HAUGESUND PARKERING DRIFT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 8 850 041 NOK |
| 2012 | 9 090 368 NOK |
| 2013 | 9 978 881 NOK |
| 2014 | 11 038 238 NOK |
| 2015 | 12 390 384 NOK |
| 2016 | 11 366 099 NOK |
| 2017 | 11 973 595 NOK |
| 2018 | 12 549 041 NOK |
| 2019 | 12 231 156 NOK |
| 2020 | 11 975 765 NOK |
| 2021 | 16 375 206 NOK |
| 2022 | 21 051 780 NOK |
| 2023 | 23 881 870 NOK |
| 2024 | 28 176 086 NOK |
| 2025 | 35 051 269 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Forestå all avgiftsbelagt parkering på offentlig vei, og forestå håndheving av parkeringsbestemmelsene og annen trafikkhåndheving som er delegert til Haugesund kommune med hjemmel i Vegtrafikkloven. Selskapet kan engasjere seg i tiltak som har betydning for parkeringssituasjonen og beslektede tiltak i kommunene. Selskapet har som mål å utøve sin virksomeht på en måte som fremmer trafikksikkerhet, tilgjengelighet og trafikkmiljø i tråd med kommunens overordnede mål for byutvikling. Selskapet kan også engasjere seg i slike oppgaver utenfor Haugesund.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 28 176 | 23 882 | 21 052 | 16 375 | 11 976 | 12 231 | 12 549 | 11 974 | 11 366 | 12 390 | 11 038 | 9 979 | 9 090 | 8 850 |
| Sum kostnader | 19 136 | 17 601 | 16 359 | 14 337 | 12 427 | 11 614 | 10 687 | 9 474 | 9 550 | 10 542 | 9 784 | 8 832 | 8 548 | 7 361 |
| Driftsresultat | 9 040 | 6 281 | 4 693 | 2 038 | −452 | 617 | 1 862 | 2 500 | 1 816 | 1 848 | 1 255 | 1 146 | 543 | 1 489 |
| Sum finansinntekter | 1 721 | 1 239 | 541 | 116 | 148 | 437 | 432 | 394 | 396 | 380 | 392 | 327 | 319 | – |
| Sum finanskostnader | 651 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | – | 0 | – |
| Netto finans | 1 070 | 1 231 | 539 | 116 | 148 | 436 | 431 | 394 | 395 | 379 | 389 | 327 | 318 | 120 |
| Resultat før skattekostnad | 10 110 | 7 512 | 5 233 | 2 154 | −303 | 1 053 | 2 293 | 2 894 | 2 211 | 2 227 | 1 644 | 1 474 | 861 | 1 609 |
| Årsresultat | 7 882 | 5 858 | 4 082 | 1 679 | −236 | 820 | 1 764 | 2 197 | 1 654 | 1 622 | 1 196 | 1 057 | 617 | 1 128 |
| Totalresultat | 7 882 | 5 858 | 4 082 | 1 679 | −236 | 820 | 1 764 | 2 197 | 1 654 | 1 622 | 1 196 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 882 | 5 858 | 4 082 | 1 679 | −236 | 820 | 1 764 | 2 197 | 1 654 | 1 622 | 1 196 | 1 057 | 617 | 1 128 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 496 | 496 | 4 | 34 | 23 | 14 | 31 | 30 | 31 | 32 | 35 | 36 | 37 | 36 |
| Sum varige driftsmidler | 19 826 | 2 883 | 2 564 | 1 104 | 591 | 781 | 335 | 419 | 337 | 355 | 444 | 555 | 388 | 485 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 554 | 1 238 | 537 | 486 | 437 | 377 | 332 | 298 | 260 | 229 | 209 | 121 | 121 | 112 |
| Sum anleggsmidler | 21 876 | 4 617 | 3 105 | 1 623 | 1 050 | 1 172 | 698 | 747 | 629 | 616 | 688 | 712 | 546 | 633 |
| Sum fordringer | 5 979 | 2 828 | 2 456 | 1 287 | 991 | 836 | 1 021 | 1 113 | 748 | 601 | 774 | 582 | 786 | – |
| Sum omløpsmidler | 46 494 | 35 200 | 29 336 | 23 460 | 21 341 | 20 934 | 25 389 | 22 437 | 20 392 | 18 994 | 16 232 | 13 927 | 11 723 | 10 172 |
| Sum eiendeler | 68 370 | 39 816 | 32 441 | 25 083 | 22 391 | 22 106 | 26 087 | 23 185 | 21 020 | 19 610 | 16 920 | 14 638 | 12 269 | 10 806 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 704 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 38 658 | 19 811 | 13 953 | 9 871 | 8 192 | 8 428 | 9 337 | 8 573 | 7 376 | 8 222 | 6 600 | 5 404 | 4 347 | 3 794 |
| Sum egenkapital | 48 363 | 20 011 | 14 153 | 10 071 | 8 392 | 8 628 | 9 537 | 8 773 | 7 576 | 8 422 | 6 800 | 5 604 | 4 547 | 3 994 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 197 | 12 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 12 721 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 286 | 19 793 | 18 288 | 15 012 | 13 999 | 13 478 | 16 550 | 14 412 | 13 444 | 11 188 | 10 120 | 9 034 | 7 722 | 6 812 |
| Sum gjeld | 20 007 | 19 806 | 18 288 | 15 012 | 13 999 | 13 478 | 16 550 | 14 412 | 13 444 | 11 188 | 10 120 | 9 034 | 7 722 | 6 812 |
| Sum egenkapital og gjeld | 68 370 | 39 816 | 32 441 | 25 083 | 22 391 | 22 106 | 26 087 | 23 185 | 21 020 | 19 610 | 16 920 | 14 638 | 12 269 | 10 806 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 32,1 % | 26,3 % | 22,3 % | 12,5 % | −3,8 % | 5 % | 14,8 % | 20,9 % | 16 % | 14,9 % | 11,4 % | 11,5 % | 6 % | 16,8 % |
| Resultatmargin | 28 % | 24,5 % | 19,4 % | 10,3 % | −2 % | 6,7 % | 14,1 % | 18,4 % | 14,5 % | 13,1 % | 10,8 % | 10,6 % | 6,8 % | 12,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 6,38 | 1,78 | 1,6 | 1,56 | 1,52 | 1,55 | 1,53 | 1,56 | 1,52 | 1,7 | 1,6 | 1,54 | 1,52 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 0,41 | 0,99 | 1,29 | 1,49 | 1,67 | 1,56 | 1,74 | 1,64 | 1,77 | 1,33 | 1,49 | 1,61 | 1,7 | 1,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,3 % | 29,3 % | 28,8 % | 16,7 % | −2,8 % | 9,5 % | 18,5 % | 25 % | 21,8 % | 19,3 % | 17,6 % | 18,9 % | 13,6 % | 28,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 18 % | 13,4 % | 28,6 % | 36,7 % | −2,1 % | −2,5 % | 4,8 % | 5,3 % | −8,3 % | 12,2 % | 10,6 % | 9,8 % | 2,7 % | – |
| Arbeidskapital | 39,2 mill kr | 15,4 mill kr | 11 mill kr | 8,4 mill kr | 7,3 mill kr | 7,5 mill kr | 8,8 mill kr | 8 mill kr | 6,9 mill kr | 7,8 mill kr | 6,1 mill kr | 4,9 mill kr | 4 mill kr | 3,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Drift av parkeringsplasser og parkeringshus · HAUGESUND | 10 ans. |
Selger du til selskaper som HAUGESUND PARKERING DRIFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.