HALVOR RASMUSSEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 3 057 005 NOK |
| 2012 | 2 394 194 NOK |
| 2013 | 2 231 153 NOK |
| 2014 | 605 309 NOK |
| 2015 | 534 917 NOK |
| 2016 | 451 596 NOK |
| 2017 | 464 815 NOK |
| 2018 | 420 267 NOK |
| 2019 | 353 675 NOK |
| 2020 | 334 921 NOK |
| 2021 | 358 964 NOK |
| 2022 | 386 089 NOK |
| 2023 | 441 060 NOK |
| 2024 | 448 097 NOK |
| 2025 | 627 355 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Salg av tepper og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2024, 2023, 2011 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 627 | 448 | 441 | 386 | 359 | 335 | 354 | 420 | 465 | 452 | 535 | 605 | 2 231 | 2 394 | 3 057 |
| Sum kostnader | 295 | 378 | 510 | 388 | 356 | 298 | 338 | 437 | 464 | 454 | 344 | 554 | 2 264 | 2 489 | 3 145 |
| Driftsresultat | 333 | 70 | −69 | −2 | 3 | 37 | 16 | −17 | 1 | −3 | 191 | 51 | −33 | −95 | −88 |
| Sum finansinntekter | 2 | 1 | 3 | – | – | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 22 | 28 | – | – |
| Sum finanskostnader | 1 | 3 | 12 | 0 | – | – | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | – | – |
| Netto finans | 0 | −2 | −9 | −0 | – | 0 | −1 | −0 | 0 | 1 | 3 | 21 | 21 | 23 | 81 |
| Resultat før skattekostnad | 333 | 68 | −78 | −3 | 3 | 37 | 15 | −17 | 2 | −2 | 194 | 72 | −12 | −72 | −8 |
| Årsresultat | 333 | 68 | −78 | −3 | 2 | 36 | 15 | −17 | 2 | −2 | 147 | 72 | −12 | −72 | −8 |
| Sum overføringer og disponeringer | 333 | 68 | −78 | −3 | 2 | 36 | 15 | −17 | 2 | −2 | 147 | 72 | −12 | −72 | −8 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Sum fordringer | 23 | 24 | 19 | 9 | 6 | 9 | 6 | 3 | 2 | 5 | 1 | 6 | 418 | 223 | 518 |
| Sum investeringer | 7 351 | 7 044 | 6 955 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 7 434 | 7 128 | 7 149 | 209 | 219 | 178 | 144 | 164 | 172 | 245 | 431 | 260 | 1 464 | 1 906 | 2 808 |
| Sum eiendeler | 7 434 | 7 128 | 7 149 | 209 | 219 | 178 | 144 | 164 | 172 | 245 | 431 | 260 | 1 464 | 1 906 | 2 808 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 016 | 7 016 | 7 016 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 357 | 25 | −43 | 35 | 38 | 35 | −1 | −16 | 1 | −0 | 2 | 175 | 102 | 915 | 987 |
| Sum egenkapital | 7 373 | 7 041 | 6 973 | 65 | 68 | 65 | 29 | 14 | 31 | 30 | 32 | 205 | 132 | 1 415 | 1 487 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 61 | 88 | 176 | 144 | 151 | 112 | 115 | 150 | 141 | 215 | 400 | 55 | 1 332 | 492 | 1 321 |
| Sum gjeld | 61 | 88 | 176 | 144 | 151 | 112 | 115 | 150 | 141 | 215 | 400 | 55 | 1 332 | 492 | 1 321 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 434 | 7 128 | 7 149 | 209 | 219 | 178 | 144 | 164 | 172 | 245 | 431 | 260 | 1 464 | 1 906 | 2 808 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 53 % | 15,7 % | −15,7 % | −0,6 % | 0,9 % | 11 % | 4,6 % | −4,1 % | 0,3 % | −0,6 % | 35,7 % | 8,5 % | −1,5 % | −4 % | −2,9 % |
| Resultatmargin | 53 % | 15,2 % | −17,8 % | −0,7 % | 0,7 % | 10,9 % | 4,2 % | −4,1 % | 0,4 % | −0,4 % | 27,5 % | 12 % | −0,6 % | −3 % | −0,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 121,86 | 81,11 | 40,55 | 1,45 | 1,45 | 1,58 | 1,25 | 1,09 | 1,22 | 1,14 | 1,08 | 4,71 | 1,1 | 3,88 | 2,13 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 2,21 | 2,23 | 1,72 | 3,97 | 10,62 | 4,48 | 7,23 | 12,6 | 0,27 | 10,08 | 0,35 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,5 % | 1 % | −1,1 % | −4 % | 3,6 % | 55,7 % | 51,2 % | −122 % | 5,1 % | −6,4 % | 464,1 % | 35,4 % | −9,4 % | −5,1 % | −0,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 40 % | 1,6 % | 14,2 % | 7,6 % | 7,2 % | −5,3 % | −15,8 % | −9,6 % | 2,9 % | −15,6 % | −11,6 % | −72,9 % | −6,8 % | −21,7 % | – |
| Arbeidskapital | 7,4 mill kr | 7 mill kr | 7 mill kr | 65 168 kr | 67 781 kr | 65 353 kr | 28 983 kr | 14 145 kr | 31 401 kr | 29 797 kr | 31 708 kr | 204 555 kr | 132 139 kr | 1,4 mill kr | 1,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer · OSLO |
Selger du til selskaper som HALVOR RASMUSSEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.