HELSESERVICE ENGROS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 79 023 584 NOK |
| 2012 | 81 826 972 NOK |
| 2013 | 83 855 365 NOK |
| 2014 | 99 495 707 NOK |
| 2015 | 118 145 586 NOK |
| 2016 | 128 809 390 NOK |
| 2017 | 153 378 477 NOK |
| 2018 | 157 445 461 NOK |
| 2019 | 160 816 999 NOK |
| 2020 | 267 466 023 NOK |
| 2021 | 244 602 026 NOK |
| 2022 | 209 539 150 NOK |
| 2023 | 210 822 015 NOK |
| 2024 | 225 197 740 NOK |
| 2025 | 215 320 162 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Grossistvirksomhet innen helsesektoren, samt deltakelse i andre virksomheter.
Kunngjøringer4
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 215 320 | 225 198 | 210 822 | 209 539 | 244 602 | 267 466 | 160 817 | 157 445 | 153 378 | 128 809 | 118 146 | 99 496 | 83 855 | 81 827 | 79 024 |
| Sum kostnader | 201 585 | 207 165 | 192 109 | 177 964 | 192 566 | 203 250 | 137 000 | 129 820 | 127 158 | 109 949 | 103 236 | 88 456 | 77 016 | 75 901 | 72 821 |
| Driftsresultat | 13 736 | 18 033 | 18 713 | 31 575 | 52 036 | 64 216 | 23 817 | 27 626 | 26 220 | 18 860 | 14 910 | 11 039 | 6 839 | 5 926 | 6 203 |
| Sum finansinntekter | 480 | 1 059 | 1 022 | 131 | 550 | 1 462 | 250 | 192 | 321 | 283 | 485 | 396 | 254 | 161 | – |
| Sum finanskostnader | 448 | 152 | 221 | 276 | 612 | 3 042 | 208 | 131 | 275 | 99 | 343 | 164 | 94 | 117 | – |
| Netto finans | 33 | – | – | – | – | – | 42 | 61 | 47 | 184 | 142 | 233 | 161 | 44 | 61 |
| Resultat før skattekostnad | 13 768 | 18 939 | 19 514 | 31 430 | 51 974 | 62 635 | 23 859 | 27 687 | 26 267 | 19 044 | 15 051 | 11 272 | 7 000 | 5 970 | 6 264 |
| Årsresultat | 10 738 | 14 767 | 15 231 | 24 515 | 40 540 | 48 855 | 18 610 | 21 305 | 19 941 | 14 267 | 10 909 | 8 227 | 5 034 | 4 297 | 4 511 |
| Totalresultat | 10 738 | – | – | – | – | – | 18 610 | 21 305 | 19 941 | 14 267 | 10 909 | 8 227 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 738 | – | – | – | – | – | 18 610 | 21 305 | 19 941 | 14 267 | 10 909 | 8 227 | 5 034 | 4 297 | 4 511 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 231 | 758 | 920 | 854 | 366 | 381 | 372 | 302 | 354 | 359 | 462 | 270 | 142 | 44 | 39 |
| Sum varige driftsmidler | 4 199 | 4 193 | 3 507 | 2 491 | 2 978 | 2 096 | 2 496 | 2 197 | 1 485 | 1 596 | 1 023 | 918 | 1 862 | 2 737 | 2 979 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 340 | 1 334 | 1 305 | 5 066 | 1 305 | 1 061 | 1 061 | 816 | 441 | 487 | 552 | 574 | 662 | 662 | 438 |
| Sum anleggsmidler | 5 771 | 6 285 | 5 731 | 8 411 | 4 648 | 3 537 | 3 928 | 3 315 | 2 280 | 2 442 | 2 037 | 1 762 | 2 666 | 3 442 | 3 456 |
| Sum fordringer | 24 697 | – | – | – | – | – | 22 929 | 21 910 | 22 756 | 18 531 | 16 394 | 14 128 | 8 969 | 12 431 | 13 098 |
| Sum omløpsmidler | 78 390 | 84 063 | 83 444 | 97 569 | 105 020 | 109 025 | 60 728 | 61 808 | 66 042 | 51 736 | 46 254 | 43 632 | 31 052 | 27 312 | 24 629 |
| Sum eiendeler | 84 160 | 90 349 | 89 175 | 105 980 | 109 668 | 112 563 | 64 656 | 65 123 | 68 322 | 54 178 | 48 291 | 45 394 | 33 718 | 30 754 | 28 085 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 459 | – | – | – | – | – | 1 459 | 1 459 | 1 459 | 1 459 | 1 459 | 1 459 | 1 459 | 1 459 | 1 459 |
