HONEYWELL LIFE SAFETY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 341 147 504 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 349 469 733 NOK |
| 2014 | 397 279 515 NOK |
| 2015 | 366 085 078 NOK |
| 2016 | 399 231 690 NOK |
| 2017 | 402 265 413 NOK |
| 2018 | 419 469 612 NOK |
| 2019 | 415 376 752 NOK |
| 2020 | 401 192 514 NOK |
| 2021 | 1 037 074 551 NOK |
| 2022 | 455 561 696 NOK |
| 2023 | 405 413 717 NOK |
| 2024 | 365 601 628 NOK |
| 2025 | 349 088 903 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Utvikling, produksjon og salg av brannsikrings- og andre sikkerhetsprodukter og alt som står i forbindelse med dette, samt å eie andeler i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 349 089 | 365 602 | 405 414 | 455 562 | 1 037 075 | 401 193 | 415 377 | 419 470 | 402 265 | 399 232 | 366 085 | 397 280 | 349 470 | 341 148 |
| Sum kostnader | 330 664 | 386 694 | 423 798 | 396 598 | 345 011 | 365 708 | 362 018 | 361 278 | 362 893 | 327 207 | 356 670 | 388 486 | 325 650 | 319 508 |
| Driftsresultat | 18 425 | −21 093 | −18 384 | 58 963 | 692 064 | 35 485 | 53 359 | 58 191 | 39 373 | 72 025 | 9 415 | 8 794 | 23 819 | 21 639 |
| Sum finansinntekter | 50 745 | 45 010 | 32 906 | 12 482 | 0 | 1 718 | 1 597 | 886 | 458 | 960 | 1 563 | 989 | 1 377 | – |
| Sum finanskostnader | 9 192 | 7 603 | 5 213 | 2 052 | 1 087 | 3 059 | 1 381 | 1 324 | 2 010 | 233 | 2 218 | 1 677 | 2 171 | – |
| Netto finans | 41 553 | – | – | – | – | – | 216 | −438 | −1 553 | 728 | −655 | −688 | −794 | – |
| Resultat før skattekostnad | 59 977 | 16 315 | 9 309 | 69 393 | 690 977 | 34 143 | 53 575 | 57 753 | 37 820 | 72 752 | 8 760 | 8 106 | 23 025 | 21 811 |
| Årsresultat | 46 694 | 12 639 | 7 046 | 53 863 | 538 705 | 26 384 | 41 298 | 43 693 | 28 234 | 53 819 | 4 701 | 6 035 | 16 346 | 15 603 |
| Sum overføringer og disponeringer | 46 694 | – | – | – | – | – | 41 298 | −43 693 | 28 234 | 53 819 | 4 701 | 6 035 | 16 346 | 15 603 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | 0 | −107 577 | 2 605 | 2 613 | 3 608 | 4 439 | 4 950 | 11 790 | 15 431 | 18 180 | 27 926 |
| Sum varige driftsmidler | 447 | 1 078 | 1 710 | 2 361 | 3 161 | 346 | 361 | 375 | 112 | 20 | 49 | 79 | 307 | 732 |
| Sum anleggsmidler | 447 | 1 078 | 1 710 | 2 361 | −104 416 | 14 808 | 2 974 | 3 983 | 4 551 | 4 969 | 11 840 | 15 510 | 18 487 | 28 659 |
| Sum fordringer | 1 110 704 | – | – | – | – | – | 57 756 | 334 169 | 63 407 | 53 621 | 217 461 | 211 719 | 184 981 | 116 726 |
| Sum omløpsmidler | 1 126 074 | 1 099 995 | 1 075 632 | 1 192 696 | 1 117 179 | 413 703 | 396 759 | 349 539 | 313 902 | 281 463 | 237 820 | 234 756 | 207 936 | 137 859 |
| Sum eiendeler | 1 126 521 | 1 101 073 | 1 077 342 | 1 195 057 | 1 012 763 | 428 512 | 399 733 | 353 522 | 318 453 | 286 432 | 249 659 | 250 266 | 226 422 | 166 518 |
| Sum innskutt egenkapital | 77 236 | – | – | – | – | – | 77 236 | 77 236 | 77 236 | 77 236 | 77 236 | 77 236 | 77 236 | 77 236 |
