14 050 | 2 392 | 122 273 | −767 | 3 107 | −90 225 | −7 056 | −13 257 | −28 462 | −17 965 | −28 220 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 2 392 | 122 273 | −767 | – | −90 225 | −7 056 | −13 257 | −28 462 | −17 965 | 28 220 |
Balanse
| Beløp i 1 000 USD | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 9 | – | – | – | – | – | 150 019 | 148 154 | 131 172 | 122 024 | 108 012 |
| Sum varige driftsmidler | 127 | 74 | 144 | 224 | 108 | – | 24 | 101 | 573 | 991 | 1 566 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 681 | 540 | 4 304 | 92 786 | 196 323 | 126 497 | – | – | 3 366 | 18 276 | 20 189 |
| Sum anleggsmidler | 2 817 | 614 | 4 448 | 93 010 | 196 431 | 126 497 | 150 043 | 148 255 | 135 111 | 141 291 | 129 767 |
| Sum fordringer | 13 242 | 4 282 | 28 | 29 | 85 | 18 843 | 605 | 3 630 | 6 920 | 4 229 | 8 648 |
| Sum investeringer | 0 | 464 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 18 291 | 7 976 | 134 327 | 6 963 | 2 639 | 296 731 | 940 | 4 216 | 31 863 | 20 810 | 44 084 |
| Sum eiendeler | 21 108 | 8 590 | 138 775 | 99 973 | 199 070 | 423 228 | 150 983 | 152 471 | 166 974 | 162 101 | 173 851 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 476 | 2 077 | 124 | 99 534 | 198 855 | 672 792 | 224 322 | 224 555 | 223 353 | 224 969 | 223 606 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 270 | 6 163 | 5 022 | – | – | −251 629 | −165 403 | −158 347 | −121 060 | −92 598 | −74 634 |
| Sum egenkapital | 20 746 | 8 240 | 5 146 | 99 534 | 198 855 | 421 163 | 58 919 | 66 207 | 102 293 | 132 370 | 148 972 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 61 | 3 | – | 150 | 50 | – | 88 389 | 81 711 | 53 920 | 24 000 | 16 200 |
| Sum langsiktig gjeld | 61 | 3 | 0 | 150 | 50 | 0 | 88 389 | 81 711 | 53 920 | 24 000 | 16 200 |
| Sum kortsiktig gjeld | 302 | 347 | 133 628 | 289 | 165 | 2 065 | 3 674 | 4 553 | 10 761 | 5 731 | 8 679 |
| Sum gjeld | 363 | 350 | 133 628 | 439 | 215 | 2 065 | 92 064 | 86 264 | 64 681 | 29 731 | 24 879 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 109 | 8 590 | 138 774 | 99 973 | 199 070 | 423 228 | 150 983 | 152 471 | 166 974 | 162 101 | 173 851 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 88 % | 27,6 % | 74,2 % | 32,6 % | 70 % | 74 % | – | −252,3 % | −279,6 % |
| Resultatmargin | 92 % | 20,7 % | 63,3 % | 9,3 % | 56,8 % | 64,6 % | 470,1 % | −218,7 % | −271,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 60,57 | 25,95 | 176,05 | 2,63 | 5,11 | 6,69 | 329,47 | 14,67 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,04 | 0,01 | 1,11 | 0,95 | 0,87 | 0 | 0,08 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 67,6 % | 4,9 % | 34,2 % | 2,1 % | 23,2 % | 7,6 % | 0,2 % | −23,2 % | −16,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −97,4 % | 85 % | −63,6 % | 349,6 % | 5 580,9 % | −99 % | – | – |
| Arbeidskapital | 18 mill USD | 7,6 mill USD | 138,3 mill USD | 24,2 mill USD | 82,1 mill USD | 51,6 mill USD | 519,6 mill USD | 303,6 mill USD | 8,2 mill USD |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Utenriks sjøfart med gods · OSLO |
Selger du til selskaper som HUNTER GROUP ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.