HAUGASTØL TURISTSENTER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Handel, servicevirksomhet innenfor turistbransjen, drift av fast eiendom og hva dermed står i for- bindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 20 311 | 16 962 | 21 802 | 16 652 | 16 886 | 18 326 | 18 427 | 17 307 | 16 243 | 13 227 | 12 686 | 11 994 |
| Sum kostnader | 18 866 | 14 216 | 20 612 | 16 015 | 15 739 | 17 696 | 17 265 | 14 525 | 13 880 | 12 132 | 12 319 | 12 190 |
| Driftsresultat | 1 445 | 2 746 | 1 190 | 636 | 1 148 | 630 | 1 162 | 2 782 | 2 363 | 1 095 | 367 | −196 |
| Sum finansinntekter | 58 | 33 | 27 | 36 | 79 | 85 | 57 | 75 | 69 | 39 | 5 | 2 |
| Sum finanskostnader | 36 | 280 | 301 | 315 | 176 | 287 | 232 | 30 | 158 | 134 | 127 | 98 |
| Netto finans | 22 | −247 | −274 | −279 | −97 | −202 | −175 | 45 | −89 | −95 | −122 | −96 |
| Resultat før skattekostnad | 1 468 | 2 499 | 916 | 357 | 1 051 | 428 | 987 | 2 828 | 2 275 | 1 000 | 245 | −292 |
| Årsresultat | 1 144 | 1 949 | 714 | 278 | 817 | 334 | 749 | 2 149 | 1 700 | 719 | 177 | −223 |
| Totalresultat | – | 1 949 | 714 | 278 | 817 | 334 | 749 | 2 149 | 1 700 | 719 | 177 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 144 | 1 949 | 714 | 278 | 817 | 334 | 749 | 2 149 | 1 700 | 719 | 177 | −223 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 85 | 0 | 109 | 11 | 15 | 12 | 0 | 2 | 128 | 143 | 112 | 142 |
| Sum varige driftsmidler | 3 473 | 6 308 | 2 034 | 2 084 | 1 588 | 1 191 | 1 115 | 992 | 1 011 | 719 | 1 670 | 1 585 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Sum anleggsmidler | 3 558 | 6 308 | 2 144 | 2 095 | 1 607 | 1 208 | 1 119 | 999 | 1 143 | 867 | 1 787 | 1 732 |
| Sum fordringer | 1 049 | 586 | 4 924 | 450 | 493 | 702 | 482 | 1 105 | 549 | 226 | 298 | 256 |
| Sum investeringer | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 5 068 | 3 592 | 8 699 | 10 139 | 5 037 | 8 800 | 8 696 | 3 642 | 6 621 | 4 811 | 2 729 | 2 108 |
| Sum eiendeler | 8 627 | 9 900 | 10 843 | 12 234 | 6 644 | 10 008 | 9 816 | 4 640 | 7 764 | 5 678 | 4 516 | 3 840 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 912 | 3 463 | 1 514 | 800 | 523 | 547 | 597 | 632 | 234 | 215 | 76 | 3 |
| Sum egenkapital | 3 012 | 3 563 | 1 614 | 900 | 623 | 647 | 697 | 732 | 334 | 315 | 176 | 103 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 82 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 514 | 4 323 | 7 798 | 7 920 | 3 453 | 7 488 | 5 693 | 767 | 3 890 | 3 183 | 3 077 | 2 375 |
| Sum langsiktig gjeld | 514 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 100 | 1 932 | 1 431 | 3 414 | 2 569 | 1 872 | 3 424 | 3 141 | 3 540 | 2 180 | 1 262 | 1 362 |
| Sum gjeld | 5 615 | 6 337 | 9 229 | 11 334 | 6 022 | 9 361 | 9 119 | 3 908 | 7 430 | 5 363 | 4 340 | 3 737 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 627 | 9 900 | 10 843 | 12 234 | 6 644 | 10 008 | 9 816 | 4 640 | 7 764 | 5 678 | 4 516 | 3 840 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,1 % | 16,2 % | 5,5 % | 3,8 % | 6,8 % | 3,4 % | 6,3 % | 16,1 % | 14,5 % | 8,3 % | 2,9 % | −1,6 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 11,5 % | 3,3 % | 1,7 % | 4,8 % | 1,8 % | 4,1 % | 12,4 % | 10,5 % | 5,4 % | 1,4 % | −1,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,86 | 6,08 | 2,97 | 1,96 | 4,7 | 2,54 | 1,16 | 1,87 | 2,21 | 2,16 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 1,86 | 1,78 | 5,72 | 12,59 | 9,67 | 14,47 | 13,09 | 5,34 | 22,23 | 17,05 | 24,65 | 36,29 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38 % | 54,7 % | 44,2 % | 30,8 % | 131,2 % | 51,6 % | 107,4 % | 293,4 % | 508,4 % | 228,5 % | 100,4 % | −216,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,7 % | −22,2 % | 30,9 % | −1,4 % | −7,9 % | −0,5 % | 6,5 % | 6,6 % | 22,8 % | 4,3 % | 5,8 % | – |
| Arbeidskapital | −32 083 kr | 1,7 mill kr | 7,3 mill kr | 6,7 mill kr | 2,5 mill kr | 6,9 mill kr | 5,3 mill kr | 500 620 kr | 3,1 mill kr | 2,6 mill kr | 1,5 mill kr | 746 147 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · HAUGASTØL | 8 ans. |
Selger du til selskaper som HAUGASTØL TURISTSENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.