HELNOR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 28 315 545 NOK |
| 2012 | 27 523 663 NOK |
| 2013 | 30 673 760 NOK |
| 2014 | 32 434 568 NOK |
| 2015 | 32 290 612 NOK |
| 2016 | 41 970 980 NOK |
| 2017 | 43 605 330 NOK |
| 2018 | 44 680 203 NOK |
| 2019 | 44 302 190 NOK |
| 2020 | 48 502 803 NOK |
| 2021 | 57 789 688 NOK |
| 2022 | 61 271 754 NOK |
| 2023 | 63 442 354 NOK |
| 2024 | 61 146 010 NOK |
| 2025 | 64 805 629 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Produksjon og handel. Selskapet kan ved aksje- tegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 64 806 | 61 146 | 63 442 | 61 272 | 57 790 | 48 503 | 44 302 | 44 680 | 43 605 | 41 971 | 32 291 | 32 435 | 30 674 | 27 524 | 28 316 |
| Sum kostnader | 60 688 | 57 186 | 55 819 | 53 134 | 53 372 | 44 968 | 42 494 | 44 000 | 39 121 | 37 454 | 29 095 | 29 113 | 27 236 | 25 072 | 24 853 |
| Driftsresultat | 4 118 | 3 960 | 7 623 | 8 138 | 4 417 | 3 534 | 1 808 | 680 | 4 484 | 4 517 | 3 196 | 3 322 | 3 438 | 2 452 | 3 463 |
| Sum finansinntekter | 142 | 623 | 685 | 257 | 259 | 621 | 215 | 148 | 209 | 248 | 246 | 281 | 175 | 155 | – |
| Sum finanskostnader | 226 | 444 | 575 | 478 | 415 | 481 | 241 | 152 | 216 | 126 | 127 | 148 | 234 | 86 | – |
| Netto finans | −83 | 179 | 109 | −220 | −156 | 140 | −26 | −4 | −7 | 122 | 119 | 133 | −60 | 68 | 522 |
| Resultat før skattekostnad | 4 034 | 4 140 | 7 733 | 7 917 | 4 262 | 3 674 | 1 782 | 676 | 4 477 | 4 639 | 3 315 | 3 454 | 3 378 | 2 520 | 3 985 |
| Årsresultat | 3 143 | 3 206 | 6 004 | 6 158 | 3 311 | 2 855 | 1 376 | 509 | 3 385 | 3 487 | 2 454 | 2 540 | 2 429 | 2 030 | 2 879 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 143 | 3 206 | 6 004 | 6 158 | 3 311 | 2 855 | 1 376 | 509 | 3 385 | 3 487 | 2 454 | 2 540 | 2 429 | 2 030 | 2 879 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 164 | 177 | 146 | 126 | 82 | 26 | 28 | – | 1 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 883 | 3 319 | 3 498 | 3 114 | 3 082 | 3 513 | 2 661 | 2 614 | 1 536 | 1 062 | 342 | 266 | 298 | 297 | 371 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 747 | 1 433 | 1 433 | 1 323 | 1 433 | 1 433 | 1 133 | 192 | 212 |
| Sum anleggsmidler | 3 046 | 3 497 | 3 644 | 3 240 | 3 163 | 3 539 | 3 436 | 4 047 | 2 969 | 2 385 | 1 775 | 1 699 | 1 431 | 489 | 584 |
| Sum fordringer | 8 061 | 7 529 | 9 351 | 6 741 | 5 270 | 6 350 | 4 639 | 8 191 | 9 277 | 6 177 | 6 163 | 3 242 | 3 186 | 3 294 | 3 969 |
| Sum omløpsmidler | 30 491 | 27 172 | 39 765 | 36 448 | 28 357 | 27 978 | 21 952 | 22 906 | 24 075 | 20 666 | 19 831 | 17 656 | 15 809 | 15 075 | 17 665 |
| Sum eiendeler | 33 537 | 30 669 | 43 409 | 39 688 | 31 521 | 31 517 | 25 389 | 26 953 | 27 045 | 23 051 | 21 606 | 19 354 | 17 240 | 15 564 | 18 249 |
| Sum innskutt egenkapital | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 113 | 22 970 | 31 764 | 28 011 | 23 464 | 21 328 | 19 495 | 19 651 | 19 713 | 17 129 | 15 275 | 13 262 | 12 073 | 10 816 | 9 560 |
| Sum egenkapital | 25 563 | 23 420 | 32 214 | 28 461 | 23 914 | 21 778 | 19 945 | 20 101 | 20 163 | 17 579 | 15 725 | 13 712 | 12 523 | 11 266 | 10 010 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 18 | 23 | 23 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 318 | 448 | 1 193 | 1 479 | 1 251 | 1 238 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 318 | 448 | 1 193 | 1 479 | 1 251 | 1 238 | 0 | 18 | 23 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 656 | 6 800 | 10 002 | 9 749 | 6 355 | 8 501 | 5 444 | 6 833 | 6 859 | 5 449 | 5 880 | 5 642 | 4 716 | 4 299 | 8 238 |
| Sum gjeld | 7 974 | 7 249 | 11 195 | 11 228 | 7 606 | 9 739 | 5 444 | 6 852 | 6 882 | 5 472 | 5 880 | 5 642 | 4 716 | 4 299 | 8 238 |
| Sum egenkapital og gjeld | 33 537 | 30 669 | 43 409 | 39 688 | 31 521 | 31 517 | 25 389 | 26 953 | 27 045 | 23 051 | 21 606 | 19 354 | 17 240 | 15 564 | 18 249 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,4 % | 6,5 % | 12 % | 13,3 % | 7,6 % | 7,3 % | 4,1 % | 1,5 % | 10,3 % | 10,8 % | 9,9 % | 10,2 % | 11,2 % | 8,9 % | 12,2 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 5,2 % | 9,5 % | 10,1 % | 5,7 % | 5,9 % | 3,1 % | 1,1 % | 7,8 % | 8,3 % | 7,6 % | 7,8 % | 7,9 % | 7,4 % | 10,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,98 | 4 | 3,98 | 3,74 | 4,46 | 3,29 | 4,03 | 3,35 | 3,51 | 3,79 | 3,37 | 3,13 | 3,35 | 3,51 | 2,14 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 0,31 | 0,35 | 0,39 | 0,32 | 0,45 | 0,27 | 0,34 | 0,34 | 0,31 | 0,37 | 0,41 | 0,38 | 0,38 | 0,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,3 % | 13,7 % | 18,6 % | 21,6 % | 13,9 % | 13,1 % | 6,9 % | 2,5 % | 16,8 % | 19,8 % | 15,6 % | 18,5 % | 19,4 % | 18 % | 28,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6 % | −3,6 % | 3,5 % | 6 % | 19,1 % | 9,5 % | −0,8 % | 2,5 % | 3,9 % | 30 % | −0,4 % | 5,7 % | 11,4 % | −2,8 % | – |
| Arbeidskapital | 22,8 mill kr | 20,4 mill kr | 29,8 mill kr | 26,7 mill kr | 22 mill kr | 19,5 mill kr | 16,5 mill kr | 16,1 mill kr | 17,2 mill kr | 15,2 mill kr | 14 mill kr | 12 mill kr | 11,1 mill kr | 10,8 mill kr | 9,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted · RUDSHØGDA | 20 ans. |
Selger du til selskaper som HELNOR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.