HOVDEN ALPIN OVERNATTING AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drive overnattingsvirksomhet med tilhørende virksomheter som renhold, vaktmestertjenester ol, samt eiendomsrådgivning og eiendomsutvikling, samt å investere i aksjer, eiendom og annen investeringsvirksomhet av enhver art, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskap med lignende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 38 811 | 38 335 | 37 135 | 20 460 | 4 197 |
| Sum kostnader | 38 827 | 38 794 | 36 795 | 20 337 | 4 229 |
| Driftsresultat | −16 | −459 | 341 | 123 | −32 |
| Sum finansinntekter | 24 | 5 | 0 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 39 | 102 | 54 | 23 | 2 |
| Netto finans | −16 | −97 | −54 | −22 | −2 |
| Resultat før skattekostnad | −31 | −556 | 287 | 101 | −33 |
| Årsresultat | −24 | −434 | 234 | 101 | −33 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −24 | −434 | 234 | 101 | −33 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | −33 |
| Sum overføringer og disponeringer | −24 | −434 | 234 | 101 | 33 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 77 | 70 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 2 408 | 1 957 | 1 182 | 1 252 | 70 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 096 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 2 485 | 2 027 | 2 278 | 1 252 | 70 |
| Sum fordringer | 2 903 | 2 655 | 3 079 | 4 828 | −161 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 5 895 | 7 327 | 4 686 | 7 303 | 1 746 |
| Sum eiendeler | 8 381 | 9 355 | 6 964 | 8 555 | 1 817 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −347 | −323 | 111 | −123 | −224 |
| Sum egenkapital | 753 | 777 | 1 211 | 977 | 876 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 52 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 52 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 628 | 8 577 | 5 700 | 7 578 | 941 |
| Sum gjeld | 7 628 | 8 577 | 5 753 | 7 578 | 941 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 381 | 9 355 | 6 964 | 8 555 | 1 817 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0 % | −1,2 % | 0,9 % | 0,6 % | −0,8 % |
| Resultatmargin | −0,1 % | −1,1 % | 0,6 % | 0,5 % | −0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,77 | 0,85 | 0,82 | 0,96 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 10,13 | 11,03 | 4,75 | 7,75 | 1,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | −3,2 % | −55,8 % | 19,3 % | 10,4 % | −3,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,2 % | 3,2 % | 81,5 % | 387,4 % | – |
| Arbeidskapital | −1,7 mill kr | −1,2 mill kr | −1 mill kr | −274 437 kr | 805 496 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (3)
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · HOVDEN I SETESDAL | 50 ans. |
Drift av hoteller · HOVDEN I SETESDAL | |
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · HOVDEN I SETESDAL |
Selger du til selskaper som HOVDEN ALPIN OVERNATTING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.