H - VINDUET FJERDINGSTAD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 125 680 267 NOK |
| 2012 | 123 944 492 NOK |
| 2013 | 105 909 687 NOK |
| 2014 | 107 119 063 NOK |
| 2015 | 131 868 582 NOK |
| 2016 | 165 244 364 NOK |
| 2017 | 153 622 913 NOK |
| 2018 | 160 011 155 NOK |
| 2019 | 148 294 275 NOK |
| 2020 | 170 771 220 NOK |
| 2021 | 174 720 663 NOK |
| 2022 | 202 430 050 NOK |
| 2023 | 196 998 319 NOK |
| 2024 | 185 033 843 NOK |
| 2025 | 232 359 334 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Produksjon og salg av vinduer, dører og andre bygningsartikler, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 185 034 | 196 998 | 202 430 | 174 721 | 170 771 | 148 294 | 160 011 | 153 623 | 165 244 | 131 869 | 107 119 | 105 910 | 123 944 | 125 680 |
| Sum kostnader | 186 876 | 202 010 | 200 848 | 172 533 | 166 666 | 149 124 | 158 429 | 144 304 | 155 619 | 125 549 | 109 153 | 98 716 | 109 795 | 109 172 |
| Driftsresultat | −1 842 | −5 012 | 1 583 | 2 187 | 4 105 | −830 | 1 582 | 9 319 | 9 625 | 6 320 | −2 034 | 7 194 | 14 149 | 16 509 |
| Sum finansinntekter | 6 567 | 16 890 | 23 401 | 21 908 | 22 196 | 21 109 | 21 031 | 12 396 | 34 295 | 19 916 | 19 318 | 12 432 | 2 602 | 1 955 |
| Sum finanskostnader | 2 802 | 2 586 | 424 | 55 | 820 | 147 | 343 | 114 | 75 | 329 | 68 | 136 | 358 | 167 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 20 962 | 20 689 | 12 282 | 34 220 | 19 587 | 19 250 | 12 295 | 2 244 | 1 788 |
| Resultat før skattekostnad | 1 923 | 9 292 | 24 560 | 24 041 | 25 482 | 20 132 | 22 271 | 21 600 | 43 845 | 25 906 | 17 215 | 19 489 | 16 393 | 18 296 |
| Årsresultat | 2 657 | 9 860 | 23 793 | 23 132 | 24 535 | 20 051 | 21 737 | 19 190 | 41 051 | 23 989 | 17 538 | 17 284 | 12 214 | 13 374 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | −20 051 | −21 737 | −19 190 | −41 051 | −23 989 | −17 538 | −17 284 | −12 214 | −13 374 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 594 | 860 | 291 | 279 | 0 | – | – | 287 | 526 | 555 | 820 | 497 | 514 | 689 |
| Sum varige driftsmidler | 34 060 | 33 753 | 7 379 | 9 161 | 11 503 | 13 418 | 15 566 | 10 241 | 5 835 | 5 301 | 4 942 | 5 626 | 5 229 | 2 222 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 738 | 855 | 2 930 | 5 450 | 6 807 | 8 611 | 2 301 | 491 | 621 | 654 | 730 | 778 | 2 083 | 4 288 |
| Sum anleggsmidler | 36 391 | 35 468 | 10 601 | 14 890 | 18 311 | 22 030 | 17 866 | 11 018 | 6 982 | 6 511 | 6 491 | 6 901 | 7 826 | 7 198 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 17 674 | 25 290 | 19 233 | 20 043 | 12 950 | 13 612 | 10 801 | 13 258 | 14 444 |
| Sum omløpsmidler | 75 998 | 88 832 | 92 567 | 98 632 | 77 424 | 49 857 | 55 730 | 60 887 | 68 935 | 41 812 | 49 764 | 41 572 | 45 276 | 45 595 |
| Sum eiendeler | 112 390 | 124 300 | 103 168 | 113 522 | 95 734 | 71 887 | 73 596 | 71 905 | 75 917 | 48 323 | 56 255 | 48 473 | 53 101 | 52 793 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 11 697 | 10 081 | 11 697 | 11 697 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 21 422 | 16 371 | 14 634 | 20 444 | 24 393 | 28 206 | 12 284 | 10 383 | 8 169 |
| Sum egenkapital | 38 400 | 35 743 | 35 883 | 32 089 | 28 957 | 24 422 | 19 371 | 17 634 | 23 444 | 27 393 | 39 903 | 22 365 | 22 081 | 19 867 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 192 | 229 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 15 300 | 17 100 | 0 | 0 | 28 | 192 | 229 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 58 689 | 71 457 | 67 285 | 81 432 | 66 749 | 47 273 | 53 996 | 54 271 | 52 473 | 20 931 | 16 352 | 26 108 | 31 021 | 32 927 |
| Sum gjeld | 73 989 | 88 557 | 67 285 | 81 432 | 66 777 | 47 465 | 54 225 | 54 271 | 52 473 | 20 931 | 16 352 | 26 108 | 31 021 | 32 927 |
| Sum egenkapital og gjeld | 112 390 | 124 300 | 103 168 | 113 522 | 95 734 | 71 887 | 73 596 | 71 905 | 75 917 | 48 323 | 56 255 | 48 473 | 53 101 | 52 793 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 284 | 37 271 | −29 810 | 40 536 | 41 587 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −3 310 | −28 790 | −801 | −1 065 | −1 366 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −6 947 | 8 382 | −20 930 | −30 202 | −13 591 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −9 973 | 16 863 | −51 541 | 9 269 | 26 630 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 12 229 | 22 202 | 5 339 | 56 880 | 47 611 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 250 356 | 272 737 | 255 599 | 258 737 | 232 770 | 198 060 | 148 841 | 161 937 | 158 643 |
