HØNEFOSS SPECSAVERS AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Handel med optiske varer samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2026 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 17 323 | 17 516 | 19 028 | 13 564 | 11 963 | 12 073 | 12 375 | 11 259 | 10 195 | 9 645 | 7 989 | 8 225 | 8 393 |
| Sum kostnader | 16 073 | 15 975 | 17 472 | 12 845 | 10 860 | 11 261 | 10 869 | 9 823 | 9 219 | 7 966 | 7 093 | 7 413 | 7 185 |
| Driftsresultat | 1 250 | 1 541 | 1 556 | 719 | 1 104 | 812 | 1 506 | 1 436 | 976 | 1 679 | 897 | 812 | 1 208 |
| Sum finansinntekter | 7 | 22 | 19 | 17 | 29 | 26 | 28 | 20 | 18 | 45 | 37 | – | – |
| Sum finanskostnader | 51 | 37 | 0 | 0 | 0 | −0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | – | – |
| Netto finans | −44 | −16 | 19 | 17 | 29 | 26 | 27 | 19 | 18 | 44 | 37 | 225 | 67 |
| Resultat før skattekostnad | 1 206 | 1 525 | 1 575 | 736 | 1 133 | 838 | 1 534 | 1 456 | 994 | 1 724 | 933 | 1 038 | 1 276 |
| Årsresultat | 910 | 1 208 | 1 210 | 575 | 885 | 631 | 1 180 | 1 106 | 746 | 1 258 | 671 | 845 | 913 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | 1 180 | 1 106 | 746 | 1 258 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 208 | 1 210 | 575 | 885 | 631 | 1 180 | 1 106 | 746 | 1 258 | 671 | 845 | 913 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2026 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | – | – | – | – | 14 | 16 | 17 | 37 | 42 | 44 | 50 |
| Sum varige driftsmidler | 1 174 | 2 150 | 292 | 476 | 366 | 343 | 143 | 260 | 439 | 549 | 680 | 218 | 347 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 101 |
| Sum anleggsmidler | 1 174 | 2 150 | 292 | 476 | 366 | 343 | 157 | 276 | 457 | 586 | 722 | 262 | 498 |
| Sum fordringer | 447 | 633 | 392 | 131 | 86 | 65 | 37 | 24 | 12 | 109 | 109 | 245 | 220 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 3 668 | 4 143 | 4 648 | 2 843 | 3 163 | 2 611 | 3 392 | 3 130 | 2 339 | 2 746 | 2 205 | 2 139 | 4 015 |
| Sum eiendeler | 4 843 | 6 293 | 4 940 | 3 319 | 3 529 | 2 954 | 3 549 | 3 406 | 2 796 | 3 331 | 2 927 | 2 401 | 4 513 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 599 | 2 159 | 1 641 | 361 | 886 | 801 | 670 | 590 | 584 | 565 | 507 | 506 | 361 |
| Sum egenkapital | 629 | 2 189 | 1 671 | 461 | 986 | 901 | 770 | 690 | 684 | 665 | 607 | 606 | 461 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 541 | 912 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 912 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 672 | 3 192 | 3 269 | 2 858 | 2 543 | 2 053 | 2 779 | 2 716 | 2 111 | 2 666 | 2 320 | 1 794 | 4 052 |
| Sum gjeld | 4 213 | 4 104 | 3 269 | 2 858 | 2 543 | 2 053 | 2 779 | 2 716 | 2 111 | 2 666 | 2 320 | 1 794 | 4 052 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 843 | 6 293 | 4 940 | 3 319 | 3 529 | 2 954 | 3 549 | 3 406 | 2 796 | 3 331 | 2 927 | 2 401 | 4 513 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2026 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,2 % | 8,8 % | 8,2 % | 5,3 % | 9,2 % | 6,7 % | 12,2 % | 12,8 % | 9,6 % | 17,4 % | 11,2 % | 9,9 % | 14,4 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 6,9 % | 6,4 % | 4,2 % | 7,4 % | 5,2 % | 9,5 % | 9,8 % | 7,3 % | 13 % | 8,4 % | 10,3 % | 10,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1 | 1,3 | 1,42 | 0,99 | 1,24 | 1,27 | 1,22 | 1,15 | 1,11 | 1,03 | 0,95 | 1,19 | 0,99 |
| Gjeldsgrad | 6,69 | 1,88 | 1,96 | 6,2 | 2,58 | 2,28 | 3,61 | 3,93 | 3,08 | 4,01 | 3,82 | 2,96 | 8,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 144,6 % | 55,2 % | 72,4 % | 124,8 % | 89,8 % | 70 % | 153,2 % | 160,2 % | 108,9 % | 189,2 % | 110,5 % | 139,5 % | 198,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −7,9 % | – | 13,4 % | −0,9 % | −2,4 % | 9,9 % | 10,4 % | – | 20,7 % | −2,9 % | −2 % | – |
| Arbeidskapital | −4 121 kr | 951 315 kr | 1,4 mill kr | −14 573 kr | 620 002 kr | 557 623 kr | 613 401 kr | 414 070 kr | 227 925 kr | 79 313 kr | −114 816 kr | 344 617 kr | −36 906 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · HØNEFOSS | 14 ans. |
Selger du til selskaper som HØNEFOSS SPECSAVERS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.