| Sum opptjent egenkapital | 914 907 | – | – | – | – | – | 229 575 | 188 277 | 144 584 | 116 350 | 62 532 | 57 831 | 51 796 | 11 883 |
| Sum egenkapital | 992 143 | 945 449 | 932 810 | 925 763 | 871 900 | 333 195 | 306 810 | 265 513 | 221 820 | 193 586 | 139 767 | 135 067 | 129 031 | 89 118 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 44 419 | – | – | – | – | – | 3 129 | 3 711 | 3 387 | 1 097 | 18 120 | 15 880 | 14 801 | 10 816 |
| Sum langsiktig gjeld | 44 419 | – | 69 337 | 86 084 | – | 2 341 | 3 129 | 3 711 | 3 387 | 1 097 | 18 120 | 15 880 | 14 801 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 89 959 | 100 158 | 75 195 | 183 210 | 139 893 | 92 976 | 89 793 | 84 299 | 93 246 | 91 749 | 91 772 | 99 319 | 82 590 | 66 583 |
| Sum gjeld | 134 378 | 155 625 | 144 532 | 269 294 | 140 863 | 95 317 | 92 923 | 88 010 | 96 633 | 92 846 | 109 892 | 115 199 | 97 391 | 77 400 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 126 521 | 1 101 073 | 1 077 342 | 1 195 057 | 1 012 763 | 428 512 | 399 733 | 353 522 | 318 453 | 286 432 | 249 659 | 250 266 | 226 422 | 166 518 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 56 977 | −145 465 | 70 539 | 673 818 | 17 992 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | 20 | −28 | −3 319 | −3 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −48 176 | 143 581 | −72 957 | −1 013 939 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 8 801 | −1 865 | −2 446 | −343 439 | 17 990 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 7 082 | −1 719 | 145 | 2 591 | 346 030 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | −5,8 % | −4,5 % | 12,9 % | 66,7 % | 8,8 % | 12,9 % | 13,9 % | 9,8 % | 18 % | 2,6 % | 2,2 % | 6,8 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 13,4 % | 3,5 % | 1,7 % | 11,8 % | 51,9 % | 6,6 % | 9,9 % | 10,4 % | 7 % | 13,5 % | 1,3 % | 1,5 % | 4,7 % | 4,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 12,52 | 10,98 | 14,3 | 6,51 | 7,99 | 4,45 | 4,42 | 4,15 | 3,37 | 3,07 | 2,59 | 2,36 | 2,52 | 2,07 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 0,16 | 0,15 | 0,29 | 0,16 | 0,29 | 0,3 | 0,33 | 0,44 | 0,48 | 0,79 | 0,85 | 0,75 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 1,3 % | 0,8 % | 5,8 % | 61,8 % | 7,9 % | 13,5 % | 16,5 % | 12,7 % | 27,8 % | 3,4 % | 4,5 % | 12,7 % | 17,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4,5 % | −9,8 % | −11 % | −56,1 % | 158,5 % | −3,4 % | −1 % | 4,3 % | 0,8 % | 9,1 % | −7,9 % | 13,7 % | – | – |
| Arbeidskapital | 1 mrd kr | 999,8 mill kr | 1 mrd kr | 1 mrd kr | 977,3 mill kr | 320,7 mill kr | 307 mill kr | 265,2 mill kr | 220,7 mill kr | 189,7 mill kr | 146 mill kr | 135,4 mill kr | 125,3 mill kr | 71,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (3)
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · ASKER | 81 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · BLOMSTERDALEN | 14 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · TRONDHEIM | 8 ans. |
Selger du til selskaper som HONEYWELL LIFE SAFETY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.