| Sum kostnader | 221 968 | 231 180 | 202 877 | 201 220 | 178 821 | 161 516 | 121 864 | 122 640 | 118 829 |
| Driftsresultat | 28 388 | 41 557 | 52 721 | 57 517 | 53 949 | 36 543 | 26 977 | 39 297 | 39 814 |
| Sum finansinntekter | 2 284 | 700 | 593 | 1 125 | 554 | 605 | 518 | 1 292 | 1 972 |
| Sum finanskostnader | 500 | 1 445 | 8 455 | 171 | 2 318 | 745 | 2 458 | 1 433 | 629 |
| Netto finans | 1 784 | −745 | −7 862 | 954 | −1 764 | −139 | −1 940 | −141 | 1 343 |
| Resultat før skattekostnad | 30 172 | 40 813 | 44 859 | 58 471 | 52 185 | 36 404 | 25 037 | 39 156 | 41 158 |
| Årsresultat | 24 386 | 32 411 | 35 936 | 46 329 | 41 143 | 29 390 | 19 430 | 30 313 | 31 746 |
| Sum overføringer og disponeringer | −24 386 | −32 411 | −35 936 | −46 329 | −41 143 | −29 390 | −19 430 | −30 313 | −31 746 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 002 | 959 | 1 869 | 2 500 | 1 639 | 2 433 | 2 360 | 2 754 | 956 |
| Sum varige driftsmidler | 88 223 | 88 051 | 79 974 | 55 424 | 64 730 | 62 151 | 65 197 | 59 362 | 32 510 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 189 | 1 878 | 68 | 198 | 232 | 307 | 355 | 1 029 | 849 |
| Sum anleggsmidler | 97 413 | 90 888 | 81 911 | 58 122 | 66 600 | 64 891 | 67 913 | 63 145 | 34 315 |
| Sum fordringer | 45 124 | 43 143 | 38 129 | 41 761 | 26 932 | 32 434 | 16 079 | 16 545 | 21 495 |
| Sum omløpsmidler | 135 212 | 142 415 | 142 455 | 141 621 | 111 669 | 102 217 | 74 926 | 79 708 | 73 845 |
| Sum eiendeler | 232 625 | 233 302 | 224 365 | 199 743 | 178 270 | 167 108 | 142 839 | 142 854 | 108 160 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 11 697 | 10 081 | 11 697 | 11 697 |
| Sum opptjent egenkapital | 154 493 | 147 645 | 140 105 | 117 364 | 129 189 | 112 688 | 84 039 | 73 995 | 53 136 |
| Sum egenkapital | 157 493 | 150 645 | 143 105 | 120 364 | 132 189 | 124 386 | 94 120 | 85 693 | 64 833 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 192 | 229 | – | – | – | – | 9 775 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 978 | 6 648 | 1 908 | 938 | 1 998 | 6 705 | 4 302 | 6 501 | 2 579 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 170 | 6 876 | 1 908 | 938 | 1 998 | 6 705 | 14 076 | 6 501 | 2 579 |
| Sum kortsiktig gjeld | 69 962 | 75 781 | 79 352 | 78 442 | 44 083 | 36 017 | 34 643 | 50 660 | 40 747 |
| Sum gjeld | 75 132 | 82 657 | 81 260 | 79 379 | 46 081 | 42 723 | 48 720 | 57 161 | 43 326 |
| Sum egenkapital og gjeld | 232 625 | 233 302 | 224 365 | 199 743 | 178 270 | 167 108 | 142 839 | 142 854 | 108 160 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1 % | −2,5 % | 0,8 % | 1,3 % | 2,4 % | −0,6 % | 1 % | 6,1 % | 5,8 % | 4,8 % | −1,9 % | 6,8 % | 11,4 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 5 % | 11,8 % | 13,2 % | 14,4 % | 13,5 % | 13,6 % | 12,5 % | 24,8 % | 18,2 % | 16,4 % | 16,3 % | 9,9 % | 10,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,24 | 1,38 | 1,21 | 1,16 | 1,05 | 1,03 | 1,12 | 1,31 | 2 | 3,04 | 1,59 | 1,46 | 1,38 |
| Gjeldsgrad | 1,93 | 2,48 | 1,88 | 2,54 | 2,31 | 1,94 | 2,8 | 3,08 | 2,24 | 0,76 | 0,41 | 1,17 | 1,4 | 1,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,9 % | 27,6 % | 66,3 % | 72,1 % | 84,7 % | 82,1 % | 112,2 % | 108,8 % | 175,1 % | 87,6 % | 44 % | 77,3 % | 55,3 % | 67,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −6,1 % | −2,7 % | 15,9 % | 2,3 % | 15,2 % | −7,3 % | 4,2 % | −7 % | 25,3 % | 23,1 % | 1,1 % | −14,6 % | −1,4 % | – |
| Arbeidskapital | 17,3 mill kr | 17,4 mill kr | 25,3 mill kr | 17,2 mill kr | 10,7 mill kr | 2,6 mill kr | 1,7 mill kr | 6,6 mill kr | 16,5 mill kr | 20,9 mill kr | 33,4 mill kr | 15,5 mill kr | 14,3 mill kr | 12,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Produksjon av dører og vinduer i tre · HOKKSUND | 74 ans. |
Selger du til selskaper som H - VINDUET FJERDINGSTAD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.