HAUGENVEIEN 1 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Investere i og forestå utleie av fast eiendom og alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 492 | 1 118 | 1 200 | 1 200 | 1 241 | 1 200 | 1 200 | 900 | 900 | 900 | 900 | 858 | 858 | 858 | 858 |
| Sum kostnader | 502 | 549 | 888 | 1 604 | 270 | 1 054 | 769 | 297 | 280 | 422 | 232 | 298 | 229 | 223 | 166 |
| Driftsresultat | 990 | 569 | 312 | −404 | 971 | 146 | 431 | 603 | 620 | 478 | 668 | 560 | 629 | 635 | 692 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum finanskostnader | 681 | 578 | 566 | 337 | 400 | 423 | 463 | 452 | 466 | 514 | 457 | 594 | 601 | 637 | – |
| Netto finans | −681 | −577 | −566 | −337 | −400 | −423 | −432 | −452 | −466 | −514 | −457 | −594 | −601 | −637 | −652 |
| Resultat før skattekostnad | 309 | −8 | −254 | −741 | 571 | −278 | −1 | 151 | 154 | −35 | 211 | −34 | 28 | −1 | 40 |
| Årsresultat | 241 | −6 | −198 | −578 | 446 | −217 | −1 | 120 | 120 | −35 | 138 | −25 | 11 | −1 | 29 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 241 | −6 | −198 | −578 | 446 | −217 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 241 | −6 | −198 | −578 | 446 | −217 | −1 | 120 | 120 | −35 | 138 | −25 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 241 | −6 | −198 | −578 | 446 | −217 | −1 | 120 | 120 | −35 | 138 | −25 | 11 | −1 | 29 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 43 | 41 | 42 | – | – | – | – | – | – | 193 | 265 | 256 | 273 | 273 |
| Sum varige driftsmidler | 10 109 | 10 208 | 10 364 | 10 521 | 10 677 | 10 834 | 10 991 | 11 147 | 11 304 | 11 460 | 11 617 | 11 774 | 11 930 | 12 087 | 12 243 |
| Sum anleggsmidler | 10 109 | 10 250 | 10 405 | 10 563 | 10 677 | 10 834 | 10 991 | 11 147 | 11 304 | 11 460 | 11 810 | 12 039 | 12 186 | 12 360 | 12 516 |
| Sum fordringer | 307 | 359 | 257 | 271 | 271 | – | 1 259 | 1 588 | 1 246 | 1 162 | 154 | 86 | 188 | 179 | 179 |
| Sum omløpsmidler | 457 | 466 | 373 | 1 114 | 780 | 303 | 1 303 | 1 616 | 1 275 | 1 167 | 165 | 87 | 202 | 261 | 281 |
| Sum eiendeler | 10 566 | 10 717 | 10 778 | 11 676 | 11 458 | 11 137 | 12 293 | 12 763 | 12 579 | 12 628 | 11 974 | 12 125 | 12 388 | 12 621 | 12 797 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 | 300 | 300 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 783 | 542 | 548 | 746 | 1 324 | 879 | 1 096 | 1 096 | 976 | 856 | 152 | 14 | 39 | 28 | 29 |
| Sum egenkapital | 1 083 | 842 | 849 | 846 | 1 424 | 979 | 1 196 | 1 196 | 1 076 | 956 | 252 | 114 | 139 | 128 | 129 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 25 | – | – | – | 121 | 20 | 81 | 81 | 64 | 40 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 400 | 9 849 | 9 870 | 10 730 | 9 838 | 10 053 | 10 938 | 11 147 | 11 350 | 11 543 | 11 635 | 11 908 | 12 133 | 12 402 | 12 592 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 425 | 9 849 | 9 870 | 10 730 | 9 959 | 10 074 | 11 019 | 11 228 | 11 414 | 11 583 | 11 635 | 11 908 | 12 133 | 12 402 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 57 | 25 | 59 | 100 | 74 | 85 | 78 | 339 | 88 | 88 | 87 | 104 | 116 | 91 | 77 |
| Sum gjeld | 9 483 | 9 874 | 9 930 | 10 830 | 10 033 | 10 158 | 11 097 | 11 567 | 11 502 | 11 671 | 11 722 | 12 012 | 12 249 | 12 494 | 12 669 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 566 | 10 717 | 10 778 | 11 676 | 11 458 | 11 137 | 12 293 | 12 763 | 12 579 | 12 628 | 11 974 | 12 125 | 12 388 | 12 621 | 12 797 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 66,3 % | 50,9 % | 26 % | −33,6 % | 78,3 % | 12,1 % | 35,9 % | 67 % | 68,9 % | 53,2 % | 74,2 % | 65,2 % | 73,4 % | 74,1 % | 80,6 % |
| Resultatmargin | 16,1 % | −0,6 % | −16,5 % | −48,2 % | 35,9 % | −18,1 % | −0,1 % | 13,3 % | 13,3 % | −3,9 % | 15,4 % | −2,9 % | 1,3 % | −0,1 % | 3,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 7,94 | 18,86 | 6,3 | 11,1 | 10,53 | 3,59 | 16,66 | 4,77 | 14,48 | 13,19 | 1,88 | 0,84 | 1,74 | 2,86 | 3,66 |
| Gjeldsgrad | 8,75 | 11,72 | 11,7 | 12,8 | 7,04 | 10,38 | 9,28 | 9,67 | 10,68 | 12,2 | 46,5 | 105,63 | 88,25 | 97,76 | 98,42 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,2 % | −0,8 % | −23,3 % | −68,3 % | 31,3 % | −22,1 % | −0,1 % | 10 % | 11,2 % | −3,6 % | 54,9 % | −22,1 % | 7,9 % | −0,7 % | 22,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 33,4 % | −6,8 % | 0 % | −3,3 % | 3,4 % | −0 % | 33,3 % | 0 % | 0 % | 0 % | 4,9 % | 0 % | 0 % | 0 % | – |
| Arbeidskapital | 399 131 kr | 441 416 kr | 313 794 kr | 1 mill kr | 706 025 kr | 218 488 kr | 1,2 mill kr | 1,3 mill kr | 1,2 mill kr | 1,1 mill kr | 77 204 kr | −16 973 kr | 85 753 kr | 170 006 kr | 204 499 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · SKI |
Selger du til selskaper som HAUGENVEIEN 1 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.