HEPSØFJORD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 1 847 744 NOK |
| 2015 | 580 350 NOK |
| 2016 | 1 488 318 NOK |
| 2017 | 1 499 999 NOK |
| 2018 | 1 363 659 NOK |
| 2019 | 7 080 386 NOK |
| 2020 | 4 281 988 NOK |
| 2021 | 973 742 NOK |
| 2022 | 4 791 377 NOK |
| 2023 | 3 435 311 NOK |
| 2024 | 1 599 514 NOK |
| 2025 | 7 110 768 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Kystfiske samt drive med servicearbeid for oppdrettsnæringen. Selskapet kan engasjere seg i annen virksomhet eller ved aksjekjøp.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 7 111 | 1 600 | 3 435 | 4 791 | 974 | 4 282 | 7 080 | 1 364 | 1 500 | 1 488 | 580 | 1 848 |
| Sum kostnader | 546 | 1 434 | 3 501 | 1 795 | 1 208 | 1 875 | 1 895 | 1 340 | 1 401 | 1 161 | 975 | 836 |
| Driftsresultat | 6 564 | 166 | −66 | 2 996 | −234 | 2 407 | 5 186 | 23 | 99 | 328 | −395 | 1 012 |
| Sum finansinntekter | 583 | 139 | 46 | 10 | 6 | 6 | 26 | 10 | 11 | 9 | 13 | 6 |
| Sum finanskostnader | 0 | 1 | 151 | 144 | 99 | 167 | 106 | 73 | 78 | 91 | 124 | 184 |
| Netto finans | 583 | 138 | −106 | −134 | −93 | −162 | −80 | −63 | −67 | −81 | −111 | −178 |
| Resultat før skattekostnad | 7 147 | 304 | −171 | 2 862 | −327 | 2 245 | 5 106 | −40 | 32 | 246 | −506 | 834 |
| Årsresultat | 5 600 | 234 | −146 | 2 218 | −225 | 1 745 | 3 485 | −34 | −14 | 192 | −376 | 609 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 234 | −146 | 2 218 | −225 | 1 745 | 3 485 | −34 | −14 | 192 | −376 | 609 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 3 565 | 3 565 | 9 065 | 9 065 | 9 065 | 10 065 | 4 626 | 4 580 | 4 595 | 2 650 | 1 000 |
| Sum varige driftsmidler | 37 | 6 991 | 7 595 | 8 441 | 5 785 | 6 071 | 6 528 | 2 035 | 2 627 | 3 104 | 3 469 | 4 031 |
| Sum anleggsmidler | 37 | 10 556 | 11 160 | 17 506 | 14 850 | 15 136 | 16 593 | 6 661 | 7 207 | 7 700 | 6 118 | 5 031 |
| Sum fordringer | 4 569 | 50 | 40 | 192 | 164 | 169 | 56 | 51 | 3 | 15 | 29 | 243 |
| Sum investeringer | 5 124 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 16 456 | 3 156 | 2 653 | 470 | 872 | 1 838 | 845 | 1 577 | 1 096 | 903 | 508 | 1 238 |
| Sum eiendeler | 16 493 | 13 712 | 13 814 | 17 976 | 15 722 | 16 974 | 17 439 | 8 238 | 8 303 | 8 602 | 6 626 | 6 269 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 688 | 7 688 | 7 454 | 7 600 | 5 381 | 5 606 | 3 861 | 376 | 410 | 424 | 233 | 609 |
| Sum egenkapital | 13 688 | 8 688 | 8 454 | 8 600 | 6 381 | 6 606 | 4 861 | 1 376 | 1 410 | 1 424 | 1 233 | 1 609 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 200 | 1 227 | 1 378 | 1 740 | 1 368 | 1 546 | 1 375 | – | – | – | – | 45 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 3 375 | 3 400 | 7 275 | 7 775 | 8 275 | 10 775 | 6 292 | 6 639 | 6 939 | 5 272 | 4 275 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 4 602 | 4 778 | 9 015 | 9 143 | 9 821 | 12 150 | 6 292 | 6 639 | 6 939 | 5 272 | 4 320 |
| Sum kortsiktig gjeld | 605 | 422 | 582 | 361 | 197 | 547 | 428 | 570 | 254 | 239 | 122 | 340 |
| Sum gjeld | 2 805 | 5 024 | 5 360 | 9 376 | 9 340 | 10 368 | 12 577 | 6 861 | 6 893 | 7 178 | 5 394 | 4 660 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 493 | 13 712 | 13 814 | 17 976 | 15 722 | 16 974 | 17 439 | 8 238 | 8 303 | 8 602 | 6 626 | 6 269 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 92,3 % | 10,4 % | −1,9 % | 62,5 % | −24,1 % | 56,2 % | 73,2 % | 1,7 % | 6,6 % | 22 % | −68 % | 54,8 % |
| Resultatmargin | 78,8 % | 14,6 % | −4,2 % | 46,3 % | −23,1 % | 40,8 % | 49,2 % | −2,5 % | −0,9 % | 12,9 % | −64,9 % | 33 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 27,2 | 7,48 | 4,56 | 1,3 | 4,42 | 3,36 | 1,98 | 2,77 | 4,32 | 3,77 | 4,18 | 3,64 |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,58 | 0,63 | 1,09 | 1,46 | 1,57 | 2,59 | 4,99 | 4,89 | 5,04 | 4,38 | 2,9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 40,9 % | 2,7 % | −1,7 % | 25,8 % | −3,5 % | 26,4 % | 71,7 % | −2,5 % | −1 % | 13,5 % | −30,5 % | 37,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 344,6 % | −53,4 % | −28,3 % | 392,1 % | −77,3 % | −39,5 % | 419,2 % | −9,1 % | 0,8 % | 156,5 % | −68,6 % | – |
| Arbeidskapital | 15,9 mill kr | 2,7 mill kr | 2,1 mill kr | 108 640 kr | 674 837 kr | 1,3 mill kr | 417 825 kr | 1 mill kr | 842 435 kr | 663 423 kr | 386 329 kr | 897 468 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Fiske og fangst i sjø · ROAN |
Selger du til selskaper som HEPSØFJORD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.