HAGMANS NORDIC AB NUF
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 111 085 000 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 9 285 090 NOK |
| 2020 | 11 713 757 NOK |
| 2021 | 11 880 459 NOK |
| 2022 | 12 768 424 NOK |
| 2023 | 14 140 153 NOK |
| 2024 | 14 699 289 NOK |
| 2025 | 15 774 748 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller7
Formål
Salg, samt dertil knyttet virksomhet, av diverse produkter som benyttes i entrepenørvirksomhet, herunder asfaltbasert takmasse og gulvmaling av diverse produkter til bil, herunder rustbeskyttelse, diverse sprayer m.v.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2012 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 15 775 | 14 699 | 14 140 | 12 768 | 11 880 | 11 714 | 9 285 | 111 085 |
| Sum kostnader | 17 198 | 13 731 | 14 766 | 12 581 | 12 473 | 11 856 | 9 274 | 102 893 |
| Driftsresultat | −1 423 | 969 | −625 | 188 | −592 | −142 | 11 | 8 192 |
| Sum finansinntekter | 44 | 37 | 229 | 40 | 5 | 136 | 10 | 22 |
| Sum finanskostnader | 66 | 13 | 199 | 1 | 1 | 134 | 1 | 516 |
| Netto finans | −22 | 24 | 30 | 39 | 3 | 1 | 10 | −494 |
| Resultat før skattekostnad | −1 446 | 993 | −595 | 227 | −589 | −141 | 20 | 7 698 |
| Årsresultat | −1 131 | 771 | −466 | 174 | −460 | −111 | 14 | 7 698 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 131 | 771 | −466 | 174 | −460 | −111 | 14 | 7 698 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 323 | 8 | 212 | 83 | 136 | 6 | 7 | – |
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | – | – | – | 8 263 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | 1 379 |
| Sum anleggsmidler | 323 | 8 | 212 | 83 | 136 | 6 | 7 | 9 642 |
| Sum fordringer | 1 392 | 1 782 | 1 267 | 2 451 | 1 555 | 1 280 | 742 | 16 867 |
| Sum omløpsmidler | 1 473 | 1 890 | 1 348 | 2 532 | 1 611 | 1 620 | 1 480 | 37 084 |
| Sum eiendeler | 1 796 | 1 898 | 1 560 | 2 615 | 1 747 | 1 626 | 1 487 | 46 726 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | – | – | 3 600 |
| Sum opptjent egenkapital | −311 | 222 | −242 | – | – | – | – | 20 533 |
| Sum egenkapital | −311 | 222 | −242 | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 133 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 3 087 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 14 | 420 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 | 3 507 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 107 | 1 676 | 1 802 | 2 615 | 1 747 | 1 626 | 1 474 | 19 086 |
| Sum gjeld | 2 107 | 1 676 | 1 802 | 2 615 | 1 747 | 1 626 | 1 487 | 22 593 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 796 | 1 898 | 1 560 | 2 615 | 1 747 | 1 626 | 1 487 | 46 726 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −9 % | 6,6 % | −4,4 % | 1,5 % | −5 % | −1,2 % | 0,1 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | −7,2 % | 5,3 % | −3,3 % | 1,4 % | −3,9 % | −1 % | 0,2 % | 6,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 1,13 | 0,75 | 0,97 | 0,92 | 1 | 1 | 1,94 |
| Gjeldsgrad | – | 7,56 | – | – | – | – | – | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 364 % | 348 % | 192,7 % | – | – | – | – | 31,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,3 % | 4 % | 10,7 % | 7,5 % | 1,4 % | 26,2 % | – | – |
| Arbeidskapital | −633 509 kr | 213 785 kr | −454 190 kr | −83 099 kr | −135 965 kr | −6 380 kr | 6 107 kr | 18 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · DRØBAK |
Selger du til selskaper som HAGMANS NORDIC AB NUF?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.