| Sum opptjent egenkapital | 43 253 | – | – | – | – | – | 9 272 | 10 120 | 12 268 | 15 035 | 12 768 | 14 339 | 18 112 | 14 577 | 10 280 |
| Sum egenkapital | 44 712 | 43 806 | 41 204 | 28 427 | 34 090 | 10 732 | 10 731 | 11 579 | 13 727 | 16 494 | 14 227 | 15 798 | 19 571 | 16 036 | 11 740 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 510 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 39 449 | 46 543 | 47 971 | 77 553 | 75 578 | 101 831 | 53 924 | 53 544 | 54 595 | 37 684 | 34 064 | 29 596 | 14 147 | 14 717 | 15 836 |
| Sum gjeld | 39 449 | 46 543 | 47 971 | 77 553 | 75 578 | 101 831 | 53 924 | 53 544 | 54 595 | 37 684 | 34 064 | 29 596 | 14 147 | 14 717 | 16 345 |
| Sum egenkapital og gjeld | 84 160 | 90 349 | 89 175 | 105 980 | 109 668 | 112 563 | 64 656 | 65 123 | 68 322 | 54 178 | 48 291 | 45 394 | 33 718 | 30 754 | 28 085 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 6 838 | – | 21 959 | 30 823 | 36 875 | 45 946 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −1 407 | – | 1 016 | −1 406 | −1 875 | −86 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −13 349 | – | 31 228 | −20 257 | −49 163 | −20 721 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −7 918 | – | 10 285 | 9 161 | −14 163 | 25 140 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 22 582 | – | 26 502 | 36 787 | 27 627 | 41 790 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,4 % | 8 % | 8,9 % | 15,1 % | 21,3 % | 24 % | 14,8 % | 17,5 % | 17,1 % | 14,6 % | 12,6 % | 11,1 % | 8,2 % | 7,2 % | 7,9 % |
| Resultatmargin | 5 % | 6,6 % | 7,2 % | 11,7 % | 16,6 % | 18,3 % | 11,6 % | 13,5 % | 13 % | 11,1 % | 9,2 % | 8,3 % | 6 % | 5,3 % | 5,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,99 | 1,81 | 1,74 | 1,26 | 1,39 | 1,07 | 1,13 | 1,15 | 1,21 | 1,37 | 1,36 | 1,47 | 2,2 | 1,86 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 0,88 | 1,06 | 1,16 | 2,73 | 2,22 | 9,49 | 5,02 | 4,62 | 3,98 | 2,28 | 2,39 | 1,87 | 0,72 | 0,92 | 1,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24 % | 33,7 % | 37 % | 86,2 % | 118,9 % | 455,2 % | 173,4 % | 184 % | 145,3 % | 86,5 % | 76,7 % | 52,1 % | 25,7 % | 26,8 % | 38,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4,4 % | 6,8 % | 0,6 % | −14,3 % | −8,5 % | 66,3 % | 2,1 % | 2,7 % | 19,1 % | 9 % | 18,7 % | 18,7 % | 2,5 % | 3,5 % | – |
| Arbeidskapital | 38,9 mill kr | 37,5 mill kr | 35,5 mill kr | 20 mill kr | 29,4 mill kr | 7,2 mill kr | 6,8 mill kr | 8,3 mill kr | 11,4 mill kr | 14,1 mill kr | 12,2 mill kr | 14 mill kr | 16,9 mill kr | 12,6 mill kr | 8,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (5)
Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · BODØ | |
Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · STOKMARKNES | |
Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · KIRKENES | |
Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · STOKMARKNES | 40 ans. |
Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · TROMSØ |
Selger du til selskaper som HELSESERVICE ENGROS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.